Tat Gıda Sanayi A.Ş. Müşteri İletişim Numaraları

Tat Gıda Sanayi A.Ş. Müşteri İletişim Numaraları

Tat Gıda 1967 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Koç öncülüğünde Bursa'da kurulmuştur. Tat Gıda Sanayi A.Ş. Anonim şirket tipine sahip olan ; Koç Holding'in% 65,8'i Türkiye Şeker Fabrikaları% 25, ​​Şeker% 4,2 Sigorta ve% 5 hisse ile Migros ortaklığı ile hizmet vermeye başladı. Tat Gıda Sanayi A.Ş. 3 farklı marka şirketi bulunmaktadır. Bunlar; Tat, Sek Sut ve Pastavilla markalarıdır. Tat domates içeren ürünler; Sek Süt süt ve süt ürünleri; Pastavilla makarna ürünlerinin üretim ve dağıtımını yapmaktadır. Üretim gücünü geliştiren Tat Gıda yurt içi dağıtım dışında büyük bir ihracat hacmine sahiptir. 30'dan fazla ülkeye ihracat yapan Tat Gıda dünyanın en tanınmış gıda şirketlerinden biri haline geldi. Sık sık reklamlarıyla dikkat çeken Tat Gıda "Dök ve ye!" ve "Gerçek tatlar korumamız altında" reklam satırları ile hafızaya kazınmıştır. Konserve ürünleriyle sektörde tanınan bir yer edinen Tat Gıda dünyada özellikle ülkemizde tercih edilen bir firmadır.

Tat Gıda Sanayi A.Ş. Üretim Gücü

Kurucusu Vehbi Koç tarafından açılan ve şirketin ilk fabrikası olan Bursa Mustafakemalpaşa Fabrikası ile başlayan üretim gücü bugün 3 fabrika ile devam etmektedir. Mustafakemalpaşa fabrikasının ardından Bursa Karacabey ve İzmir Torbalı fabrikaları açılarak üretime başladı. 2018 yılında açıklanan verilere göre Tat Gıda 898 çalışanıyla ülkemizde gıda sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olmuştur. 2018 verilerine göre Capit kırmızı500 dergisinin 2015, 2016 ve 2019 yıllarında 1,15 milyar TL ciro ile yayınladığı "En Yüksek Ciroya Sahip Türk Şirketleri" listesinde yer aldı. Son yayınlanan Tat Gıda 2019 sıralaması, o yıla kadar toplam 911,5 milyar TL ciroya sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca ülkemizde gıda sektöründe en yüksek ciroya sahip ilk 5 firma arasında yer almaktadır.

Tat Gıda Sanayi A.Ş. Pay Oranları

Tat Gıda 1967 yılında kurucusu Vehbi Koç'un% 65,8 hissesiyle üretime başlamıştır. İstikrarlı bir gelişim gösteren Tat Gıda, 1986 yılında Japon şirketleri Kagome ve Sumitomo'nun ortaklığıyla hisse oranlarını değiştirdi. 9 Ağustos 1993 tarihinde halka açılmış ve İMKB'de anonim şirket olarak işlem görmeye başlamıştır. Bugün Koç Holding% 43,7 pay ile en büyük paya sahiptir. % 41.4 halka açık ve diğer ortakların% 6.4 hissesi. 1993 yılında işlemeye başlayan Tat Gıda 2013 yılına kadar TATKS kodunu kullanmıştır. 2013 yılı itibariyle TATGD kodu ile ticarete başlamıştır.

Tat Gıda Sanayi A.Ş. 2020 Yeni Genel Müdür

Tat Gıda Yönetim Kurulu, Tat Gıda Sanayi A.Ş.'nin genel müdürü olan Arzu Aslan Kesimal'ın yerine 1 Eylül 2020 tarihinde Oğuz Aldemir'in göreve başladığını duyurdu. . . Gıda sektörünün deneyimli isimlerinden Oğuz Aldemir, Ankara Üniversitesi Siyas kırmızıBilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nde okudu. Daha önce P&G, Coca-Cola ve Mey İçki gibi büyük şirketlerde önemli görevlerde bulunmuş, ardından Yıldız Holding'de yönetim kademesinde vazifeyapmıştır. Şu anda Tat Gıda Sanayi A.Ş.'nin yönetim kadrosunda vazifeyapmaktadır. Oğuz Aldemir Tat Gıda'nın istikrarlı büyümede önemli etkilerinin olması bekleniyor.

Tat Gıda Sanayi A.Ş. . Müşteri İletişim Numaraları

E-posta: [email protected]

Telefon: 0 (216) 430 00 00

Tüketici Destek Hattı: 0 (850) 211 89 00

Faks: 0 (216) 430 80 11

Adres: Taşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı No: 7 ÇEKMEKÖY- İSTANBUL

Tat Gıda Sanayi A.Ş. postası Müşteri İletişim Numaraları ilk olarak Müşteri Temsilcisinde göründü.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>