Su Kesintisi Tel, Su Arıza Telefon Bildirim Numarası 185

Su Arıza Telefon Kesinti İletişim Bilgileri

En temel ihtiyaçlarımızdan biri olan su, bazı sebepler den dolayı kesilebilir. Özelikle su kesintileri gündelik hayatımızı olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuz etkinin uzun sürmemesi için su arızası durumda biliyorsanız il ve ilçelerinize bakan su belediyeleri arayarak haber vermeniz gerekir.

Yalnız her belediyenin kendi özel su işlerine bakan bölümleri vardır ve buraların numarasını bilmek veya bulmak bazı durumlarda zor olabilmektedir. Bunun için devlet su arıza bildirimi için kısa bir numara atamıştır. Bu numarayı aradığınızda otomatikman sizi en yakın su arıza birimine bağlamaktadır. Aksi taktirde aski, iski, kaski, izsu, oski, marsu ve benzer bir çok kısaltma şeklinde belediyelere bağlı birimlerin numaralarını öğrenmeniz gerekir. Bu meşakkatli bir iş olduğundan dolayı sizlere sunmuş olduğumuz su arıza telefonunu arayarak işleminizi yapmanız daha mantıklı ve kolaydır.
müşteri hizmetleri rehberleri
Su Arıza ve Kesinti

Peki ne gibi durumlarda su arıza bildirimi yapmamız gerekebilir ?

 • Evinizde uzun süreli bir su kesintisi olduğunda
 • Evinizde yada mahallenizde bir su patlağı veya sızdırması gibi durumlarda
 • Su ile ilgili alt yapı sorunlarında
 • Kesilen suyun ne zaman geri açılacağını öğrenmek istediğinizde
 • Su kesinti sebeplerini öğrenmek için
 • Herhangi bir su ve tesisat arızasında
 • Kaçak ve izinsiz su kullanımı bildirme
Yukarıda ki ve benzeri gibi bir çok durumda hemen aşağıda sizlere vermiş olduğumuz Su arıza ihbar hattını arayarak yardım alabilirsiniz.

Su Kesinti Bilgi ve Arıza Bildirim Yolları

Aşağıda vermiş olduğumuz üç haneli su arıza numarası Türkiye’de ki tüm il ve ilçeler için geçerlidir. Su kesintileri ve arızaları ile ilgili her türlü bildirim yapabilir ayrıca bilgi alabilirsiniz. Her türlü sabit ve mobil hattından bu kısa numarayı arayabilirsiniz.TELEFON

185

 

Ayrıca 4 büyük il için özel su kesinti ve arıza çağrı merkezleri telefonları aşağıda ki gibidir.

Aşağıda size sunmuş olduğumuz linklere tıklayarak bölgenizde olan arıza ve çalışmaları takip edebilir ve online olarak su kesinti ve arıza bildirimi yapabilirsiniz.
Ankara Su Arıza Numarası – ASKİ
0312 616 13 92 – 93
İstanbul Su Arıza Numarası – İSKİ
0212 321 00 00 
0212 301 20 00
 
İzmir Su Arıza Numarası – İZSU
232 293 2 293
 
Yukarıda sizlere sunmuş olduğumuz su kesinti ve arıza bildirimleri hakkında teşekkür, şikayet, öneri ve isteklerinizi yorum olarak yazmaktan çekinmeyiniz. Böylelikle aynı sorunu yaşayan kişilere yön göstermiş olabilirsiniz.
Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

 1. Sara zandgandomi

  2 hafte bızım evı su yok dur

 2. Arif Okyay

  Ödemiş ilçesi Konaklı mahallesinde İnan Mandıra önündeki sebil çeşmesi (iptal edilmişti) haftalardır boşa akıp duruyor. Bu su kıtlığında gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 3. Tuğba

  Su ne zamn gelir

 4. Haydar Tosun

  Adım Haydar Tosun Batıkent Uğur Mumcu Mah. 1687. sokak 1/3 nolu evimizin önündeki sokak üzerinde temiz su arızası vardır. su akmaktadır. Akan sular bahçemize dolmaktadır. Gereğinin ivedilikle yapılmasını arz ederim.