TC Kimlik No ile SGK Gün Sorgulama ve Hizmet Dökümü

TC No ile SGK / SSK Nasıl Sorgulanır (4A-4B-4C)

müşteri hizmetleri rehberleri
TC ile SGK Sorgulama

Türkiye’deki tüm sigortalıların prim gün sayıları sgk tarafından detaylı şekil de kayıt alıntına alınmaktadır ve istediğiniz zaman sizlere sgk hizmet dökümü sunmaktadır. Bu sayede çalıştığınız iş yerinin sizlerin sigortanızı tam yatırdığını görebilirsiniz ve herhangi bir sorunda hakkınızı arayabilirsiniz. aynı zaman da sgk hizmet dökümünüzü sorgulayarak ne zaman emekli olabilirsiniz, emekliliğinize ne kadar süre kalmış bunları öğrenebilir vede emeklilik maaş hesaplaması yapabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet sorgulama işlemleri bir kaç şekilde yapılabilmektedir bunların en basiti internet üzerinden TC kimlik numaranız ile sgk bilgisi sorgulamaktır.Bunu iki şekilde yapabilirsiniz E-SGM üzerinden TC kimlik numarası ile sorgulama ve Ptt şubelerinden alacağınız şifreyle e-devlet üzerinden. Bir başka yolu ise telefon ile toplam gün sayınızı ve ssk / sgk ile tüm işlemlerinizi yapabileceğiniz 170 telefon hattı ile sgk sorgulama son ve en zahmetli olan işlemse Sosyal güvenlik kurumlarına giderek şubelerden sorgulamaktır ama bu işlem uzun sürebilmesi sebebi ile tercih edilmese de emeklilik başvurusu gibi işlemlerde iş yerleri resmi ve imzalı olarak buralardan alınmış ssk hizmet dökümünü imzalı ve onaylı isteyebilmektedir.

ESGM Üzerinden TC ile SGK Hizmet SorgulamaTC KİMLİK NO İLE SGK SORGULAMA İÇİN TIKLA

müşteri hizmetleri rehberleri
Sgm hizmet sorgulama ekranı

Ayrıca yukarıda ki bağlantıdan aşağıdaki işlemleri de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye geneli tüm sigortalıların (4A-4B-4C)
TESCİL KAYDI TESPİTİ
EMEKLİ AYLIK BİLGİSİ
EMEKLİ AYLIK KESİNTİ, HİZMET BİLGİSİ
İŞGÖREMEZLİK ÖDEME,
PROVİZYON SORGULAMA
GSS TESCİL SORGULAMA
İSTEĞE BAĞLI 4C BİLGİLERİ
SGDP TESCİL KAYDI SORGULAMA
YAPILANDIRMA
GSS ve EK5/EK6/30 günden az İBS/5G tescil kaydı ve BORÇ GÖRÜNTÜLEME 

E-Devlet Üzerinden SGK Sorgulama

E-DEVLET ŞİFRESİ İLE SGK SORGULAMA İÇİN TIKLA

müşteri hizmetleri rehberleri
E devlet SSK sorgulama

Yine e devlet üzerinden sgk sorgulamaları ile ilgili bir sürü işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ssk / bağkur hizmet dökümleri yanı sıra ne zaman emekli olacağınızdan emeklilik başvurusuna kadar her şey çok kolay sorgulanmakta ve resmi işlemler internetten yapılabilmektedir fakat bunun için herhangi bir PTT şubesine uğrayarak bir e-devlet şifresi almak istediğinizi söylemeniz gerekiyor.

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *