Hayat Eve Sığar Uygulaması Nedir Nasıl Çalışır

Korona virüs salgını sonrası önlemler gittikçe artmaktadır. Virüsü önleyecek aşı veya ilaç henüz bulunmadığı için alınması gereken önlemlerin en başında sosyal mesafe ve hijyen gerekmektedir. Aslına bakılırsa sosyal mesafeyi korumayı başarabilirsek virüs bulaşma oranını neredeyse sıfıra düşüre bilmemiz mümkün.

hayat eve sığar uygulaması

Alınan önlemler yeterli olsa da insanların akıllarında bir çok soru var hangi bölge risk grubu hangi hastahane nerede hangi test nerede yapılıyor.

Sağlık bakanlığı bu duruma yardımcı olmak için bir uygulama geliştirdi. Daha önce Kore de kullanılan ve oldukça verimli olan bu telefon uygulaması sayesinde bir çok bilgiye erişeceksiniz. Hayat Eve Sığar uygulaması indirmek için öncelikle Android için Google Play için Hayat Eve Sığar Android İndir ve Ios için ise Hayat eve Sığar Ios İndir indirip kurabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak için

  1. öncelikle verilen bilgileri okuyup devam et butonuna basıyoruz.
  2. Sizden cep telefonu numaranızı girmeniz isteniyor ve size sms ile bir kod geliyor bu kodu girin.
  3. Bu adımda sizden konum ve bluetooth ayarlarınızı açmanızı istiyor açıyoruz

Menüler ve kullanımları

Sağlık durumu bu menüde bugün kendinizi nasıl hissettiğiniz soruluyor size teşhis konması ve acil müdahale için oldukça yararlı bir menü.

Yoğunluk bu menüde Google haritalar üzerinden konumunuzu açıp enfekte riski olan konumda olup olmadığınızı yakınsanız bu bölgelerin nerede olduğunu ve bu bölgelere yaklaştığınız anda alarm ile uyarı veren bir sistem de var. Alttan da günlük vaka, test, tedavi olanlar ve vefat edenlerin sayısı akmaktadır.

Ailem Bu menü aileniz ile ilgili bilgileri göstermektedir. Onların durumları hakkında da bilgiler alabilirsiniz.

Hesabım bu menüde size ait bilgiler ve ayarlar mevcut.

 

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Hayat Eve Müşteri hizmetleri & Hayat Eve Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Hayat Eve üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Hayat Eve hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

  1. Şeyhmus KILINÇ

    Kardeş benim kredi kartım yok normal maaş yani Parakartım var alisveris yapmak istiyorum ama bana sadece kredi karti le yapabilecegimi soyluyor bana yardımcı olurmusunuz kapıda ödemeyide yapa bilirim…Teşekürler…