TC Kimlik Numarası Sorgulama ve Doğrulama

TC Kimlik No Sorgu İşlemleri

müşteri hizmetleri rehberleri
TC Kimlik No Sorgulama

MERNİS ve KPS projesi dahilin de artık her kişiye özel 11 haneden oluşan TC Kimlik No verilmiştir.
Bu Tc Kimlik numaraları ile hayatımızda bir çok şey kolaylaşmıştır. Mesela sağlık, eğitim, iş ve devlet kurumlarında ki bilgi depolama servislerinin neredeyse hepsinde artık tc numarası ile içlem yapılmaktadır. Bunun sebebi Türk vatandaşlarını daha kolay beklemeden ve karışıklık olmaksızın tek bir numara altında bilgilerini toplayarak hizmet sağlamayı amaçlamaktır. Sizler halen tc kimlik numarasını öğrenmediyseniz en yakın nüfus müdürlüklerine giderek vatandaşlık numaranızı öğrene bilirsiniz bun yanında daha pratik ve hızlı bir işlem olan internet üzerinden hızlı bir TC kimlik no sorgulaması yapabilirsiniz. Bu işlemi kolayca yapmanız için aşağıda detaylı olarak vermiş olduğumuz TC kimlik numarası öğrenme veya doğrulama işlemlerini takip etmeniz yeterli olacaktır.

TC Kimlik Numarası Sorgulama ve Doğrulama

Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak ve gerekli bilgileri doldurarak TC kimlik numaranızı kolayca öğrene bilirsiniz. Bunun için Kimliğinizi elinize almanızı tavsiye ederiz çünkü detaylı bir kimlik analizi için sizden bilgiler sormaktadır buna kimlik cilt no, aile sıra no gibi kişinin kimliğine has bilgiler dahildir.

TC Kimlik NO Sorgulamak için TIKLA

Aşağıdaki bağlantıdan ise kolayca TC kimlik numaranızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

TC Kimlik NO Doğrulama için TIKLA

Yabancı Kimlik No Sorgulama ve Doğrulama

Aynı şekilde yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’den çeşitli yollarla sahip olduğu Vatandaşlık numaralarını sorgulayabilir veya doğrulayabilir.
İkametgah ,Tezkere ve Çalışma izni no ile sorgulamak için aşağıdaki bağlantıya tıkla
Kişi Bilgileri ile yabancı kimlik nı sorgulamak için aşağıda ki bağlantıyı kulanın.
Yabancı Kimlik NO doğrulamak için aşağıdaki bağlantıyı kulanın.
Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *