Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

En çok aranan şeylerden biri de online pdf düzenleme nasıl yapılır? konusudur. Pdf düzenlemek ödevler gibi birçok işe yarayan alanlarda kullanılmaktadır. Pdf hemen hemen her dosya kullanımda karşımıza çıkmaktadır. Pdf biçimine bakacak olursak birçok platform üzerinden taşınabilir olan ve yazdırılabilen belge içeriklerini oluşturulduğu bir dosya türü olarak karşımıza çıkmaktadır. PDF işimizi kolaylaştıran şeydir.

Pdf Nedir?

Pdf açılımının anlamına bakacak olursak taşınabilir belgeler biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dosya biçimi belgelerin güvenilir bir şekilde taşınmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda da kolaylık sağladığını görmekteyiz.

PDF Nasıl Yapılır?

PDF yapmak nasıl yapılır bir göz atacak olursak;

  • Herhangi bir pdf yapan editör edinebilirsiniz. Bu tür programlar indirerek program içerisinden istediğiniz içerikte pdf oluşturabilirsiniz.
  • Word üzerinden belgenizi oluştup pdf olarak bu belgeyi kaydedebilirsiniz.
  • Online pdf oluşturma sitelerinden program indirmeden belgenizi oluşturabilirsiniz.
  • Online sitelerden PDF olarak elde etmek istediğiniz belgeyi çeviri programlarıyla pdf haline getirebilirsiniz.

Bu yöntemler başlıca PDF oluşturma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Online PDF Düzenleme Nasıl Yapılır?

Olusturulan PDF dosyaları indirelen programların yanında online olarak da düzenlemeleri mevcuttur. Bu düzenlemeleri yapmak için ise google ve benzeri arama motoru üzerinden pdf düzenleme sitelerine girerek yapabilirsiniz. Bu konu hakkında birden fazla site karşımıza çıkmaktadır. Siteler bu konuda ücretsiz hizmet vermektedirler. Peki hangi aşamalar söz konusudur bu konuya bakacak olursak;

  • İlk olarak site üzerinden düzenleyeceğiniz pdf dosyasını seçin.
  • Pdf dosyasını seçtikten sonra girmiş olduğunuz sitede bu pdf dosyasını açınız. Bu sitelerdeki online pdf düzenleme özelliklerine ulaşabilirsiniz.
  • Bazı siteler o siteye kayıt durumu isteyebilir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra pdf içeriğinizi kendinize göre özelleştirebilirsiniz ve düzenlemelerinizi oradaki özelliklere göre yapabilirsiniz.
  • Son olarak ise yaptığınız düzenlemeyi kaydedip bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu aşamaları takip ederek ücretsiz olarak hizmet veren sitelerde pdf içerik düzenlemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir ücret ödemeden ve program indirmesi yapmadan kısa sürede işlemlerinizi tamamlamış olursunuz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Online PDF Müşteri hizmetleri & Online PDF Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Online PDF üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Online PDF hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *