Huawei Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

huawei-garanti-sorgulamasi
huawei-garanti-sorgulamasi

Huawei garanti sorgulaması nasıl yapılır? Sorusunu bu markanın kullanıcıları sormaktadırlar. Bu telefonlar en az diğer akıllı telefon markaları gibi çok fazla talep görmeye başlamıştır. Bu durumda da garanti kapsamı merak ediliyor ve sorgulaması araştırılıyor.

Huawei IMEI Sorgula

Huawei cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için Huawei cihazınızdan;

*#06#

IMEI numaranızı alıp Sorgulama sayfasından garantinizi sorgulayınız.

Huawei Telefon Numarası

444 79 88

Huawei Bayi Numrası

444 96 88

Huawei Müşteri Hizmetleri

Bu cihazı aldıktan sonra bir sıkıntı yaşanması halinde garanti kapsamında olup olmadığını anlamak için telefon kullanıcıları endişe duymaktadırlar. Cihazınızın Türkiye sınırlarında garanti kapsamında olup ya da olmadığını öğrenmek için birtakım sorgulamalar yapmanız gerekmektedir. Çünkü bir cihazın garanti kapsamında olması en az 2 yıl oldukça önemlidir.


Garanti Sorgulaması Yapmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Huawei garantisini sorgulamak için öncelikle IMEI numarasını bilmeniz yeterli olacaktır. Eğer bilmiyorsanız 06 tuşlayarak karşınıza çıkan 16 haneli kodu cihazınızın kimlik numarası gibi düşünerek bu numarayla garanti sorgulaması yapabilirsiniz. Herhangi başka bir belgeye gerek kalmadan sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Huawei akıllı telefonlarda garanti süresini sorgulamak kolay bir durumdur. Fakat bu telefonun kullanıcıları bu durumdan oldukça sıkıntı duyarlar. Garanti süresini öğrenebilmek birkaç işlem gerektirebiliyor. Bu işlemler sırasıyla şöyledir:

  • Garanti Hizmetleri Sorgulama bölümüne girilir.
  • Bu adreste sorgulama yapacağımız telefonun IMEI numarasını yazarak, doğrulama kodunu yazdıktan sonra ARA butonu kullanılarak sorgulama işlemini yapmış oluyoruz.
Huawei Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır
Huawei Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Bu işlem sonrası akıllı telefonunuzun garanti süresini kolaylıkla öğrenmiş olursunuz.


Huawei Garanti Servisleri Nerelerde Bulunur?

Huawei telefon markasının servis ağı Türkiye’nin her yerinde bulunmaktadır. Dolayısıyla bu telefonun servisi ve parça değişmesiyle ilgili bir sorun yaşamazsınız.

Firmanın web adresi incelenerek bulunduğunuz konuma en yakın olan bir semtteki servisi kullanabilirsiniz. Bazı huawei servisleri uzaktan gönderim yöntemini de kullanmaktadırlar. Ve oluşan masrafları Huawei firması ödemektedir.

Huawei Garanti Takibi Nasıl Yapılır?

Huawei Cihazın garanti süresi nasıl işlemlerden geçtiği ve ne kadar süre serviste kalacağını firmanın web sitesinden de takip edilebilir. Genelde servis işlemleri 20 gün sürmektedir. Eğer ki 20 iş gününü geçerse cihaz bedeli firmadan istenebilir.

 

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Huawei Garanti Müşteri hizmetleri & Huawei Garanti Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Huawei Garanti üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Huawei Garanti hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.
SSS

Huawei İletişim numarasını direk bağlanma şeklinde sitemize ekledik.

Huawei satın aldığınız ürün satın aldığınız tarihten itibaren 2 yıl olarak belirlenmiştir. Ürün seri numarası ile beraber ürün garanti belgesi ve fatura üzerine işlenmiş olmalıdır.

Huawei garanti sorgulamak için cihazınızın IMEI numarasını bilmek gerekir numarayı öğrenmek için cihazınızdan *#06# çevirerek arama tuşuna basın çıkan IMEI numaranızı Huawei garanti sorgulama sayfasında ilgili alana yazıp sorgulama yapabilirsiniz.

Huawei cihazınızın bataryası üretim hatası sebebi ile şişmişse garanti kapsamındadır lakin düşürme, su kaçırma, kalitesiz şarj cihazları ile yapılan şarjlar sonucu bataryanız şişti ise yani kullanıcı kaynaklı bir sebepten ötürü bataryanız şişti ise garanti kapsamına girmez.

Huawei Ayarlar menüsünü açın. Ekranın en altına inin ve Telefon hakkında seçeneğine dokunun. Durum bölümüne gidin. Durum bölümünde SN kodunu bulabilirsiniz.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *