Wifi Çalışmıyorsa İşte Nedeni

Birçok nedenlerden dolayı Wİ-Fİ çalışmıyor olabilir. Bunun için herhangi bir teknik bilgiye gerek kalmadan, birkaç deneme ile bu işlemi çözebilirsiniz. Her çözüm için birkaç dakika kadar deneme yapmanız yeterlidir. Böylece pratik bir şekilde zaman kaybetmeden Wİ-Fİ sorununu çözebilirsiniz.

Wİ-Fİ Çalışmıyorsa Nasıl Çözebiliriz?

Eğer Wİ-Fİ bağlantı sorunu yaşıyorsanız birazdan en yaygın çözüm noktalarını sizlere sunacağız. Bunun için daha uzun uğraşlar yerine daha pratik işlemler sorunu kökünden çözebilirsiniz. Herhangi bir kod bilmenize veya elektrik tadilat uzmanına gerek kalmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Wifi çalışmıyorsa işte nedeni?

  • Temel Bilgilerle Kontrol Etmek,
  • Bluetooth Kapatıp Açmak,
  • Modemi Kapatıp Tekrar Açmak,

Olası sorunları çözüme kavuşturmak için oldukça yeterlidir. Şimdi bu detayları daha yakından inceleyelim.

Temel Bilgilerle Kontrol Etmek

Wİ-Fİ bağlantınız çalışmıyorsa, öncelikli olarak yapmanız gereken detay ayarları kontrol etmektedir. Mobil cihazınızın Wİ-Fİ özelliğini kapatıp açmalısınız. Ardından WEB sitelerine tekrar bağlantı kurmayı denemelisiniz. Ayrıca buna ek olarak uçak modununda etkin olup olmadığına bakmanızda fayda olacaktır.

Bu 2 detayı da kontrol etmenize rağmen halen bağlantı kopuksa, modeme tekrar bağlanmayı demelisiniz. Ayrıca modemin isminde değişlik yaptıysanız, kesinlikle hatalı bir davranıştır. Bu yöntemi düzelterek çözüme ulaşabilirsiniz.

Bluetooth Kapatıp Açmak

Bluetooht, Wİ-Fİ şebekelerini oldukça etkilemektedir. Çünkü her ikisinde de belirli oranda radyo frekansı sinyal göndermektedir. Bazı zamanlar, Bluetooth da İnternet erişimini engellemektedir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde internet hızınız ciddi anlamda düşer. Ancak bunu test etmek oldukça kolaydır. Mobil cihazınızın Bluethooth özelliği kapatıp açarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Modemi Kapatıp Tekrar Açmak

Bu yöntem aslında teknolojinin tüm sorunu için en yaygın kullanılan yöntemlerinden birisidir. Modemi yeniden açıp kapatarak çözümü sağlayabilirsiniz. Şöyle ki, tüm kabloları modem cihazından çıkarın ve belli bir miktar bekleyin. Ardından yeniden takarak, cihazın kurulmasını sağlayın. Güncel olarak kullandığınız akıllı cihazınız da Wİ-Fİ ‘yi tekrar kapatıp yeniden başlatın. Böylece sorunun çözülüp çözülmediğinden rahatlıkla emin olabilirsiniz. Eğer sizde Wİ-Fİ sorunu ile karşılaşırsanız yukarı da bahsettiğimiz yöntemleri denemeniz yeterlidir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Wifi Çalışmıyorsa Müşteri hizmetleri & Wifi Çalışmıyorsa Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Wifi Çalışmıyorsa üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Wifi Çalışmıyorsa hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *