Windows 10 Uygulamaları Nasıl Taşınır?

Birçok bilgisayar kullanıcısı için Windows 10 uygulamaları nasıl taşınır? sorusu, oldukça merak edilen konulardan biridir. Bildiğimiz üzere Windows 7 desteğinin kesilmesinden sonra pek çok insan Windows 10’a geçiş yapmaya başlamıştı. Bu konuda kullanıcıların yanında olarak onlara destekler ve kolaylıklar sunmaya devam eden Windows, uygulamaların taşınması açısından da birtakım olanaklar sunmuştu. Birçok kullanıcının bilgisayarında muhakkak önceden yüklenmiş bazı programlar bulunur. Bunların tekrar yüklemeye gerek kalmadan Windows 10’a taşınması işlemi, her kullanıcının yapabileceği kolay bir işlemdir.

Taşıma İşleminin Detayları

Windows 10 uygulamalarının başarıyla başka bir noktaya taşınması için, belli başlı birtakım adımların izlenmesi gerekmektedir. Bilgisayarınıza zaten var olan uygulamaları ayrı bir sürücüye taşımak isterseniz;

  • Ayarlar bölümünü ekrana getirmeniz,
  • Buradan Sistem yazan kısmı seçmeniz,
  • Ardından Uygulamalar ve Özellikler bölümünü açmanız,
  • Daha sonra ilgili uygulamayı seçerek Taşı kısmına tıklamanız,
  • Yine devamında aktarılacak hedef sürücüyü seçmeniz ve işlemi tamamlamanız gerekir.

Bu adımlar ile Windows 10 uygulamalarının taşınmasını sağlayarak konumlarını değiştirebilirsiniz. Yine bir başka çözüm olarak ise, ilgili uygulamayı kaldırma işlemi yapıp, yükleme konumunu değiştirdikten sonra bunu yeni konumda tekrar kurabilirsiniz.

Depolama Alanı Sorunu

Bilgisayar kullanıcılarını en yakından ilgilendiren konulardan bir başkası ise, depolama alanı olmaktadır. Çeşitli verilerin saklanması veya aktarım yapılması hususunda yeterince geniş bir kapasiteye ihtiyaç duyulur.

Bu bakımdan bu durumun karşılanması için mutlaka yedek dâhili ya da harici bir belleğe gereksinim vardır. Bu sorunu gidermek için yararlanılacak araçlar arasında, SD kart, Hard disk ya da bir USB sürücüsü fayda sağlayacaktır. Bu yardımcı araçlar ile herhangi bir taşıma işlemini istenilen zamanda gerçekleştirmek mümkün olur.

Uygulamanın Taşındığı Sürücü

Genel olarak birçok bilgisayar kullanıcısı, verilerin ya da programların taşınması konusunda bir SD Kart ya da USB sürücüsünden yararlanmaktadır. Bu alanlara belli başlı bazı programlar yüklenebilir. Ancak eğer programların çalıştırılması esnasında bu cihazlar bilgisayardan çıkarılırsa, kurulan programın gerektiği gibi çalışması mümkün olmaz. Bu bakımdan uygulamanın taşındığı ya da kurulduğu alan neresi ise, bilgisayarın bununla tekrar bir etkileşimde olması gerekmektedir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Windows 10 Müşteri hizmetleri & Windows 10 Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Windows 10 üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *