170 Neyin Numarası ALO 170 Nelere Bakar?

Alo 170 Nedir

170 neyin numarası
170 neyin numarası

170 Neyin Numarası diye soranlar için 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait bilgilendirme hattıdır. Sizde çalışma hayatınız ile ilgili aklınıza takılan her türlü soru, sorun veya şikayetlerinizi Alo 170 hattını arayarak bildirebilirsiniz.

ALO: 170

Resmi İnternet Sitesi: https://www.alo170.gov.tr/

Alo 170 Ne İşe Yarar?

Çalışma hayatı iletişim merkezi numarası olan 170 bilgi hattını aradığınızda sizi sesli yanıt sistemi karşılamaktadır. Sizden yapılması işlemleri sırası ile söyleyerek yapmak istediğiniz işlemi tuşlamanız istenir 170 çağrı merkezi ile sırası ile şu işlemleri yapabilirsiniz;

  • Rapor ücreti, Çeyiz ve emzirme ödenekleri için – 1
  • Sigortalılık hizmet süresi hakkında bilgi almak için – 2
  • Emeklilik işlemleri için – 
  • Sağlık aktivasyonu bilgileri için – 4
  • İhbar ve şikayetleriniz için – 5
  • Yabancı çalışma izni başvuru ve işlemleri hakkında bilgi almak için – 6
  • Diğer konular hakkında bilgi almak için – 7
  • İşkur işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği için –8
  • Maden ve iş kazaları için – 0

Yapmak istediğiniz işlem ile alakalı tuşu tuşlayarak işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Çalışanlar kendi kişisel hakları ile alakalı bilgi alabilmektedir. Yukarıda listelenen haklar ile alakalı bilgi almak isteyen vatandaşlar ALo 170 numarasını arayarak bilgi alabilmektedirler.

Şuna da göz atabilirsiniz: E-Devlet İletişim Numarası Güncel 2021

SGK Nasıl Şikayet Ederim?

SGK ile şikayet veya ihbarlarınızı iletmek oldukça kolaydır. 170 şikayet hattını aradıktan sonra sizi sesli yanıt sistemi karşılamaktadır. Tuş kombinasyonunu tuşlamanız istendiğinde siz (5) tuşladığınızda sizi ihbar ve şikayet bölümüne aktarır. 7 gün 24 saat arayabilir ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

ALO 170 başvuru sorgulama nasıl yapılır?

ALO 170 hattını aradığınızda yanınızda kimliğinizin bulunması işlem hızlılığı açısından önem taşır. ALO 170 hattını aramanız halinde, adınıza bir başvuru oluşturulmakta ve başvuru takip numarası verilmektedir. 3 iş günü sonra tekrar arayarak başvurunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz

ALO 170 Yurtdışından nasıl aranır?

Yurt dışından da Alo 170 İletişim Merkezine +90 216 170 11 22 numaralı telefon hattı aranmak suretiyle dünyanın her yerinden ulaşmak mümkündür.

170 e ne sorulur?

170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ait bilgilendirme hattıdır. Sizde çalışma hayatınız ile ilgili aklınıza takılan her türlü soru, sorun veya şikayetlerinizi Alo 170 hattını arayarak bildirebilirsiniz.

Alo 170 hangi saatlerde?

“ALO 170” i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. İletişim merkezimiz, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

Alo 170 bayramda açık mı?

Alo 170 / 7 gün ve 24 saat boyunca hizmet vermektedir. Yani dilediğiniz saatte Alo 170 ile iletişime geçebilirsiniz. ... Bankalar, PTT, Vergi dairesi, Noter, SGK gibi resmi kurum ve kuruluşlar 23 Nisan günü tam gün kapalı olacaktır. Resmi tatil olduğundan ödemeler bir sonraki ilk iş gününde gerçekleştirilebilir.

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *