İŞKUR Telefon İletişim Bilgileri – Müşteri Hizmetleri Numarası

Türkiye İş Kurumu İletişim Bilgileri

İşkur telefon numarası ve iletişim bilgilerini ekledik. Sizde İşkur müşteri hizmetlerini arayarak aklınıza takılan soruları veya şikayetlerinizi iletebilirsiniz. İşkur hakkında birçok başvuru ve bilgi almak isteyen insan vardır iletişim bilgileri bu konuda yardımcı olacaktır.
İşkur Telefon Numarası: 444 75 87
Genel Müdürlük Telefon : 0312 216 30 00 – 216 30 01
Faks : 0312 435 2927

İşkur Hakkında

İşkur yani Türkiye İş Kurumu 1936 yıllında bu yana Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir. İşkur’un kurulma amaçlarının başında işsizlikle mücadele etmek ve istihdamı düzgün bir şekilde yürütmektir. Ülkemizde iş arayanların ve iş verenlerin öncelikle müracaat etikleri başlıca kurumdur. Ayrıca iş ve işçi bulmadan ziyade sürekli açtığı İşkur kursları sayesinde meslek edindirme konusunda da oldukça yoğun bir çalışma sergilemektedir.

müşteri hizmetleri rehberleri
İşkur İletişim Bilgileri

 

İşkur Müşteri Hizmetleri

İşkura bir çok şekilde iletişim kurulup ulaşılabilir. Bunların en başında İşkur müşteri hizmetleri numaralarını aramak gelir, onun haricinden internet üzerinden işkurla ilgili bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz ayrıca her ilde bulunan İşkur bürolarını ziyaret edilebilir.

İşkur Tel:

 

444 75 87

İşkur çağrı merkezi numarası yukarıda ki gibidir. Bu numaradan işkur ile iletişime hızlı bir şekilde geçilerek sizi çevrenizde bulunan en yakın İşkur bürosunun numarasına bağlar.

 

İşkur İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri

İşlemlerinizi daha hızlı çözmek için bulunduğunuz yerde ki İşkur il ve ilçe büroları ile iletişime geçmeniz daha iyi olabilir. Bu yüzden sizlere detaylı şekilde İş kur il müdürlükleri iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşmanız için aşağıdaki bağlantıyı veriyoruz.
Açılan listede öğrenmek istediğiniz ilin üzerine tıklayarak adres, fax, telefon gibi tüm iş kur iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
İşkur Genel Müdürlük İletişim Bilgileri
İşkur genel müdürlük ile iletişim kurmanız gerekiyorsa aşağıda ki iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.
Telefon : 0312 216 30 00 – 216 30 01
Faks : 0312 435 2927
Adres : Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:42 Yenimahalle / ANKARA

İŞKUR GENEL MÜDÜRLÜK BİRİMLERİ İLETİŞİM İÇİN TIKLA

İşkur İnternet Şubesi

Yukarıda da sizlere değindiğimiz üzere işkuru aramadan yada gitmeden internet üzerinden iş arayabileceğiniz, ilan verebileceğiniz, kursları takip edebileceğiniz ve benzeri bir çok konuda bilgi alabileceğiniz İşkur İnternet hizmeti vardır.

İŞKUR İNTERNET ŞUBESİNE GİRMEK İÇİN TIKLA

Bu bağlantı aracılığı ile İşkur internet şubesine giriş yapabilir yada işkura internet üzerinden kayıt olabilirsiniz

 

İşkur Nedir? Neler Yapar?

Aslında İşkur işveren ve iş arayan insanlar arasında projeler üreterek ülkemizin iş konusunda ki sıkıntılarını giderebilecek her türlü görevi üstlenmektedir. Bundan dolayı ister işçi olun ister patron, işle ilgili her konuda İşkur ile iletişime çekinmeden geçebilirsiniz. İşkur’un destek verdiği bazı konular aşağıda ki gibidir.
 • İş ve İşçi Bulma
 • İşçi ve İş veren hakları
 • İş ve meslek danışmanlığı
 • İstihdam, işsizlik ödeneği
 • İş kaybı tazminatı
 • Ücret garanti fonu
 • Kısa çalışma ödeneği
 • İşsizlik maaşı
 • İşbaşı eğitim programları
 • İş gücü yetiştirme kursları
 • Girişimcilik programları,
 • Çalışma ilişkileri hizmetleri
 • İş gücü piyasası hizmetleri
 • Yarım çalışma ödeneği

İşkur ile iletişime geçerek yukarıdaki konular ve benzer bir çok konuda destek ve hizmet alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere İş ve İşçi bulma kurumu olan İşkur’un iletişim bilgilerini sağladık. Eksik ve yetersiz olduğunu düşündüğünüz bir konu varsa yada İşkurla ilgili bir soru, sorun, talep veya şikayetiniz bulunuyorsa aşağıdaki yorum kutusundan bize bildirmekten çekinmeyiniz.

Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

 1. Serhat

  İşkurdan alınan işçiler diger kalifiye olan işçilerin işlerini tehlikeye sokmuyor mu biz işçiler olarak işkurdan gelen işçiler yüzünden işsiz kalacagımızı düşünüyoruz

 2. Hadice akar

  Benim ikametgah köyde ikametgah köyde olduğu halde ben merkezde kursiyer haklarından faydalanabilurmiyim