Telefondan ya da Tabletten Dosya Nasıl Yazdırılır?

Günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle en çok sorulan sorulardan biri de telefondan ya da tabletten dosya nasıl yazdırılır? Sorusudur. Bu açıdan bakacak olursak bundan bir 5 ya da 10 sene önceye kadar sadece bilgisayarlar üzerinden belge ve dosya yazdırma söz konusu olabiliyordu. Ama artık telefonlar ve tabletler de dosya gönder bilgisayar görevi gördüğü için yani onlarda android oldukları için dosya yazdırmak daha kolay hale gelmiş oldu. Bu makalemizin devamında da bu dosya yazdırma olayı nasıl gerçekleşmektedir bunlara bakacağız.

Telefon ve Tablet İle Dosya Yazdırma
Artık androidlerin gelişimiyle birlikte birden fazla işimizi bunlar üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Yani artık tablet ve telefonlar işlerimizi görme de ilk sırada yerini almaktadır. Cihazların sunduğu hizmetlerin ve uygulamaların yanı sıra ek programlar ile de bu gerçekleşebilmektedir.

Yazıcı olayında da bu durum söz konusu olmaktadır. Bir markanın geliştirmiş olduğu cloud print uygulaması söz konusudur. Bu uygulama ile adroid olan cihazlar yazdırma komutu gönderme işlemini yapabilmektedir. Bu uygulama USB ve kablosuz ağ ile yazdırma seçeneği sunan birçok yazıcıda kullanılmaktadır. Telefon ve tablet üzerinden yazdırma komutu vererek çıktı işlemi gerçekleştirilmektedir.

Tablet ve Telefon İle İnternetteki Dosyaları Yazdırma
Bu dosyaları yazdırma işlemi şu şekilde gerçekleştirilmektedir;

  • Tablet ve telefondan tarayıcıyı açmak
  • Tarayıcı üzerinden neyi yazdırmak istiyorsak o sayfaya girip sağ üstte bulanan 3 nokta işaretine tıklamak
  • Önümüze açılan sayfada yer alan sayfayı yazdır yerine tıklamak
  • Tablet yada telefonda yer alan aşağıyı gösteren ok simgesine tıklamak
  • Önümüze çıkan liste üzerinden yazıcıyı seçmek
  • İşlemi onayladıktan sonra yazıcı işaretine basmak

Tüm bu aşamalar gerçekleştikten sonra çıktınızı alabilirsiniz.

Tablet ve Telefonlarda Kullanılabilecek Yazıcı Uygulamaları Nelerdir?
Tablet ve telefonlar içerisinde insanların dosya yükleme sitesi kullanabileceği birden fazla yazıcı uygulaması mevcuttur. Bunların arasından insanlar tarafından en çok kullanılan ve beğenilen uygulamaların başında ise bir markanın geliştirdiği cloud rint uygulaması gelmektedir. Dosyalar, resimler ve bunlara benzer birden fazla dokümanları bu uygulama aracılığı ile tablet ve telefon üzerinden çıkarabiliriz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Telefondan ya Müşteri hizmetleri & Telefondan ya Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Telefondan ya üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Telefondan ya hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *