Araç Sorgulama – Plakadan Bilgi Sorgulamaları

Araç  Plaka / Kaza / Borç / Muayene / Ceza / Hasar / HGS  Sorgulamaları

müşteri hizmetleri rehberleri
Araç ve Plaka Sorgulama

Piyasada özelikle ikinci el araç alım satımları bir hayli fazladır bu durumlarda alınacak aracın bir nevi sicil bilgilerine ulaşmamız ve sorgulamamız gerekmektedir böylece alacağımız araçla ilgili tüm bilgileri öğrenerek satın alma işlemini ona göre yapmalıyız aynı şekilde satacağımız araçları satış sırasında bir sorun çıkmaması adına plaka sorgulama yaparak satışa hazır olup olmadığını öğrene biliriz. Böylece kolayca bir alışveriş gerçekleştirmiş oluruz. Peki bu sorgulama işlemlerini nasıl yapacağınız diye sorarsanız tabi ki bir tür aracın kimlik numarası yerine geçen plaka numarasından sorgulama yapılacaktır. Bu sorgulama işlemleri insanların tc kimlik numarası ile e devlet üzerinden sorgulama yapmasına benzemektedir bu nedenle her bilgiyi ayrı bir kurumdan sorgulayacağız bunu kolay hale getirmek için sizlere bir araçla plakası ile neler sorgulana bileceğini ve nasıl sorgulanacağını tek tek göstererek linkler vereceğiz. Böylelikle çok kolay bir şekilde araçla ilgili tüm bilgilere sorgulayarak ulaşacağız.

Plakadan Trafik Ceza Sorgulama

Emniyet müdürlüklerine giderek zahmetli bir yoldan öğrene bileceğiniz gibi daha kolay bir yol olan interneten plaka ile trafik cezası sorgulama yapabilirsiniz bunu yapmak için aşağıda ki linke tıklayarak gerekli bilgileri doldurmanız yeterli. Böylelikle  haberiniz olmayan bir çok cezanın mağduriyetinden kurtulabilirsiniz.

EGM TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN TIKLA

Plakadan Araç Muayene Sorgulama ve Ödeme

Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıdan aracınızla ilgili detaylı bir şekilde plakadan araç  muayene sorgulayabilirsiniz  Sorgulama işlemi sonucunda muayenenin nezamn biteceği nerede yapıldığı vs. gibi detayları öğrenebilirsiniz.

PLAKA İLE MUAYENE SORGULAMA İÇİN TIKLA

Plakadan Araç Vergi Borcu Sorgulama

Vergi dairelerine giderek uzun işlemler sonucu vergi borcunuzu öğrene bilirsiniz ama bunun daha kısa yolu olan internet üzerinden araç vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemini aşağıda verdiğimiz bağlantı linkinden kolayca yapabilirsiniz.

PLAKADAN VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLA

Tramer SMS İle Araç Hasar ve Kaza Kaydı Bilgisi Sorgulama

Bildiğiniz gibi bir araç alırken en önemli bilgilerden birtaneside araç hasar kaydı sorgulaması yapmaktır.

Araç hasar tespit sorgulama
KTT yazıp bir boşluk bırakarak PLAKA NUMARASI yazarak 5664’e gönderiniz.

Araç Poliçe Bilgileri Sorgulama
TRAFIK veya KASKO yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz ve 5664’e Gönderiniz

Araç mağdur bilgisi sorgulama
MAĞDUR yaz bir boşluk bırak ve TC kimlik no yazıp 5664’e gönderiniz.

Tramer SMS ücretleri bilgisi

Maalesef ücretsiz bir servis değildir ama verdiği bilgilere değecek bir servistir ücretlendirmeler aşağıdaki gibi olup tüm operatörleri desteklemektedir fiyatlar aynıdır.
  • Hasar tespit SMS 5 TL
  • Tutanak tespit SMS 5 TL
  • Trafik sorgulama SMS 5 TL
  • Kasko sorgulama SMS 5 TL
  • Mağdur tespit SMS 5 TL
Ücretsiz sorgulama için E Devlet sitesi üzerinden PTT şubelerinden alacağınız şifre ilede kolayca yapabilirsiniz.
PLAKADAN HGS Kaçak Geçiş Sorgulama
Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak çok kolay bir şekilde Hgs kaçak geçiş sorgulaması yapabilirsiniz. HGS sitesine girdikten sonra sağ üst köşede bulunan “Geçiş İhlali Sorgula” yazısına basıyoruz açılan yere Plaka numaramızı yazıp alta bulunan çubuğu sağa kaydırıyoruz bu kadar. 
Yanlız kaçak geçişlerin yansıması 2 ile 3 günü bulabilmektedir bunu unutmayınız 
Tüm HGS soru sorun ve itirazlarınızı aşağıda buluna mail ile HGS müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.
[email protected]

E-Devlet Üzerinden Araç Sorgulama

Not: Yakın zaman önce e devlet üzerinden araç sorgulama kaldırılmıştı fakat yeniden düzenlenip yayınlanacağı bildirilmişti o yüzden e devlet üzerinden araç sorgulamayı anlatım ama şuan aktif olmayabilir.

Yukarda ki işlemlerin bazılarını ve daha fazlasını daha kolay yapmanız adına devletin sitesi olan Turkiye.gov.tr den e devlet şifreniz ile araç sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız ve TC kimlik no ile e devlet şifrenizi girmeniz yeterlidir.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ARAÇ SORGULAMA İÇİN TIKLA

Plaka sorgulama ile bildiğiniz gibi araçla ilgili her türlü bilgiye eksiksiz ulaşabilirsiniz en basit rengi modeli, borcu, kazası, haciz gibi onlarca bilgiye internet üzerinden ulaşmak çok kolay ama bu sorgulama işlemleri farklı kurumlar tarafından takip edildiği için tüm bilgilere ulaşmanız zor olabilmekte bunun için sizlere yardımcı olup tüm araç sorgulama işlemlerini bir arada sizlere sunduk sizlerin başka öğrenmek istediği bir soru olursa aşağıda yorum olarak bize bildirirseniz o bilgilere nasıl ulaşabileceğiniz adına araştırmak yaparak bu konu altında sizlere sunmaya çalışırız.

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. Not: Herkese açıktır. *