Facebook’da Engellendiğinizi Nasıl Ögrenirsiniz?

Günümüzde en çok sorulan sorulardan biri facebook’da engellendiğinizi nasıl öğrenirsiniz? sorusudur. Engelleme eylemi ile o kişinin sizin paylaştıklarınızı görmemesini ve mesaj atmamasını sağlarsınız. Sosyal medya üzerinden birçok insanla iletişime geçeriz. Bunlar arasında tanıdıklarınız var tanımadıklarınız da var. Bazen birileriyle kavga ettiğinizde veya onların hosuna gitmeyen şeyler söylediğinizde engellenebilirsiniz.

Bu durumda o kişilere ve onun paylaştığı seylere ulaşmak sıkıntılı bir durum haline gelir. Bu durumu bazen hemen anlayamayabiliriz. Tabi engellendiğimiz kişiyi sürekli olarak takip etmiyorsak bu durum mümkündür. Facebook platformu da bu sosyal medyalardan biridir. Bu sosyal medya üzerinden engellendiğimizde bunu nasıl öğreniriz sizleri bu konu hakkında bilgilendireceğiz.

Facebook Üzerinden Engelleme Nasıl Yapılır?

İlk olarak Facebook’da nasıl engelleme yapılır ona bir bakalım. Engellemek istenilen profile girerek profilden diğer yazan kısma tıklayıp seçeneklerden engelle kısmına basarak engelleme yapılır.

Facebook’da Engellendiğinizde Ne Olur?

İlk olarak engellendiğiniz kişiye mesaj atamazsınız. O bireyin profil içeriklerine ulaşamazsınız. Artık engellendiğiniz kişi sizin ona ulaşmanızı ve iletişime geçmenizi engellemiştir. Peki engellendiğinizi nasıl anlarsınız bu konuya bir bakalım.

Facebook’da Engellendiğinizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Facebook’da engellendiğinizi düşünüyorsanız bunu öğrenme yöntemleriniz birden fazladır. Bu yöntemleri sıralayacak olursak;

  • O kişiyle ortak arkadaşınızın profiline girip arkadaşlar kısmına girip sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin adını arayabilirsiniz. Kişiyi göremiyorsanız o kişi sizi engellemiş demektir.
  • O kişi sizin duvarınıza daha önceden yazı yazmış ise buna bir göz atabilirsiniz. Eğer o kişi profili yerine soru işareti görüyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.
  • Bazen kişi sizi engellese bile Messenger üzerinde resmi gözükebilir. Bunu kontrol etmek için webten kontrolünü yapabilirsiniz.
  • Eğer sizi engellediğinden emin olmak istiyorsanız başka bir arkadaşınızın hesabından sizi engelleyen kişinin profiline bakarak bunu kontrol edebilirsiniz.

Eğer sizin hesabınızdan girdiğinizde profiline ulaşamıyorsanız ve arkadaşınızın profilinden ulaşabiliyorsanız o kişi sizi engellemiş demektir.

Engellendiğiniz Kişiye Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Eğer bu kişi arkadaşınız ise başka sosyal medya hesaplarından ulaşıp sorabilirsiniz. Bunun yanında başka bir hesap açıp oradan takibe devam edebilirsiniz.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

ucuz sohbet hattı canlı sohbet hattı sohbet hattı '; } ?>