Dc Karartma Nedir? Telefonunuz Destekliyor mu?

Sizlere bu yazımızda dc karartma nedir? telefonunuz destekliyor mu? hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle sizlere dc karartmanın ne demek olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Dc karatma; telefon üzerinde bulunan gereksiz ışıkları ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulamadır. Telefon üzerinde bulunan gereksiz ışıklar insan sağlığını tehdit edecek durumda olabiliyor ve insana bazı zararlar verebiliyor. Dc karartma uygulamasını her akıllı telefon desteklemiyor. Sizlere destekleyen telefonlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Neden Her Telefon Dc Karartma Özelliğini Desteklemiyor?

Dc karartma özelliğini destekleyen akıllı telefonlar arasında amoled tipi ekranlara sahip telefonlar bulunuyor. Ama amoled tipi ekranlara sahip telefonlar sınırlı derecede dc karartma özelliğini destekliyor.

Bunun sebebi ise; amoled tipi ekrana sahip akıllı telefonların çalışmasındaki mantık farklıdır. Bu farklılık ise her piksele ayrı bir güç sağlamasından dolayıdır. Bu sağlanan ayrı güçse telefon üzerindeki renklerin kaymalarına neden oluyor.

Dc Karartma Özelliğinin Akıllı Telefon Üzerinde Kullanılması

Dc karartma özelliğinin akıllı telefonlar üzerinde kullanılması hakkında bilgiler vereceğiz.

  • Dc karartma özelliğinin herhangi bir zaman ayarlayıcısı bulunmuyor. Bu yüzden siz açtığınızda çalışıyor.
  • Telefonunuzdan önce ayarlara girmeniz gerekiyor.
  • Sonra yardımcı programları açmanız gerekiyor.
  • Sonra programlar arasında bulunan dc karartma özelliğini aktif hale getiriniz.

adımları takip ederek dc karartma özelliğini telefonunuz üzerinde kullanabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmak için her zaman aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Dc Karartma Özelliğinin Çalışmasındaki Mantık Nedir?

Özellik kullanım olarak basit görünüyor. Maalesef ama bu özelliği desteklemeyen ve desteklemeyen telefonlarda da bu özelliği kullanamayan kişiler oluyor. Bu özelliği destekleyen telefonları kullanan kişilerse kullandığı telefonlarının parlaklığını kolay bir şekilde ayarlayabiliyorlar.

Kişi ise bu özelliği kullanarak telefonunun ışığında çalışan gerilimin azaltılmasını sağlıyor. En önemlisi ise ışığa duyarlı olan kişilerin bu özellik çok işlerine yarıyor. Çünkü ışığa duyarlı olan kişilerin herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşmamasını bu dc karartma özelliği önlüyor.

Dc Karartma Özelliğini Destekleyen Telefonlar

Sizlere dc karartma özelliğini destekleyen telefonları söyleyeceğiz. Oneplus7/plus, Xiaomi Mi 8 ve 9, Redmi K20/Pro, Oppo Reno destekleyen telefonlardır.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Dc Karartma Müşteri hizmetleri & Dc Karartma Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Dc Karartma üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Dc Karartma hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *