ODTÜ Öğrenci İşleri Ofisi İrtibat Numarası

Orta Doğu Teknik Üniversitesi kısa adı ile ODTÜ Türkiye ve Orta Doğu ülkelerinin gelişimine yardımcı olmak için kurulmuş bir üniversitedir. İlk vakıflar 1956'da atıldı. ODTÜ'nün eğitim dili İngilizcedir. ODTÜ sadece Türkiye'de değil, dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Erasmus programıyla her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenci geliyor. ODTÜ'de 40'tan fazla lisans bölümü bulunmaktadır . Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kampüsünde öğrencilere hizmet vermektedir.

ODTÜ uluslararası bir amaç olarak dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı öğrencilere kapılarını açıyor. Her yıl birçok yabancı öğrenci araştırma yapmak veya eğitimlerine devam etmek için ODTÜ'yi seçmektedir. ODTÜ yüksek notu ile çok saygın bir üniversitedir. ODTÜ ABET tarafından akredite olan ilk Türk Üniversitesi olarak bilinir. Çalışmaları ve araştırmaları sayesinde ülkemiz için en önemli üniversitelerden biridir. ODTÜ kampüsü yaklaşık 5000 hektardır. Ayrıca geniş bir orman alanı vardır. Ayrıca Ankara'daki Eymir Gölü'nün bir kısmı kampüste bulunmaktadır. Bu nedenle kürek sporları oldukça yaygındır. Ayrıca balıkçılık ve piknik gibi sosy kırmızıetkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.

ODTÜ kampüsünde ayrıca alışveriş merkezleri, bankalar ve bankamatikler, postaneler, restoranlar ve eğlence mekanları gibi birçok alan bulunmaktadır. Böylelikle derslerden bunalan öğrenciler burada vakit geçiriyor. Ayrıca birçok spor aktivitesi bakımından da zengindir. Kampüste koşu yolları, tenis kortları, halı sahaları ve yüzme salonları gibi birçok sporun yapıldığı yerler de bulunmaktadır. Ayrıca her yıl Mayıs ayında bahar şenlikleri düzenlenmektedir.

Tüm öğrenci işleri için ODTÜ Öğrenci İşleri Daire İletişim Numarasını arayabilirsiniz.

ODTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı İrtibat Numarası: 0312 210 34 17

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *