Başkent Gaz İletişim Müşteri Hizmetleri 187

Başkent Doğal Gaz Müşteri Temsilcisi

başkent doğal gaz i̇letişim müşteri temsilcisine bağlanma
başkent gaz i̇letişim müşteri temsilcisine bağlanma

Başkent Gaz İletişim numaralarını altta vermiş bulunuyoruz. Sizde bu numaralar sayesinde Başkent Doğal Gaz abonelik işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Doğal Gaz Acil Müdahale Hattı: 187

Başkentgaz müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222 6 429

Başkentgaz müşteri hizmetleri çağrı merkezi: 444 6 429

Mail Adresleri [email protected]  ilk olarak tercih edilen maildir.) [email protected] diğer adrestir.

Resmi İnternet sitesi: https://www.baskentdogalgaz.com.tr/

Başkentgaz, Ankara’da 2007 yılından itibaren doğal gaz dağıtım tedarikini sağlayan firmadır. Büyük kentlerde doğal gaz dağıtım firmaları gibi firmalara ulaşmak oldukça zordur. Uzun arama kuyrukları oluşan müşteri hizmetlerine bağlanmak oldukça büyük bir çaba gerektirir. Başkent Ankara’da yaklaşık 2 milyon insana hizmet veren Başkentgaz, bu sorunu en aza indirgemek üzere çalışmalar yürütmektedir. Başkent doğal gaz müşteri temsilcisine bağlanma bu doğrultuda önem arz eder.

Şu numaralar da işinize yarayabilir; Doğalgaz Arıza Bildirim Hattı  Acil & Önemli Telefon Numaraları

Doğal gaz ile ilgili birçok işlem için telefonla müşteri temsilcisine bağlanmak gerekebilir. Çeşitli sorunlara karşın acil müdahale hattı bulunmasına karşın bazı durumlarda kentlerin kendi doğal gaz dağıtıcı firmaları ile iletişim kurmaları gereklidir. Ankara, doğal gaz dağıtımı için Başkentgaz müşteri temsilcisine bağlanma için numaraları ve iletişim bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Başkentgaz Müşteri Hizmetleri

Başkentgaz müşteri hizmetleri kendilerine gelen birçok talebi en hızlı şekilde ilgili ekibe aktarır. İlgili ekibe yönlendirilen işlemler, vatandaşların talepleri doğrultusunda hızla tamamlanmaya çalışılır. Acil durumlar daima önceliklidir. Doğal gaz konuları, acil durumlarda hayatî tehlike taşıyabileceğinden her daim acil durumlar öne alınır. Başkentgaz, müşteri taleplerini önemseyen ve dikkate alan doğal gaz firmalarındandır. Müşteri hizmetlerine düşen talep ve şikâyetler titizlikle incelenip çözüme kavuşturulur. Devamında bu konular incelenerek iş geliştirme çalışmaları yapılır. Haftanın 7 günü ve her saati uzman kişiler tarafından vatandaşların talepleri cevaplanır.

187 numaralı hat, gaz zehirlenmesi, kaçak durumları, patlama gibi dikkate değer acil durumlar için aranmalıdır. Bu durumlar ulaştığı takdirde gecikmeden bu numara ile iletişime geçilmelidir.

Doğal Gaz Acil Müdahale Hattı: 187

Başkentgaz Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Başkentgaz vatandaşlara sunulan doğal gaz ile ilgili yaşanacak her sorunla ilgili çözüm sonrası çalışmaları yürütmektedir. Bu çalışmalar ile yaşanılacak bir sorunun tekrarının önüne geçilmeye çalışılır. Bu doğrultuda müşteri talepleri ve şikâyetleri en ince detaylarıyla dinlenir. Bu hususların daha iyi analizi için iletişim kuran vatandaştan bazı bilgiler talep edilebilir: ad, sovadı bilgisi, sayaç numarası, abone numarası, T.C. kimlik numarası, tesisat numarası.

Başkentgaz müşteri hizmetlerine bağlanıldığı takdirde birçok işlem gerçekleştirilebilir. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 • Belirli konulara dair bilgi edinebilirsiniz.
 • Açma kapama işlemlerini başlatabilirsiniz.
 • Sayaçların takılması veya sökülmesi ile ilgili gerekli işlemlere dönük taleplerde bulunabilirsiniz.
 • Fatura oluşturma işlemleri yaptırabilirsiniz.
 • Fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Vasati borç sorgulayabilirsiniz.
 • İç tesisat projeleri için randevularınızı takip edebilirsiniz.
 • Teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

Başkentgaz müşteri hizmetleri telefon numarası: 0850 222 6 429

Başkentgaz müşteri hizmetleri çağrı merkezi: 444 6 429

Başkent gaz İletişim

Başkentgaz, birçok iletişim kanalı ile müşterilerine ulaşmayı ve gelen talepleri hızlı bir şekilde sonuçlandırmayı hedefler. Başkentgaz iletişim numaralarını yukarıda paylaştık. Numaralar dışında internet sitesi üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir. Ayrıca mail üzerinden de iletişim kurulabilir.

Başkentgaz mail adresleri:

 • [email protected] ilk olarak tercih edilen maildir.
 • [email protected] diğer adrestir.
Şikayet Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

 1. Mehmet cantürk

  T.Ç 30638088804
  Bişkek caddesi 20 / 5 kiralama yaptım doğal abone oldum. İki yıl önce, proje verilmiş ve kombi açılışı yapılmış. Başkent doğalgaz proje güncellenmemiş şimdi benden proje uymuyor. dedi başkent doğalgaz projesi güncelleme yapmadı ise benim ne suçum var. ve verilen yeni proje ile daha önceki kiracı dr iki seneden fazla faturası ödeme yapmış kira dan çıkmış ben kiraladim. iki sene önce verilen proje nin bulunup güncellendi yapılmasını arz ederim. saygılarımla mehmet CANTÜRK 05323492704

 2. Esma

  Ankarada biçok ilçede fatutalı sisteme geçildi. Biz aydınlıkevler mahalle sakinleri olarak faturalı sisteme geçmek istiyoruz. Henüz değişim için yazılı belge gelmedi. Saygılarımla

 3. Bilal Çelik

  Başkent gaza gerekirse dava acacağım böyle bir saçmalık yok benim el kadar çocuğum soğuktan hasta oldu neymis gaz kacagi olan yerlere gidiliyormus. Size dava acicam ve benim aradigim saatlerde kactane gaz kacağina mudahale ettiğinizi göreceğim

 4. Bilal Çelik

  Merhaba
  187 iki üç kez aradığım halde gelip gazı açmadılar. Sürekli aldığım cevap daha önemli vakalara gidiliyor 24 saat icinde gazınız açılacaktır. Benim küçücük çocuğum soğuktan donduktan sonramı açılacak .

 5. Elif Nazlı

  Gaz Matik ile ilgili müşteri temsilcisine 1 saattir ulaşamıyorum. Gazmatikler bulunduğum bölgede sık sık arızalanıyor.

 6. şammas güzel

  Ben TC.18139075172 nolu. şammas güzel
  şereflikoçhisar emek mahallesi gökkuşağı sokak no 10 binanın sahibiyim doğalgaz için 2020 yılında talepte bulundum bu yıl sokağımızdan anahat borusu döşendi bu gün ise binam için bağlantı kutusu yapılmakta ancak bağlantının bina girişi yönünden olmayıp yan tarafından (ters yönden) yapılmaktadır düzeltilmesini bilginize saygıyla arz ederim.

 7. şammas güzel

  Ben TC.18139075172 nolu. şammas güzel
  şereflikoçhisar emek mahallesi gökkuşağı sokak no 10 binanın sahibiyim doğamazsın için 2020 yılında talepte bulundum bu yıl sokağımızdan anahtar borusu döşendi bu gün ise binam için bağlantı kutusu yapılmakta ancak bağlantının bina girişi yönünden olmayıp yan tarafından (ters yönden) yapılmaktadır düzeltilmesini bilginize saygıyla arz ederim.

 8. gülşen atuk

  sayın yetkili 100000561544 abone no müşterinizim başkent fatura670003734438 dir 100 tl lik kartlı sayaç için gaz aldım 19.11.2021 tarihinde parekende satış fiatı 018108900 tl karta yüklenecek kredi miktarı 42.7440853502 metreküp tüketim bedeli 75.46 kdv13.58 genel toplam 89.04 ptt hizmet bedeli 2.00 tl dir 100 tl deki fark nedir lütfen bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla.

 9. Mehmet

  Kullanım süreleri dolmuş Sayaç değiştirme işlemlerinde neden yeni abone işlemi yapılıyor yasal bir zorunluluk varmı bilgi verebilir misiniz

 10. Orhan İnan

  EVİME SERVİS HATTI BAĞLANTISI YAPILDI. ÜCRETİNİ YATIRDIM. YETKİLİ FIRMA PROJE GİRİŞİNİ YAPMAK İSTESE DE SİSTEMDEN GAZLANMA AÇILMADIĞI İÇİN BEKLENİYOR. ID NUMARAM 50010056385 DİR. HALEN EVDE İKAMET EDİYORUM. MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİ İÇİN İLGİLERİNIZI İSTİRHAM EDİYORUM.

 11. Atilla Oğur

  Şu an resmen bir kurum ve çalışanları tarafından dolandırıldığımı hissediyorum. Kiraya verdiğim dairemde kaçak var dendi kombiyi yaptırdım. Ocağı yeniledim. İkinci kez geldiler sıfır ocakta kaçak var denildi. Bu na bağlı olarak proje İbrahim etmem isteniyor. Ocağı ve tüm sistemi kontrol ettirdim. Kaçak Maçka yok. Proje olmayınca böylesi ekonomik sıkıntı içindeki bir dönemde, soğuk hava da fırsat bilinerek kombi değiştirilmesi isteniyor. Ayıptır günahtır. Hakkımız yeniyor . Haram zıkkım olsun

 12. Ümit Yiğiter

  Keçiören’ de bulunan Özgür inşaat isimli firmadan 8 ay önce yaptırmış olduğumuz tamirat işlemiyle ilgili aynı bölgeden meydana gelen gaz kaçağından dolayı tekrar gerekli müdahaleyi yapmalarını taleb ettiğimizde, henüz bir yıl garanti süresi dolmadığı halde tarafımızdan ücret istenmiştir. Buda yetmezmiş gibi görüşme bitmeden telefonu yüzümüze kapatmak suretiyle istediğiniz yere şikayet edin diyerek ne kadar işe yaramaz ve karaktersiz bir esnaf olduklarını göstermişlerdir. Böyle insanlarla Başkent gazın çalışmaması gerektiğini düşünmekteyim. Milyonlarca insanın olduğu gibi bizlerde kıt kanâat geçinen kimseleriz, parayı sokaktan toplamıyoruz. O yüzden bu tür simsarların piyasadan uzak tutulması elzemdir. Umarım yetkililer olarak üzerinize düşeni yaparsınız. Değerlendirmelerinize arz eder saygılarımı sunarım.

 13. Osman Kocaman

  Benim sayacım kartlıPara۔ ödeyip gaz alıyorumParasını۔ ödediğim gaz için fatua düzenleyip tekrar ödeme isteme ne demek۔

 14. Sukan Ülker

  İki kere ödeme işlemi gerçekleşti paramı geri istiyorum. Hem yapı kredi mobil bankacılıktan hemde vakıfbank mobil bankacılıktan 110 küsür tl lik ödeme alındı 5 er dakika ara ile. Yardimci olursaniz sevinirim.

 15. Filiz Kızılırmak

  Ankara Çiğdem mah dairemde bulunan eski kombinin yerine nasıl bir kombi olması gerektiğiyle ilgili (eski kombiye Çelik baca yeterli mi veya yeni kombi yeni baca ile kabul görür mü- her usta farklı şeyler söylediği için ) bilgi alabilmek için müşteri hizmetlerine ulaşmak adına yaklaşık bir saatimi telefon başında geçirdim ama sonuç nafile
  Ne zormuş size ulaşmak
  Kapıya gelip kombi değişecek diye uyarıp gitmek mi sizin görev tanımınız

 16. TEZBÜROİŞ 17 SİTESİ

  2021 EYLÜL AYINDAN BERİ MESAJ OLARAK DOĞALGAZ FATURA TUTARLARI GELMEMEKTEDİR.LÜTFEN EN KISA SÜREDE TEKRAR CEP TELEFONUMUZA YA DA GMAİL MESAJ GÖNDERMENİZ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.
  TEZBÜROİŞ17 SİTE YÖNETİMİ Y.MAHALLE BATIKENT/ANKARA -CEP TEL:05336997405

 17. Şerefiye soyuğur. 533 2671721..

  Başkent çukurambar merkezine telefona sürekli santral den başka cevap veren merci yok, çok yazık… Faturalı hatta geçmek için zorladınız mecbur bıraktınız,geçtik.20 daireli yaşlısı hastası bebeği yaşıyor binadada. Gazı kapatıp hiç süre vermeden proje yaptırın. Açalım denildi. 30 yıldır dün kullandığım gibi 15 gün süre verin herşeyi tamamlıyalım. Lütfen soğukta bırakmayın yazık bizlere… Telefonuma muhatap bulamadım. Bari yazıma ilgi ve Doğalzımızın açılmasını bekliyorum..

 18. sedad işbil

  1 ayı geçti yazmaya gelmediler zam gelmesinimi bekliyorlar.

 19. Zekeriyya KÖKSOY

  Sayın Başkentgaz yetkilileri. (yada yetkisizleri) lütfen masanıza koyduğunuz telefonlara cevap vermenizi bekliyorum. telefon masa aksesuarı değil. bir bilgi alabilmek için 2 (iki)gündür uğraşıyorum.

 20. Bekir Gül

  Yeni kiracıyım ve doğal gaz kartı kayıp ne yapmam lazım acil yardım lütfen

 21. Özgür Ergin

  Sayın Başkentgaz yetkilileri… Muhattap olacak bilgi alabileceğim bir merci bulamadığım için buraya yazmak zorunda kaldım. Nallıhan ilçemize Ekim 2021 ayı sonu itibariyle doğalgaz verileceği söylenmesine rağmen hala verilememiştir. Nallıhan sakinlerinin birçoğu proje yaptırarak ve kömür de almayarak ona göre hareket etmiş ve birazda mağdur duruma düşmüştür. Eğer verilmeyecekse neden böyle yorumlarda bulunulmuştur. Şimdi gaz gelecek mi kömür alalım mı halkımızı zor durumda bırakmaya kimsenin hakkı yok bence… Bir açıklama bekliyoruz.

 22. Ares Teres

  Sayın Mehmet torun bey. Sizi çok saygın memleketini milletini vatanını seven, fakir ve yoksul babası, halk adamı bir iş insanı olarak biliyordum. Muhafazakar abdestli namazı kılan, umresine haccına giden, dini anlamda Allah korkusu olan firmaların kazanırken vatandaşı da kazanmasına vesile olan kısacası MEHMET TORUN ismi bir marka, referans olarak bilirdim. Ne yazikki sizlerde vatandaşın yorumlarında, söylemlerinde borsada çakal, çukal firmalar gibi milletin üç kuruşuna çöken kendini bilmez şirketler gibi misyonu ve vizyonu bozuk bir hale geldiniz. Yazık 60 yıllık hayatınızı Mehmet torun olarak oluşturduğunuz marka ismi gözümde artık bitmiştir. Başkent gaz gibi kurumsal bir firmayı milletin ve güvenenlerin gözünde borsada aciz bir duruma soktuğunuz için çok üzülüyorum.Sizleri koç, petkim, doğan, ASELSAN, tüpraş v.b. gibi yatırımcısına kazandıran ve üzmeyen kişilikli asalet sahibi kısacası asil biri olmaya davet ediyoruz. Sayın Mehmet bey sizin bir konuşmanıza şahit oldum. O konuşmada şu sözünüzü hiç unutmuyorum ve sizi çok takdir etmiştim. O söz şuydu. Değerli çalışma ve Mesai arkadaşlarım. Dünya ölümlü ve biz emanetçiyiz. Bu dünyada yaşarken ve öldükten sonra iki şey ile anılacağız. ‘Ya anılarımız ile yada Anamız ile” Konuşmamızın sonunda yarabbi anılarımız ile anılan kullarından eyle bizi diye dua etmiştiniz. Âmin diyorum. İnşallah bu dünyada ve öteki ahiret aleminde anılarınız ile anılır ve kazanırsınız temennisi dileğiyle. İyi günler dilerim.

 23. Ayhan

  000011764532 aboneliğimi feshini yaptım güvence bedelini ne zaman yatırırlar 28/10/2021 tarihinden baş vurdum.

 24. Yasemin Yıldırım

  Doğalgaza %100 zam mı geldi, geçen ayki fatura ile bu ay sadece 2 gün yaktık, gündüz evde, Doğalgaz açık Deil 2 kişi olan bir aile geçen ay 96 tl ödedik bu bile çok, mutfaktaki ocakta yanıyor sadece, bu konuyu tüketici mahkemesine itiraz edip taşıyacam

 25. Mehmet ÖZDEMİR

  100002290758 Nolu aboneyim. Mehmet ÖZDEMİR. Tc. 14225562984 03/09/2021 tarihli fatura borcum bana esemes yoluyla iki aydir gonderiliyo. Otomatik odeme talimati verdigim banka hesabima baktim borcum odenmistir. Buna ragemen duzeltme yapilmamistir. Lutfen duzeltme yaparmisiniz.

 26. CELAL KOÇ

  Sayın yetkili,
  Mustafa Kemal Mah.2124 Cad 18/8 Çankaya-Ankara ikametim süresinde,
  Başkent Gaz’ın 100001627682 nolu abonesi iken İzmir’e taşınma vesilesi ile aboneliğimi iptal ettirdim.
  23711312 nolu kartlı sayacımda 1450 m3 civarındaki gaz’ın bedelinin tarafıma ödeneceği bildirildiği halde aradan geçen bir aylık sürede ödeme yaılmamıştır. Bilgilerine gereği için arz ediyorum CELAL KOÇ
  TCKN. 12220118816

 27. BAHAR BİLGEÇ

  Sayaç kartlı kart içindeki gaz okumuyor kontrol için geldiler değişim yapılması lazim denildi arıza talebini aynı gün içinde oluşturduk fakat 8 gündür ne gelen var ne giden arıyorum açan Yok evde küçük bebeğim var yapılan hizmet dolayı şikayetçiyim gerekirse hukuk yollarına kadar basvurucam bakanlık görevlisiyim gereken varsa bizzat üstüne düşücem bu nasıl bir sorumsuzluk

 28. Aydın Özdemir

  1aydır kombim kapalı kombiyi değiştirin diyorsunuz yaklaşık bedeli 10000 tl İstanbul’da özel Üni okuyan çocuğum var şimdi evde gaz yok kombi yok bu sogukta evdeyiz daha önce gelen ekiplerden rica ettik 1 aylık gaz yükleyin sonra kombiyi değiştirelim dedim şu anda eşim kızım ve ben kovid olduk üçümüzde pozitif şu anda evdeyiz 15 gün evde kalacağız ne tesisatı nede kombiyi gegiştiremem riskli bir durum var gazımı açın geçici bir süre bu güne kadar evde kombi ile bir sıkıntı yaşamadık bu konuda ailemize yardımcı olmanızı istiyorum a. Adresim yunus emre mah özgen sk 16/10 Yenimahalle Ankara sayaç no 23826565

 29. Mehbare Tuna

  Kutludüğün Mahallesi de doğalgaz alt yapı çalışması yapılmaktadır. Evimizin girişi 2146 sokak tarafındadır.Yapılan çalışmada bizim gaz girişinin 2149. Sokaktan verilmesi planlanmaktadır. İmara göre 2149. sokak çocuk parkı olarak ayrılmış yerdir.Girişin yapılması istenilen yerde bana ciddi anlamda maddi hasar olacaktır. Aynı zamanda dolgaz kutusu salon duvarına konulacağı söylenmektedir. Ben imarlı iskanlı evime böyle düzensiz hat çekilmesini istemiyorum. Olması gerektiği gibi binanın girişinden girmesini istiyorum. Çok acil bir şekilde gereğinin yapılmasını istiyorum.

 30. F.atma Mefküre Ekici

  Günaydın,
  80 yaşında yalnız yaşayan hesap no: 100000904941 Sayaç no.3600315056 aboneyim.
  Beklenmedik bir arıza karşısında Alo187 ve 850 222 6429 No.lu telefonlarınızda, sesini işitemediğim
  zayıf bir kadın sesi ile bir şeyler söyleyen telesekreter engelinizi aşamıyor size ulaşamıyor gaz / arıza şikayetimi bildiremiyorum.
  Alo 187 gibi yangın, gaz kaçağı, zehirlenme tehlikesi durumunda aranacak bir hat neden telesekreter bariyerindedir?
  Kendime izah edemiyorum. Siz izah edebilir misiniz lütfen?

 31. Bahar Baştürk

  Merhaba dogakent sitesi 14 nolu apt da oğlum oturuyordu.kartlı doğalgaz kullanıyordu.tayini çıktı gitti.bizde evi 5 yıl önce sattık.dogalgaz kartlı diye kartı sattığımız kişiye verdik.kart serkan baştürk adınaydı. 5 yıl sonra 190 tl borcunuz var diye mesaj gelmiş.kartlı doğalgaza nasıl borç çıkıyor acaba.ve 5 yıl önce satılan evin kartına.bu konuda ne yapmamız gerekiyor.teşekkürler

 32. Fatma Nilgün Akgün

  Merhaba,15_10_2921’de kartlı sayacım yenilenmiş, PTT’de kart dolumu yapılmadı,bağlı cihaz görülmüyor,bırakılan bildirimde açıklama yok,üç gündür ocağını kullanamıyorum, çözüm ricasıyla.

 33. Gülşin Karaman

  İyi günler Osmanlı mah.rihtim sok okuyucular sitesinde bulunan 10 tane blokkun ama gaz borularının Kapama açma kolları bulunmamaktadır nasıl temin edilecek bilgilendirirseniz ayrıca Eylül ayindansitemizde yangın çıktı ve 1 daire yandı doğalgaz ana borunun kapama kolu olmadığı için gaz kesilemedi en kısa zamanda bilgilendirmeniz rica ederim

 34. Hakan Aydın

  Kapatılan Kartlı AboneliğimAboneliğimle Alakalı Adıma Borç Çıkartılıyor Bununla Alakalı Görüşme Talebinde Bulunuyorum Benden Sayaç Numarası ve Sözleşme Numarası İsteniliyor Aboneliğini Sonlandırırken Mobil Bankacılık Üzerinden Kartlı Sayacımın Ozamanki Borcunu Kapattım Müşteri Temsilcisiyle Bizzat Görüşerek Bu Borç Bildirimiyle Alakalı Görüşmek İstedim Ama Malesef Başarılı Olamadım Otamatik Sekreterli Sisteminizden Ötürü