Msvcp140.dll Hatası Çözümü Nedir?

Bilgisayar dünyasında, Msvcp140.dll hatası çözümü nedir? Sorusu, birçok insanın hakkında bilgi edinmek istediği sorulardan biridir. Bilgisayar kullanıcıları genel olarak sistemlerinde bazen beklenmedik birtakım sorunlarla karşılaşabiliyorlar.

Bu durum özellikle çeşitli programların dosya bölümündeki eksikliklerden meydana gelebiliyor. Bunun sonucu olarak da, bazı dosya uzantıları kapsamında hata uyarıları alınabiliyor. Birçok bilgisayar kullanıcısının çoğunlukla karşılaştığı hatalardan biri, Msvcp140.dll olmaktadır.

Hiç beklenmedik bir anda bu türden hataların ortaya çıkması, kullanıcılar için oldukça can sıkıcı sorunlardan biri olabiliyor. Ancak burada bu hatayı tanımak ve neden ortaya çıktığını anlamak, bizleri sorunu çözmeye ulaştıracak en etkin yoldur.

Oluşan sorundaki dll uzantılı dosyanın anlamı, ‘’dinamik bağlantı kütüphanesi’’ olarak adlandırılmaktadır. Birçok türde farklı program, gerektiği gibi çalışabilmek için bu uzantıya ihtiyaç duyar.

Bu bakımdan genel olarak bazı programların bu ortak kaynaktan destek aldıklarını söyleyebiliriz. Çok sıklıkla ortaya çıkabilen Msvcp140.dll hatası, çoğunlukla bozulan bir dosya nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Ancak doğru adımlar izlendiği takdirde sorunu çözmek hiçte zor olmayacaktır.

Hatanın Kökenleri

Bu hata, günümüz bilgisayar dünyasında oldukça karşılaşılan bir hata olarak bilinir. Sorunu ortaya çıkan Msvcp140.dll dosyası onarılmadan ilgili programları başlatmak mümkün olmaz. Bu hatanın kökenleri arasında, dosyanın bozulması ya da düzgün çalışmaması gibi faktörler yer alabilir. Ancak bunların yanı sıra zararlı yazılım ve virüslerin bilgisayar sistemine sızması da, göz önüne alınacak etkenlerden biri olmalıdır.

Hatanın Çözümü

Msvcp140.dll hatasının çözümü aşamasında belli başlı birtakım adımlar izlenebilir. Bu yöntemler sayesinde ayrıca sorunun nereden oluştuğunu anlamak da kolay bir hale gelir. Uygulanacak çözüm yöntemleri arasında;

  • Silinen dosyasının bulunması,
  • Yeniden yükleme yapmak,
  • İhtiyaç olan Windows güncellemelerini yapmak,
  • Sistem dosya denetçisi olanaklarından yararlanmak gibi seçenekler yer alır.

Oluşan sorunu çözmede bahsedilen yöntemler, birçok yönden hatanın giderilmesine katkı sağlayacaktır.

Silinen Dosyanın Bulunması

Hatanın alındığı yazıda eğer, “kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı” türünde bir uyarı yazıyorsa, bu dll uzantılı dosyanın yanlışlıkla silinmesi ihtimali akla gelmelidir. Bunun için geri dönüşüm kutusuna bir göz atılması gerekir. Geri yükle ile işlem geri alınabilir.

Yeniden Yükleme

Yine hata kısmında “kod yürütülmesine devam edemiyor çünkü msvcp140.dll bulunamadı” uyarısı yer alıyorsa bu sefer, ilgili programı yeniden yüklemeniz gerekebilir. Bu sayede ilgili dll dosyası da baştan tekrar dosya içerisine eklenecektir.

Windows Güncellemesi

Windows güncellemelerini düzenli olarak yapmanın önemi büyüktür. Bu hatanın giderilmesi için de sisteminizde Windows güncellemelerini yapmanız gerekebilir. Ayarlar kısmından güncelleştirmeleri denetle seçeneğiyle, gerekli güncelleştirmeyi yapabilirsiniz.

Sistem Dosya Denetçisi

Sistem dosya denetçisi, dâhili bir arama sistemidir. Bu sistem, bozulan dosyaları bularak bir onarma işlemi gerçekleştiriyor. Bunun için çalıştır seçeneğini açıp buraya CMD yazarak bunu yönetici olarak çalıştırın. Ardından komut İstemi bölümüne “sfc/scannow” yazdıktan sonra onay tuşuna basın. Bu işlem ile bozuk olan dosyayı onarma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Msvcp140.dll Hatası Müşteri hizmetleri & Msvcp140.dll Hatası Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Msvcp140.dll Hatası üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Msvcp140.dll Hatası hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *