Windows 10 Bilgisayarı Zaman Ayarlı Kapatma!

Birçoğumuzun işleri bilgisayar ortamında olduğu için bazen uykumuza yenik düşüp uyuyabiliyoruz. Elektrikten tasarruf yapmak isteyebilirsiniz, bilgisayarınız Windows 10’sa bu iş çok kolay, belki içinizden nasıl olabilir diyebilirsiniz işte karşınızda Windows 10 bilgisayarı zaman ayarlı kapatma! Evet, teknolojinin gelişmesiyle beraber buda mümkün oldu, artık bilgisayarınızda siz ile aynı saatler de uyuyabilir buna çok kolay sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken klavye ve fare kullanmak elbette çok kolay ayrıca bunun için bir ücret ödemenize gerek yok. Yeni bir bilgisayar kullanıcısı olsanız dahi bunu okuyarak yapmanız mümkün.

Bilgisayarınız Kendiliğinden Kapansın

  • İlk olarak Klavyenizdeki Windows+R fonksiyonlarını kullanarak çalıştır sekmesini açın
  • Daha sonra çalıştır sekmesine shutdown -s -t
  • Ve yanına 1 saat ise 3600 2 saat ise 7200
  • Sürelerinizi saniye ile belirtin
  • Eğer daha farklı bir zaman dilimi ise saniyesini araştırarak bulabilirsiniz.

Zamanlı Kapatma Sistemi Yararları

Genellikle oyuncular geceleri uyurken oyun yüklemek isterler ama oyun yüklense bile bilgisayar açık kalır indirilme kısmındaki süreyi okuyup bilgisayarlarını kapatma ayarlarını düzenleyebilirler.

Bir diğeri ise şirketten vb. çalışırken masa başında uyursak diye kapanma süresini zaman ayarını yapınca elektrikten tasarruf etmiş oluruz günümüzde çoğu şey artık oturduğumuz yerden istediğimiz çoğu şeyi yapabiliyoruz İnternet üzerinden alış veriş para kazanma ve daha fazlası, Eski nesiller bunlara alışmaya çalışırken çocuklarımız tamamen uyum sağlıyorlar.

Zamanlı Kapatma Sistemini Kapatmak

Peki bunlardan yeteri kadar yararlandığımızı varsayalım peki bunu nasıl kapatırız.

  • İlk olarak Klavyenizdeki Windows+R fonksiyonlarını kullanarak çalıştır sekmesini açın
  • Daha sonra az önce yaptığımızın benzeri gibi shutdown -a yazıp işlemimizi bitiriyoruz

Bilgisayarı Kendim Kapattığımda Zarar Gelir mi?

Eğer herhangi bir uygulama veya başka bir şekilde bilgisayarınızı kapıyorsanız yapmayın belki o anda yaptığınız işlemler kaydedilmez ve garip şeyler olabilir, ama normal bir biçimde ana sekmeden kapıyorsanız sorun yok demektir gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bunu Çalıştır Komutu Girmeden Yapabilir misin?

Evet, ama yazdığımız yol en kolay yoldur. Peki diğer yol nedir? Diğer yol ise yazdığımız komutları komut istemi kısmına yazarak yapabilirsiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Windows 10 Müşteri hizmetleri & Windows 10 Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Windows 10 üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *