Telegram Müşteri Hizmetleri, Yardım ve Şikayet

0.000
İletişim Bilgileri
telegram.org/support
23-24 Great James St, London, WC1N 3ES, GB
Çalışma Saatleri :
Müşterilerimize 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.
Harita Konumu
Hakkında

Gruplar ve Kanallar

S: Telegram gruplarını serinleten nedir?

Telgraf gruplarının her biri 200.000’e kadar üyeye sahip olabilir ve son derece güçlü iletişim araçlarıdır. İşte onları mesajlaşma dünyasında öne çıkaran birkaç önemli özellik:

Birleştirilmiş geçmiş
Mesajlarınızı gönderdikten sonra düzenleyin, herkes için kaybolacak şekilde silin.

Platformlar arası kullanılabilirlik
Mesajlarınıza istediğiniz zaman, istediğiniz sayıda mobil veya masaüstü cihazınızdan erişin.

Anında arama
Milyonlarca bile aradığınız mesajı bulun. Aramayı kolaylaştırmak için gönderene göre filtreleyin.

Yanıtlar, bahseder, hashtag’ler
Grup büyüklüğü ne olursa olsun, bir konuşmayı kolayca izleyin ve iletişimi verimli tutun.

Akıllı bildirimler
Grubun yalnızca kullanıcılar sizden bahsettiğinde veya mesajlarınızı yanıtladığında bildirim almasını engelleyin.

Sabitlenmiş mesajlar
Sohbet ekranının üstünde görüntülenecek herhangi bir mesajı sabitleyebilirsiniz. Tüm üyeler, grubunuzdan gelen normal mesajların sesini kapatmış olsalar bile bir bildirim alır.

Denetleme araçları
İletileri toplu olarak silebilen, üyeliği denetleyen ve önemli iletileri sabitleyebilen yöneticiler atayın. Yönetici ayrıcalıklarını ayrıntılı bir şekilde tanımlayın.

Grup izinleri
Tüm üyelerin belirli türde içerik yayınlamasını kısıtlamak için varsayılan izinleri ayarlayın. Ya da üyelerin mesaj göndermesini tamamen kısıtlayın ve diğer herkes izlerken yöneticilerin kendi aralarında sohbet etmesine izin verin.

Dosya paylaşımı
Her biri 1,5 GB’a kadar olan her türden dosya gönderin ve alın, diğer cihazlarınızdan anında erişin.

Herkese açık gruplar Grubunuz için kısa bir bağlantı
edinin ve bunu t.me/publictestgroup gibi herkese açık yapın . Bu şekilde, herkes grubun tüm sohbet geçmişini görüntüleyebilir ve mesaj göndermek için katılabilir.

Botlar aracılığıyla özelleştirme Bot API ve Inline Bot’larımızı
kullanarak özel ihtiyaçlarınız için özel araçlar oluşturun .

S: Gruplar ve kanallar arasındaki fark nedir?

Telegram grupları , arkadaşlarınızla ve ailenizle bir şeyler paylaşmak veya küçük ekiplerde işbirliği yapmak için idealdir. Ancak gruplar da çok büyüyebilir ve 200.000 üyeye kadar olan toplulukları destekleyebilir. Herhangi bir grubu herkese açık hale getirebilir , yeni üyelerin önceki iletilere erişip erişemeyeceğini kontrol etmek ve kalıcı ayrıcalıklara sahip yöneticiler atamak için kalıcı geçmişi değiştirebilirsiniz . Ayrıca, yeni katılanlar da dahil olmak üzere tüm üyelerin görebilmesi için önemli mesajları ekranın üst kısmına sabitleyebilirsiniz.

Kanallar , büyük kitlelere mesaj yayınlamak için bir araçtır. Aslında, bir kanalın sınırsız sayıda abonesi olabilir. Bir kanala yayın gönderdiğinizde, mesaj kendi kanalınızla değil kanalın adı ve fotoğrafı ile imzalanır. Bir kanaldaki her mesaj , iletilen kopyalar da dahil olmak üzere, mesaj görüntülendiğinde güncellenen bir görüntüleme sayacına sahiptir.

Kanallar hakkında SSS bölümünde daha fazla bilgi edinin »

S: Bir grubu nasıl oluştururum?

iOS: Yeni bir mesaj başlatın (Sohbetler’in sağ üst köşesindeki simgeye dokunun)> ‘Yeni Grup’.
Android: Sohbet listesindeki dairesel kurşun kalem simgesine> ‘Yeni Grup’a dokunun.
Telegram Desktop: Sol üst köşedeki menü düğmesini> ‘Yeni Grup’ tıklayın.

S: Yönetici atayabilir miyim?

Grubunuzu yönetmenize ve ayrıcalıklarını ayrıntılı bir şekilde tanımlamanıza yardımcı olacak yöneticiler ekleyebilirsiniz.

iOS: Grup Bilgisi’ne gidin (grubun sohbet ekranının sağ üst köşesindeki fotoğrafa dokunun)> Düzenle> Yöneticiler’e dokunun.
Android: Grup Bilgisi’ne gidin (başlıktaki ada dokunun)> kurşun kalem simgesi (sağ üst köşede)> Yöneticiler’e gidin.
Telegram Desktop: Gruptayken , sağ üst köşedeki ‘…’ seçeneğini tıklayın> Grubu yönet> Yöneticiler’i tıklayın.

S: Nasıl daha fazla üye ekleyebilirim? Davet bağlantısı nedir?

Kişilerinizi ekleyebilir veya kullanıcı adına göre aramayı kullanabilirsiniz .

İnsanlara bir davet bağlantısı göndererek mevcut grupları Telegram’a taşımak kolaydır . Bir davet bağlantısı oluşturmak için Grup Bilgisi> Üye Ekle> Bağlantı yoluyla Gruba Davet Et’e gidin.

Telegram kurulu olan herkes bu bağlantıyı izleyerek grubunuza katılabilir. Bağlantıyı iptal etmeyi seçerseniz, hemen çalışmayı durduracaktır.

Davet bağlantılar hakkında daha fazlasını blogumuzda okuyun »

Kullanıcı adları ve t.me

S: Kullanıcı adları nedir? Nasıl edinebilirim?

Telegram’da herkese açık bir kullanıcı adı ayarlayabilirsiniz . Daha sonra diğer kullanıcıların sizi bu kullanıcı adıyla bulması mümkün olur – kişi aramada ‘küresel sonuçlar’ altında görünürsünüz. Sizi bulan kişilerin, numaranızı bilmese bile size mesaj gönderebileceğini lütfen unutmayın. Bu konuda rahat değilseniz, Telegram’da bir kullanıcı adı oluşturmamanızı öneririz.

Sohbetler, mesajlar ve kullanıcı adları aramak için Ayarlar’da bir kullanıcı adı ayarlayabilir ve sohbet listesindeki evrensel arama kutusunu kullanabilirsiniz.

S: t.me nasıl çalışır?

Bir kullanıcı adı belirledikten sonra, kullanıcılara t.me/username bağlantısı verebilirsiniz . Telefonlarında bu bağlantıyı açmak otomatik olarak Telegram uygulamalarını başlatır ve sizinle bir sohbet açar. Kullanıcı adı bağlantılarını arkadaşlarınızla paylaşabilir, kartvizitlere yazabilir veya web sitenize koyabilirsiniz.

Bu şekilde kullanıcılar telefon numaranızı bilmeden Telegram’da sizinle iletişim kurabilir.

S: Kullanıcı adım olarak ne kullanabilirim?

Az, 0-9 ve alt çizgi kullanabilirsiniz. Kullanıcı adları büyük / küçük harfe duyarlı değildir, ancak Telegram büyük / küçük harf tercihlerinizi saklar (ör. Telegram ve TeleGram aynı kullanıcıdır). Kullanıcı adı en az beş karakter uzunluğunda olmalıdır.

S: Bir kullanıcı adına ihtiyacım var mı?

Bir tane almanıza gerek yok. Telegram kullanıcı adlarının herkese açık olduğunu ve Telegram’da bir kullanıcı adı seçmenin, insanların sizi küresel aramada bulmasını ve numaranız olmasa bile size mesaj göndermesini mümkün kıldığını unutmayın. Bundan memnun değilseniz, bir kullanıcı adı oluşturmamanızı öneririz.

S: Birisi beni kullanıcı adına, mesajlara göre bulursa ve ben cevap veririm – numaramı bilecekler mi?

Hayır. Her iki taraf da başka birinin telefon numarasını görmez ( gizlilik ayarlarınız tarafından izin verilmediği sürece ). Bu, bir Telegram grubunda tanıştığınız bir kişiye mesaj göndermenizdeki duruma benzer.

S: Kullanıcı adımı nasıl silebilirim?

Ayarlar’a gidin ve boş bir kullanıcı adı kaydedin. Bu kullanıcı adınızı silecektir; kişi artık sizi arama yoluyla bulamayacak. Bu mevcut konuşmaları etkilemez.

S: Kullanıcı adım alınırsa ne yapmalıyım?

Telegram kullanıcı adları ilk gelen ilk hizmet esasına göre dağıtılır.

Bazı kullanıcı adlarının bazılarımız için çevrimiçi kimliğin bir parçası olduğunu biliyoruz. İstediğiniz kullanıcı adı zaten alınmışsa, bu hizmetlerden en az ikisinde aynı kullanıcı adına sahip olmanız şartıyla, hesabınız veya kanalınız için edinmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız : Facebook, Twitter, Instagram.

Bir hesabın birden fazla bot ve kanal kullanıcı adı kaydedebilmesi nedeniyle, kullanılmayan botlara ve kanallara atanan kullanıcı adlarını ve açıkça çömelmiş kullanıcı adlarını hatırlama hakkını saklı tutarız.

Bir kullanıcı adı istemek için @Username_bot ile iletişime geçin .

Firma Unvanı

Telegram Messenger LLP

Kuruluş Tarihi
Hizmet Bölgesi

Tüm Dünyaya Hizmet verektedir

Kategoriler
Yorum ve Değerlendirmeler
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>