Twitter Müşteri Hizmetleri İletişim 2021

Twitter Müşteri Hizmetleri Destek Mail

twitter müşteri hizmetleri i̇letişim 2021
twitter müşteri hizmetleri i̇letişim 2021

Twitter müşteri hizmetleri Türkiye de de temsilciliği bulunan bir hizmettir. Twitter iletişim telefon numarası olmamakla birlikte hızlı destek alabileceğiniz mail adresleri mevcuttur. Eğer sorununuzu ayarlar kısmı ile çözemiyorsanız bu mail adreslerini kullanabilirsiniz.

Teknik sorun: [email protected]

Hesap gizliliği: [email protected]

Hesap sorunları: [email protected]

Dünyanın en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter’in bir çok kullanıcısı vardır. Ülkemizde de en sık kullanılan sosyal medyalar arasında yer alan Twitter içinde kullanıcı sayısına paralel olarak bir çok sorun da yaşanmaktadır. Hesap gizliliği ve güvenliği, başka kullanıcıları şikayet ekmek gibi konular bu sorunların başında gelmektedir. Her ne kadar Türkiye de temsilci bulundursa da Twitter canlı destek hattı gibi bir birim veya desteği bulunmamaktadır.

Twitter ile ilgili yaşanılan sorunların en bilinir olanlarını bu sayfaya ekledik sorununuza çözüm bulamadıysanız en altta bulunan sıkça sorulan sorula kısmına bakabilir ayrıca şikayet et butonunu kullanarak şikayetinizi yazabilir ve konu hakkında bilgisi olanlarla tartışabilirsiniz. Twitter destek mail adreslerinden size uygun olanı seçip sorununuzu açık ve anlaşılır bir dile anlatmanız gerekmektedir yanıt süresi yoğunluğa göre değişmekte olup güncel ve kullandığınız bir mail adresinden iletişime geçmeniz daha yararlı olacaktır.

Twitter Desteğe Mail Atmada olması gerekenler nelerdir?

Twitter’den en kısa sürede destek almak için bilmeniz gereken bazı noktalar vardır, sırası ile mailinizde şunları kullanmanız gerekir;

 • Ad Soy ad
 • Twitter kullanıcı adınız
 • Twitter kayıt olurken kullandığınız e-posta adresi ve telefon numarası
 • Mesajınız. Mesaj yazarken açıklayıcı öz ve sorununuzu tam anlatan bir mesaj yazınız. Konunun tam anlanabilmesi ve bu duruma göre hızlı aksiyonlar alınabilmesi açısından çok önemlidir.

Şuna da Göz Atabilirsiniz: https://www.musterihizmet.com/2021/04/facebook-musteri-hizmetleri-iletisim.html

Kilitlenmiş Hesapları Açmak İçin

Kilitlenmiş veya askıya alınmış bir hesabınız var ise öncelikle şu sayfaya giriş yapınız; https://help.twitter.com/forms/general?subtopic=suspended Bu sayfada doldurmanız gereken bazı alanlar var kilitlenmiş veya askıya alınmış hesaba itiraz etmek için bu formu doldurmanız gerekmektedir. Öncelikle sorunu yaşadığınız platformu seçin yani Twitter hangi platformda kullanıyorsunuz? “Google chrome, android uygulaması, Tablet vs” bu alanları seçtikten sonra dikkat etmeniz gereken asıl yere geldik “Sorunun tanımı” hiç bir kural ihlali yapmadığınızı ve buna rağmen hesabınızın kilitlendiğini – askıya alındığını düşünüyorsanız itiraz metninizi açık ve anlaşılır bir biçimde tarih bilgisi de vererek yazınız. Unutmayın itirazınız bu metne göre değerlendirilir!

Bilgileriniz alanına Ad Soyad, Twitter kullanıcı adınız, e posta adresiniz (güncel olması önemli) ve son olarak cep telefonu numaranızı yazınız ( Bu isteğe bağlı). Formu gönderebilmek için hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Yanıt süresi yoğunluk durumuna göre uzayabilir.

Twitter Hesap Erişimi İle İlgili Sorunlar

Twitter hesabınıza erişemiyor veya hesabınızı dondurmak istiyorsanız ama bu konuda bilginiz yok ve destek almak istiyorsanız şu bağlantıyı kullanın; https://help.twitter.com/tr/forms/account-access Bu sayfada sizi daha iyi anlayabilmemiz için sorun ile alakalı açılır kutucuklu seçenekler sunar bu seçenekler sırası ile şöyledir.

 1. Twitter hesabıma yeniden erişmem gerekiyor.
 2. Hesabımı tekrar etkinleştirmeye çalışıyorum
 3. Hesabımı devre dışı bırakmak veya kapatmak istiyorum

İlk seçenek ile 2 faktörlü doğrulamada sorun yaşayanlar, şifresini unutanlar ve hesabının başka birinin eline geçtiğini düşünenler yararlanabilirler. 2. seçenekte kapanmış veya devre dışı bırakılmış hesabınızı yeniden etkinleştirmek isteyenler için kullanabilirler ayrıca takipçiler ile ilgili sorunlarınızı da çözebilirsiniz. 3. seçenekte hesabınız ile alakalı e posta veya cep telefonunuza erişiminiz yoksa, kapatmış olduğunuz hesabınız sizin isteğiniz dışında yeniden aktifleştirilmiş ise, hesabınızı devre dışı bıraktınız fakat aramalarda hala gözüküyor ise son olarak da vefat etmiş yada engelli birinin hesabını kapatmaya yönelik yardım almak istiyorsanız 3. seçeneği kullanmanız gerekmektedir.

Twitter Şikayet Etme ve Gizlilik

Twitter de diğer sosyal medya platformları gibi bir her kesimden bir çok kullanıcısı olan bir platformdur. Topluluk ortamlarında yapılan tartışmalar bazı durumlarda zorbalığa, tehdide dönüşmekte olup bu tartışmalar bazı hallerde daha ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Twitterde hak ihlali veya topluluk kurallarını ihlal eden kişi veya grupları bildirmek çok kolaydır şu bağlantıya tıklayarak https://help.twitter.com/tr/forms/safety-and-sensitive-content Twitter şikayet formuna ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yapabileceğiniz seçenekler ise şu şekildedir;

 1. Gizli bilgiler paylaşılıyorsa,
 2. Bir hesap sizi veya başka birini taciz ediyor ise,
 3. Bir hesap veya grup dil, din, ırk veya engellilik gibi hassas konular hakkında ithamlarda bulunuyorsa,
 4. Bir hesap size veya bir başkasına şiddet yada fiziksel hasar verme iddiasında bulunuyor ise,
 5. Bir kullanıcı kendine zarar verme veya intihar etme söyleminde veya isteğinde bulunuyorsa,
 6. Çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunulduğunu düşünüyorsanız,
 7. Bu tarz platformlarda yaş sınırı vardır yaşı tutmayan bir kullanıcıyı bildirmek istiyorsanız,
 8. Twitter de bir reklamı bildirmek için. (alkol, cinsellik, kumar ve yasadışı bahis vs)

Tüm bu seçenekler bir alt menüyü destekler sizden istenilen bilgileri açık ve anlaşılır bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Twitter ile ilgili diğer soru veya sorunlar için Sıkça Sorulan Sorular kısmına göz atmanızda fayda vardır.

Twitter ile nasıl iletişime geçebilirim?

Twitter ile iletişime geçmenin en pratik yolu destek mail adreslerine yazılı mail atmaktır. İşte yarar tüm mail adreslerini Twitter iletişim sayfasına ekledik.

Twitter fleets nasıl atılır?

Fleets'de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki "Paylaş" simgesine ve ardından "Fleet'de Paylaş" a basmak yeterli. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets'de mevcut olacak.

Twitter Şifremi Unuttum e postamı bilmiyorum ne yapmalıyım?

twitter.com, mobile.twitter.com veya iOS ya da Android İçin Twitter uygulamasının giriş sayfasında Şifreni mi unuttun? ... E-posta adresinizi, telefon numaranızı veya Twitter kullanıcı adınızı girin. ... Şifre sıfırlama e-postasını almak istediğiniz e-posta adresini seçin. E-posta gelen kutunuzu kontrol edin.

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

 1. Mehdi bilgin

  Merhaba, Facebook hesabım çalındı. Yardımcı olabilir misiniz. teşekkürler