Petkim Petrokimya Holding A.Ş. İletişim Yolları

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. İletişim Yolları

Petkim Petrokimya Holding A.Ş . 1975 yılında İzmir'de kurulmuş ve petrokimya alanında faaliyet gösteren halka açık bir şirkettir. Halka açık bir şirket olduğu için% 49'luk bir pay halka açıktır. Bugün STEAŞ'ın% 51'lik payı (Socar Türkiye) şirketin elinde. Ülkemizdeki en yüksek ciroya sahip şirketler listesinde Petkim olan Türkiye'nin tek entegre petrokimya tesisi 2019 verilerine göre 39. sırada yer alıyor. Türkiye petrokimya alanında öncü çalışma Petkim Ülkemizde 60'tan fazla tesis bulunmaktadır. Bu tesislerin ilki olan İzmit Yarımca ve İzmir Aliağa tesislerinin kurulması ile hızla yükselen Petkim petrokimya alanındaki çalışmaları ile tüm dünyada takip edilen bir kuruluş haline gelmiştir. Bugün 2400 çalışanı olan ve toplam 358 milyon dolar ihracat hacmine sahip bir firma görüyoruz.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş.'nin Çalışma Alanları

Petkim'in çalışma alanları ; Plastik, sentetik kauçuk ve elyaf, inşaat, tarım, otomotiv, elektrik, elektronik, ilaç, boya, deterjan ve kozmetik ürünlerini kısaca özetleyebiliriz. Petkim sadece petrokimya alanında değil, otomotiv ve tarım gibi diğer alanlarda da aktif rol oynamaktadır. 15 büyük fabrika ve 9 yardımcı işletme sayesinde tüm bu alanlarda varlığını sürdürmektedir. Son 5 yılda verilere göre% 95-% 100 üretim hacmine ulaşan halka açık bir şirket olan Petkim kendi işleyişini sağlıyor. Petrokimya rafinerilerinin elde ettiği elektrik enerjisini kullanan Petkim liman taşımacılığı operasyonları da dahil olmak üzere pek çok işlemi kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Petkim büyük ihracat hacminden dolayı birçok Avrupa ve Asya ülkesine de büyük miktarlarda ürün ihraç edebilmektedir. Başta petrokimya alanı olmak üzere birden fazla sektörde ihracat yapan firmalar arasında ülkemizin ilk sırasını oluşturmaktadır.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Haberleşme Yolları

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Aliağa, Siteler Mahallesi Necmettin Giritlioğlu Cad. SOCAR Türkiye, Aliağa Yönetim Binası içinde yer almaktadır. Yüz yüze iletişim için bu adrese ulaşabilirsiniz. Genel Müdürlüğe +90 (232) 616 12 40 numaralı telefondan veya +90 (232) 616 12 48 numaralı faks numarasından ulaşabilirsiniz. Online iletişim için petkim.com.tr'ye ulaşabilirsiniz.

İzmir merkez iletişim numarası için tıklayın: +90 (232) 616 12 40

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. İletişim Yolları ilk olarak Müşteri Temsilciliğinde yer aldı.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>