Huawei Garanti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde akıllı telefonlar arasında kısa zamanda yer edinen Huawei telefonlar Huawei garanti sorgulaması nasıl yapılır? Sorusunu bu markanın kullanıcıları sormaktadırlar. Bu telefonlar en az diğer akıllı telefon markaları gibi çok fazla talep görmeye başlamıştır. Bu durumda da garanti kapsamı merak ediliyor ve sorgulaması araştırılıyor.

Bu cihazı aldıktan sonra bir sıkıntı yaşanması halinde garanti kapsamında olup olmadığını anlamak için telefon kullanıcıları endişe duymaktadırlar. Cihazınızın Türkiye sınırlarında garanti kapsamında olup ya da olmadığını öğrenmek için birtakım sorgulamalar yapmanız gerekmektedir. Çünkü bir cihazın garanti kapsamında olması en az 2 yıl oldukça önemlidir.

Garanti Sorgulaması Yapmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Huawei cihazınızın garantisini sorgulamak için öncelikle IMEI numarasını bilmeniz yeterli olacaktır. Eğer bilmiyorsanız 06 tuşlayarak karşınıza çıkan 16 haneli kodu cihazınızın kimlik numarası gibi düşünerek bu numarayla garanti sorgulaması yapabilirsiniz. Herhangi başka bir belgeye gerek kalmadan sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Huawei Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Huawei akıllı telefonlarda garanti süresini sorgulamak kolay bir durumdur. Fakat bu telefonun kullanıcıları bu durumdan oldukça sıkıntı duyarlar. Garanti süresini öğrenebilmek birkaç işlem gerektirebiliyor. Bu işlemler sırasıyla şöyledir:

  • Garanti Hizmetleri Sorgulama bölümüne girilir.
  • Bu adreste sorgulama yapacağımız telefonun IMEI numarasını yazarak, doğrulama kodunu yazdıktan sonra ARA butonu kullanılarak sorgulama işlemini yapmış oluyoruz.

Bu işlem sonrası akıllı telefonunuzun garanti süresini kolaylıkla öğrenmiş olursunuz.

Huawei Garanti Servisleri Nerelerde Bulunur?

Bu telefon markasının servis ağı Türkiye’nin her yerinde bulunmaktadır. Dolayısıyla bu telefonun servisi ve parça değişmesiyle ilgili bir sorun yaşamazsınız.

Firmanın web adresi incelenerek bulunduğunuz konuma en yakın olan bir semtteki servisi kullanabilirsiniz. Bazı huawei servisleri uzaktan gönderim yöntemini de kullanmaktadırlar. Ve oluşan masrafları Huawei firması ödemektedir.

Huawei Garanti Takibi Nasıl Yapılır?

Cihazın garanti süresinde nasıl işlemlerden geçtiği ve ne kadar süre serviste kalacağını firmanın web sitesinden de takip edilebilir. Genelde servis işlemleri 20 gün sürmektedir. Eğer ki 20 iş gününü geçerse cihaz bedeli firmadan istenebilir.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>