Chrome Ayarları Varsayılan Olarak Nasıl Sıfırlanır?

Google Chrome tarayıcısını kullandığınız esnada problem yaşıyorsanız ve arzu edilmeyen arama motorunu ya da varsayılan penceresini açıyorsa bütün bu problemlerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Burada yapmanız gereken tek şey, sadece bir iki tıklama ile Chrome ayarlarını sıfırlamak olacaktır. Genel manada chrome ayarları varsayılan olarak nasıl sıfırlanır? Sorusunun cevabını vermeye geçecek olursak:

  • Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızda Chrome tarayıcısını açmanız ve buradan Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Bundan sonra URL çubuğunun sağ tarafındaki üç nokta sembolüne tıklayarak ve akabinde menüden Ayarlar seçeneğini seçerek de ayarları açabilmektesiniz.
  • Ya da direkt olarak ayarlar sayfasına ulaşmak için Chrome Ayarları URL’sini de tercih edebilirsiniz. Adres çubuğu kısmına chrome://setting yazabilir veyahut kopyalayıp yapıştırma yöntemini kullanarak enter tuşuna basabilirsiniz.
  • Bunun ardından ayarlar sayfasını, aşağı yöne doğru kaydırarak sayfanın altında bulunan Gelişmiş seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Gelişmiş seçeneğine bastıktan sonra, değişik pek çok ayarla karşılaşacaksınız. Tekrar sayfanın alt kısmına doğru kaydırmaya devam ederek burada, Windows üzerinde ‘Ayarları orijinal varsayılan değerlerine geri yükleyin’ oluyorken Mac’te Sıfırla seçeneği ile karşılaşacaksınız.
  • Bunun da ardından, Ayarları sıfırlama işlemi başarıyla tamamlayabildiğinizden kesin bir şekilde emin olup olmayacağınız sorusunu soran bir açılır mesaj görüntülenecektir.

Ayarları sıfırla ibaresine tıkladığınız takdirde Chrome tarayıcınız asıl ayarlarına geri dönecektir.

Chrome Ayarlarını Varsayılan Haline Çevirme
Kimi zaman, izin alınmadan reklam yazılımı, iyi maksat taşımayan yazılımlar ve arzu edilmeyen uzantılar; ana sayfalar ve varsayılan arama motorları benzeri ayarlarla oynamaktadır. Tarayıcı ayarları sıfırlandığında, herhangi bir tahminde bulunmaksızın sizler için gereken yapılmaktadır.

Chrome Ayarlarını Sıfırlarsam Ne Olur?
Bir sıfırlama yaptığınız anda, Chrome bütün ayarların asıl yani bir diğer tabiriyle varsayılan ayarlar ile değişimini gerçekleştirecek ve size ait olan türlü şeyleri yok edecektir. Mesela çerezler, site ile ilgili bilgiler, varsayılan arama motor, uzantılar ve benzeri her şey sıfırlanacaktır. Sıfırlama sona erdiği zaman Chrome, ilk indirildikleri gibi yeni olacaktır. Chrome üzerinde kayıtlı görünen şifrelere ve yer göstergelerine ulaşmaya devam edebileceksiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Chrome Ayarları Müşteri hizmetleri & Chrome Ayarları Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Chrome Ayarları üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Chrome Ayarları hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *