MicroSD Kart Hızı Nasıl Ölçülür?

Cep telefonu, tabletler, fotoğraf makineleri ya da video kameralar gibi pek çok teknolojik aletlerde MicroSD kartlar kullanılabilmektedir. MicroSD kullanan kişilerin en mühim problemlerinin başında ‘microsd kart hızı nasıl ölçülür?’ Sorusu gelmektedir. Android cep telefonlarında Google Play Store vasıtasıyla yüklenmiş olan uygulamaların da yardımıyla MicroSD kart hızı ölçülebilmektedir.

Bu programların tamamının ortak özelliği program yüklenip mevcut cihaza kurulumu sağlandıktan sonra program açık hale gelmektedir. Bunun akabinde MicroSD kartın seçilmesi gerekmektedir. MicroSD kartın hızının test edilmesi için ‘External Storage’ yazılı olan butona basılır. Start denildiği anda sürat testi neticesine ulaşılabilecektir.

MicroSD Kart Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Çağımızda gencinden yaşlısına her yaştan bireyin kullanmakta olduğu telefonlar, yalnızca arama yapma ya da mesaj gönderme gibi eylemler için değil; video kaydetme, fotoğraf çekme, oyunlar oynama benzeri bilgisayarların pek çok işlevini de yerine getirebilmektedir.

Bu husus yalnızca telefonlarda değil tablet, fotoğraf makinesi, video ve mp3 oynatıcılar ve benzeri tarzında pek çok teknolojik ürün için de geçerli olmaktadır. Kullanılmakta olan cihazların kendi hafızalarında meydana gelen kayıtlar neticesinde dolum derecesi yükselince bu cihazlarda birbirinden değişik sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunlar; cihazın ağırlaşması, donması, açılış ve kapanışta zorluk çıkması veya kimi programları açamaması benzeri durumlardan ileri gelmektedir. Bundan ötürü MicroSD kartlar meydana gelmiş ve hafızada yer alan belgelerin bu kartlara konulması yoluyla cihazlardan en yüksek verimin alımı sağlanmış olmaktadır.

MicroSD Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Bir MicroSD kart satın alırken dikkat edilmesi lazım gelen hususlar içerisinde öncelikli olarak itimatlı marka olmasının gerekliliği gelmektedir.

  • MicroSD kartlar flash bellek ya da harici hard bellekler kadar sağlam değildirler.
  • Donanım bazında düşünüldüğünde duyarlı ve ufak olan kartlar daha hızlı bozulabilmektedir.
  • Meçhul markaların üretmiş olduğu MicroSD kartlar daha hızlı bozulacağından ötürü belgeler tam anlamıyla kaybedilebilmektedir.
  • MicroSD karta kaydetmiş olacağımız dosyanın büyüklüğünü de göz ardı etmeyerek hafızası düşük seçilmemelidir.

Seçilecek olan MicroSD kartın hız özelliğine mümkün mertebe dikkat edilmesi gerekmektedir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
MicroSD Kart Müşteri hizmetleri & MicroSD Kart Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için MicroSD Kart üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca MicroSD Kart hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *