Elektrik Arıza Bildirim Numaraları & Kayıt Yolları

Elektrik Arıza Şikayet Bildirimi  / TEDAŞ – Parakende – Dağıtım Firmaları İletişim

müşteri hizmetleri rehberleri
Elektrik Arıza Bildirim

Günümüz şartlarında elektrik alt yapısı hayli gelişmiş olsa da yine de bir çok yerleşim yerinde elektrik arızaları sorun olabilmektedir. Böyle bir arıza ile karşı şarkıya geldiğinizde en hızlı şekilde elektrik arızasının giderilmesi ve onarılması için aşağıda sizlere baş vura bileceğiniz telefon numaraları ve elektrik arıza kayıt yollarını sunmak istiyoruz.

Aslında Türkiye’de ki tüm elektrik ve enerji dağıtımından sorumlu olan birimin TEDAŞ olmasına karşın 2009’dan sonra serbest elektrik dağıtım kanunun çıkması ile birlikte her ilde farklı elektrik dağıtım firmaları görev yapmaya başlamıştır. Bu durumun olumlu sonuçları olduğu gibi olumsuz bir çok getirisi de olmuştur bunların en başında herhangi bir arıza durumunda baş vurulacak yerin iletişim bilgilerine ulaşmak ve fatura ödemelerinde her yerin bu firmaların fatura borcunu tahsil etmemesi gelmektedir. Bunun üzerine Enerji bakanlığı bu ve bunun benzeri durumlarda vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bir elektrik çağrı merkezi hizmeti sunmuştur.

Elektrikle ilgili ihbar ve bildirimde bulunabileceğiniz konulardan bazıları şöyledir

 • Arıza bildirimi
 • Sokak aydınlatma
 • Kaçak ihbar
 • Sayaç değişikliği ve mühürleme talebi
 • Kesme ve açma işlemleri
 • Fatura itiraz
 • Borç sorgulama 
 • Öneri ve şikayet
 • Bilgi alma
 • Ve elektrikle ilgili her türlü konular

Elektrik Arıza Bildirim Telefon Numaraları

Aşağıda vermiş olduğumuz elektrik arıza bildirim numarasına 7 / 24 ulaşabilir başta arızalar olmak üzerine yine yukarıda belirtiğimiz bir çok konuda yardım alabilirsiniz.

Elektrik Yardım Alo: 186Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş  – TEDAŞ İletişim Bilgileri

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü; elektrik enerjisinin Türkiye genelinde tüm abonelerine sunulmasını amacıyla, elektriğin dağıtım ve ticaretini yapmakla görevli bir kurumdur.
Telefon : 0312 212 69 00

FAX :     0312 213 88 73 – 74

Adres: İnönü Bulvarı No:27 Bahçelievler 06490 Çankaya/ANKARA – TÜRKİYE

Online Sokak Elektriği Arıza Bildirim Ve Şikayet  Forumu

Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak yöneleceğiz TEDAŞ resmi sitesi üzerinden açılan forumu doldurarak sokak lambaları ve sokak elektrik arızalarını bildirmek üzere başvurabilirsiniz.

Sokak aydınlatma ve elektrik arıza bildirim forumu göndermek için BURAYA TIKLAYINIZ

Elektrik Arıza Bildirim Diğer Yollar

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki elektrik arızalarından doğan kesintiler hızlı çözülmesi gereken bir konudur bu yüzden ilk öncelikle yukarıda vermiş olduğumuz telefon numarası ile hızlı bir çözüme ulaşmanızdır. Bunun haricinde Elektrik arıza bildirim formu üzerinden yapabilirsiniz bunun için her elektrik firması kendine özel sitesinde forum bulundurmaktadır. Her bölge ve ilde çok fazla sayıda elektrik firması olduğu için tek tek bunları veremiyoruz bunun için yapmanız gereken en kolay yol aşağıda vermiş olduğumuz parakende ve dağıtım şirketlerinin resmi sitelerine ulaşarak iletişim kurmanızdır.

Elektrik Parakende ve Dağıtım Şirketleri İletişim

Bilindiği üzere Türkiye geneli TEDAŞ’a bağlı olmasına rağmen bölge bölge anlaşmalı farklı elektrik şirketleri hizmet vermektedir ve bazı durumlarda yardım almanız için sizi bu birimlere yönlendirmektedir. Kolayca elektrik dağıtım ve parakende şirketlerine ulaşmak için aşağıda aşağıda ki bağlantıları kullanarak bulunduğunuz ili harita üzerinden seçerek tıklayınız.
Bölgenizde hizmet veren Elektrik Parakende Şirketlerine ulaşma için BURAYA TIKLAYINIZ
Bölgenizde ki Elektrik Dağıtım Şirketlerine Ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ
müşteri hizmetleri rehberleri
Örnek elektrik arıza bildirim forumu

Yukarıda ki bilgiler haricinde Elektrikle ilgili bilgi edinmek istediğiniz her konuda BURAYA TIKLAYARAK TEDAŞ’a bir forum göndererek yardım alabilirsiniz.
Ayrıca aşağıdan yorum bırakarak yetkililerin görmesini sağlayabilirsiniz.
Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *

Yorumlar

 1. Ramazan

  Merhabalar ismim ramazan tekin Giresun Keşap dokuz tepe köyü çukur mah 3 aydır elektirik saatimiz okumaya gelmiyorlar yardımlarınızı beklerim

 2. ALİ HAYDAR AYTEN

  İZMİR ÇİĞLİ EVKA 5 MAH. 8927 SOK. VE 8929 SOK ARASI (BURASI MEYDAN OLUYO) ÇOK İŞLEK BİR CADDE VE DÖRT BUÇUK AYDIR SOKAK AYDINLATMALARI YANMIYO ELEKTRİK KESİK AYDINLANMA YOK. DEFALARCA ARADIK HER SEFERİNDE ARIZA GİDERİLMİŞTİR DİYE MESAJ GELİYO VEYA ARANIYORUZ FAKAT GELEN GİDEN YOK. İLGİ ALAKA SIFIR. LÜTFEN ACİL OLARAK İLGİLENİRMİSİNİZ.

 3. Arsu duman

  Kaç saattir elektirikler gelmedi bı çaresi bulunamiyorda geri dönüş lutfen

 4. Baris

  Gediz elektrik dagitim sirketi 2 senedir
  Aliaga abdi ipekci caddesine elektrik veremiyor.
  08, 13, 15, 18 saatleri civari aylardir elektrik kesiliyor. Geldiginde de ya fazla, ya az yada faz ters baglanmis olarak elektrik veriyorlar.
  Arizalanan cihazlar vs… artik biktik. Tedas olarak yaptiriminizi yapiniz.