Çin’den Gelen Kargolar İçin Takip Siteleri

Çin’den Gelen Kago Takip

Günümüzde oldukça popüler bir akım olan Çin’den alışveriş yapma furyası gittikçe çoğalmaktadır.
Çin’den alınan ürünler, çevremizde alabileceğimiz ürünlerden hem çok daha ucuz hemde çok daha çeşitli olması bu işi körükleyen en büyük etmenlerden birisidir. Çin’in ardından bir çok Asya ülkesi bu işe soyunarak dünyanın her yerine ürün satmak adına alışveriş siteleri açmaktadır. Fakat taa dünyanın bir ucundan Türkiye’ye ürün gelmesi o ürünün kargo takibinin nasıl yapılacağı, nerenden yapılacağı bazen bir muama olabilmektedir. Çünkü çinden yapmış olduğunuz alışverişin kargo süreci oldukça meşakatli çokca el değiştiren bir yapıda olduğundan Çin’den gelen kargoların takibi bazen sizi sıkıntıya sokabilir. Ayrıca UPS, DHL vs. gibi özel bir kargoyla sipariş etmediyseniz genelde aldığınız ülkenin yerel kargo şirketiyle gelir. Örnek vermek gerekirse bizim PTT kargo gibi onların China Post, Honkong post vs. tarzı kargo hizmetleri vardır. Zaten özel kargoları ücretinden dolayı tercih etmenizi pek tavsiye etmiyoruz çünkü 1 dolarlık bir ürüne 100 dolar kargo ödemeniz içten bile değil.

Çin Alışveriş Siteleri Kargo Takip

En meşhur Bazı asya alışveriş siteleri aşağıda verdiklerimizdir. Fakat gün geçmiyor ki yeni bir site açılmasın. Ayrıca bu belirtiğimiz siteler haricinde daha sektör odaklı sitelerde var ama biz en çok kullanılan sitelerin bir listesini bırakalım.
Aliexpress, Alibaba, Dealextreme, Banggood, Tradetang, Gearbest, DHGate Focalprice, Bestofferbuy, Everybuying, Hobbyking, Tinydeal
Bu Çin ve Asya tabanlı alışveriş sitelerinden yapmış olduğunuz her türlü kargo takibini size aşağıda sunduğumuz bağlantılardan kolayca takip edebilirsiniz. Takip yapabilmeniz için alışverişlerinizden sonra satıcıların size gönderdiği “Tracking Number” yani Türkçe’siyle kargo takip numarası gerekmektedir.Bu numarayı alışveriş yaptığınız sitenin “My Order”  yani siparişlerim kısmından ulaşabilrsiniz.


Asya ve Çin Kargo Takip Siteleri

  • 17track 
PTT Kargo Sorgulama

Özel Kargo Firmaları Kargo Takibi

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *

Yorumlar

  1. Kuddusi

    Çinden almış olduğum ürün henüz elime ulaşmadı 1 ay oldu,türkiyeye giriş yaptı ama hangi kargoda olduğunu bilmiyorum,
    Takip no:8142746520338360

  2. Yavuz ceylan

    us026036016cn sipariş soruşturma