Konya Şeker Fabrikaları Haberleşme Kanalları

Konya Şeker Fabrikaları Haberleşme Kanalları

Konya Şeker Fabrikaları 1952 yılında Konya'da kurulmuştur. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.'nin kuruluşundaki fabrika projesi ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi İstihl kırmızıSınai Geliştirme Ltd. Şti. Bir ortak girişim sonucu hizmet vermeye başlayan Konya Şeker bugün Torku bünyesinde varlığını sürdürmektedir. Türkiye'de tarım sektörünün ve tarım teknolojilerinin gelişmesinin temel amacı, İç Anadolu Anadolu'da yetişen ürünlerle ilgili yeni projeler üretilmesi ve çiftçilik yaparak geçimini sağlayan insanlara destek vermeyi hedefliyor. Bu bağlamda sürekli yenilenme ve gelişme içinde olan Konya Şeker, bugün tüm dünyada bilinen önemli gıda üretim-dağıtım şirketlerinden biridir. Üreticiyle dayanışma içinde olmanın payı bu ilerlemede oldukça önemlidir. Anadolu'nun kaliteli ürünlerini üretici aracılığı ile doğrudan sahadan satın alarak ve ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyaya dağıtarak süreçler ve toplulukların tüketimine sunmak. Tarıma bağlılığını sürdüren "Türkiye'nin Üretim Gücü" sloganı Konya Şeker 2019 verilerine göre Türkiye'nin en yüksek cirosu 100 şirkette yer alıyor. Avrupa'da gıda sektörü için paylaşılan ciro sıralamasına da dahil edildi Konya Şeker 2020 yılı itibarıyla istikrarlı yükselişini sürdürüyor.

Konya Şeker Çalışma Alanları

Konya Şeker ağırlıklı olarak şeker pancarı, buğday üretiyor gıda sektöründe arpa, ayçiçeği ve baklagiller. Ayrıca anlaşmalı olduğu üreticilerden ürün satın almaktadır. Satın alınan ürünler Konya Şeker Fabrikasında işlenerek gıda ürünleri üretilmektedir. Örneğin küp ve paketlenmiş şeker, helva, lokum, tahin, susam, gofret, baklava ve tatlı şerbetler, kola, unlu mamuller üretilmektedir. Gıda endüstrisi dışındaki biyoetanol, süperetanol, kuru buz ve sıvı karbondioksit gibi kimyasallar; Büyükbaş, küçükbaş ve arılar için yem üretimi yapılmaktadır. Birden fazla alanda başarıyla üretim yapan Konya Şeker ülkemizde dağıtım dışında büyük miktarlarda ürün ihraç ederek ülke ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır.

Konya Şeker İhracat Hacmi

Konya Şeker 2016 ve 2019 Capit kırmızıDergisi'nin “Dünyanın En Çok Ciroya Sahip 500 Şirketi” listesinde yer alıyor. Özellikle Ağustos 2019'da yayınlanan dergide Konya Şekerden bahsedilmektedir. Bir önceki yıla göre% 148'lik ihracat oranıyla muhteşem bir rekor kıran Konya Şeker ihracat oranlarındaki artışla ilk 10 gıda devinden biri olarak gösterildi. 2020 yılı itibarıyla yeni bir rekorla kapanması beklenen Konya Şeker 2020 ciro sıralamasında da ilk 5 gıda devinden biri olarak seçilmesi bekleniyor.

Konya Şeker İletişim [19659013] E-Posta Adresi: [email protected]

Telefon: +90 (332) 324 03 53

Faks: +90 (332) 324 03 45 – 46

Web: konyaseker.com.tr

Adres: Melikşah Mahallesi, Beyşehir Caddesi, No: 41 42080 Meram, Konya

Konya Şeker Fabrikaları İletişim Kanalları yazısı ilk olarak Müşteri Temsilcisi'nde çıktı.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>