iPhone 11 Deep Fusion Nedir? Nasıl Kullanılır?

iPhone 11 kullanıcıları, kamerayla daha net çekimler yapma imkanı tanıyan iPhone 11 Deep Fusion nedir? Nasıl kullanılır? sorusunu merak etmektedirler. Basitçe iPhone 11 kamerasıyla çektiğiniz fotoğrafların daha canlı ve dokulu hale gelmesini sağlayan Deep Fusion özelliğine ilişkin daha fazla bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Deep Fusion Özelliği Nedir?

Deep Fusion özelliği, iPhone 11 ile hayatlarımızda yer almaya başlayan bir kamera çekim özelliğidir. Cihaz kamerası tek bir fotoğrafın oluşturulması için iki ayrı kamerasıyla toplamda 9 kare yakaladıktan sonra, bu karelerden en iyi bileşimi otomatik olarak analiz ediyor ve aralarından en iyi pozun seçilmesini sağlıyor. A13 Bionic işlemciden alınan güç, ortaya daha etkileyici pozlar çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Fotoğraf çekimlerini daha canlı, daha dokulu ve daha gerçekçi hale getiren bu özellik iPhone 11 cihazlarda kullanılabilmektedir. Düşük ışıkta bile daha iyi fotoğraflar çekilmesini sağlayan bu özelliği kullanmadan önce, yapmanız gereken bazı ayarlamalar bulunduğunu söylemeliyiz.

Deep Fusion Özelliğini Kullanmadan Önce

iPhone 11 serisinin akıllı telefonları iOS 13 sürümü yüklü olarak kullanıcılara sunuluyor. Ancak cihazın piyasaya sürülmesinden sonra, Apple da boş durmamış ve yeni iOS sürüm güncellemeleri çıkarmıştır. iPhone 11 cihazlarda Deep Fusion özelliğini kullanabilmek için ilk olarak cihazınızı iOS 13.2 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Güncellemeyi cihazınıza yaptıktan sonra, Deep Fusion özelliğini kullanmak için ayar değişikliği yapmaya başlayabilirsiniz.

Deep Fusion Özelliği Nasıl Kullanılıyor?

Deep Fusion özelliğini kullanmaya başlamak için yapmanız gereken işlemleri adım adım ele alacak olursak;

  • Ayarlar menüsüne ulaşın.
  • Kamera menüsüne tıklayın.
  • Menü içerisinde bulunan ‘Çerçeve Dışı Çekilen Fotoğraflar’ seçeneği aktifse devre dışı bırakın.
  • iPhone cihazınızın kamera uygulamasını açın ve lens seçimi yapın. Burada seçilmesi gereken lensler telefoto lens veya geniş lenstir.

Bu adımları uyguladıysanız, cihazınızla fotoğraf çekimi yapmaya başlayabilirsiniz. Özellik, siz fotoğraf çekimleri yapmaya başladığınız zaman arka planda otomatik olarak devreye girecektir. Deep Fusion özelliğinin seri çekim fotoğraflarda çalışmayacağını da göz önünde bulundurmanız gerektiğinin altını çizmeliyiz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
iPhone 11 Müşteri hizmetleri & iPhone 11 Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için iPhone 11 üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca iPhone 11 hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *