İphone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Cep telefonları; günümüzde en önemli iletişim araçlarının başında geliyor. Çünkü her gün gelişen ve değişen teknoloji sayesinde, cep telefonlarının birbirinden farklı özellikleri bulunuyor.

Bu nedenle de bir cep telefonunu pek çok farklı amaç için kullanmak mümkün. Geçmiş yıllarda sadece haberleşmek ve iletişim için kullanılabilen telefonlar, şu anda fotoğraf çekmek, müzik dinlemek, internete bağlanmak, SMS yani kısa mesaj göndermek gibi birçok işlem için kullanılabiliyor.

Piyasada bulunan ve yüzlerce insanın kullandığı telefonlar çoğunlukla Android işletim sistemi kullanılıyor ve birbirine benzer özelliklere sahip. Fakat IPhone marka telefonlarda ise durum biraz daha farklı.

Bu telefonlarda hem mevcut işletim sistemi hem de telefonun kendi özellikleri farklı olabiliyor. Örneğin; bir rehber yedekleme işlemi telefonların birçoğunda benzer şekildeyken, IPhone telefonlarda biraz daha farklı şekilde yapılıyor. Peki, ama nasıl?

iPhone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonlarda yedekleme işlemi üç farklı yöntemle yapılabiliyor. Bu yöntemler şunlardır:

1) iCloud kullanarak yedekleme

iCloud nedir diye soracak olursanız eğer; iCloud; Apple firmasının, kullanıcılarına sunmuş olduğu internet üzerinden depolama yapılabilmesini sağlayan bir platformdur. Bu platform sayesinde kişi listesinden, telefonda ki müziklere, fotoğraflardan, dosyalara kadar birçok önemli bilgiyi yedeklemek mümkün.

Bunun için Ayarlar&iCloud&Kişiler adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Bu adımları takip ettikten sonra yedekleme işlemi başlayacak ve böylece siz de istediğiniz şekilde yedekleme yapabileceksiniz. Dilerseniz www.iCloud.com adresi üzerinden, yedekleme bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

2) iTunes ile yedekleme

iPhone rehber yedekleme konusunda ki bir diğer yöntem de iTunes kullanarak yedekleme yöntemidir. Bunun için yapmanız gereken; kullandığınız iTunesi açmak, sonrasında USB kablosu aracılığıyla iPhone’unuzu bilgisayara bağlamak. Daha sonra cihazın sağ üst tarafında yer alan simgesinin üzerine tıklayarak bulun ve açın. Bu işlemden sonra karşınıza bir pencere çıkacak, açılan pencerede ilk önce “Bu bilgisayar” seçeneğini, sonra “iPhone yedeğini şifrele” seçeneğini seçin. Böylece yedekleme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

3) Turkcell yedek uygulaması ile yedekleme

iPhone yedekleme için üçüncü yöntem ise; Turkcell yedek uygulaması ile yedekleme yöntemidir. Turkcell kullanıcılarının yedekleme problemine karşı geliştirmiş olduğu bir uygulamadır.

İlk önce uygulamayı telefonunuza indirin, daha sonra ” yedekle ” seçeneğini seçip, uygulamanın otomatik olarak rehberi yedeklemesini bekleyin. Tüm yapmanız gereken bu kadar. Otomatik yedekleme bittiğinde ise, siz de yedekleme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
İphone Rehber Müşteri hizmetleri & İphone Rehber Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için İphone Rehber üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca İphone Rehber hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *