Chrome Şifreleri Dışa Nasıl Aktarılır?

Chrome şifreleri dışa nasıl aktarılır? Bu işlem CSV biçiminde nasıl halledilir? Sizler için kısa, öz ve anlaşılır olacak şekilde hazırladığımız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Eğer yirmi saat içerisinde birden çok internet sitesine giriş yapmakta iseniz ve her bir site için değişik çeşitlerde şifre kullanmakta iseniz, kimi zaman ister istemez bu şifreleri hatırlamayabilirsiniz. En mühim şifreler en kolay biçimde meydana getirilse dahi genellikle hatırlamamaya meyilli olabilmekteyiz.

Bu durumu tamamen tersine döndürüp daha basit bir hale gelmesini sağlayan Google hesabı, Google tarayıcınıza sadece Chrome tarayıcısı aracılığıyla giriş yaparak mevcut hesap şifrelerini veya kimlik bilgilerini kayıt altına almanıza imkân tanımaktadır. Rastgele bir sitede yeni bir hesap açtığınızda, Chrome otomatik bir şekilde kullanıcı kimliği ve şifresini kaydetmenizi talep etmektedir.

Chrome Şifrelerini Dışa Aktarma

Kayıtlı olan bütün şifrelerin kontrolünü sağlayabilmekte ve hatta bilgisayarınıza kaydedebilmektesiniz. Bu sayede, sosyal medya ya da herhangi bir internet sitesi olsun, hesaplarınızın hiçbirinin kimlik bilgilerini hatırlayamamaktan kesinlikle kaygı duymayacaksınız. Hatta bu şifreleri CSV dosya formatında kaydedebilir ve bunun akabinde offline olarak Microsoft Excel sayfasından kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.

Chrome Üzerinde Kayıtlı Şifreleri CSV Formatına Aktarma İşlemi

Kaydedilmiş olan şifreleri Chrome tarayıcısından dışa transfer etmek oldukça basittir. Yalnızca şimdi bahsedeceğimiz adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Birinci adımda, Chrome tarayıcısını açarak mevcut Google hesabınız yardımıyla oturum açtığınızdan emin olmalısınız. Açılan sayfada sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne dokunmanız ve akabinde Ayarlar seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
  • Ayarlar bölümü açıldığında ana ekran dâhilinde yer alan ikinci bölümde şifreler gözünüze çarpacaktır. Buraya tıklamak kaydıyla daha evvel kaydedilmiş olan şifreleri açmanız gerekmektedir.
  • Bu işlem, sizleri bütün kaydedilmiş şifrelerinizin önünüze konulacağı sayfaya götürecektir. Kaydedilmiş vaziyetteki şifrelerin hemen üst bölümünde bulunan üç noktaya basmalı ve Şifreleri Dışa Aktar seçeneğini işaretlemelisiniz.

Son adımda şifreleri dışa aktar seçeneğiniz işaretlediğiniz zaman, sizlere açılır bir menü sunulacaktır. Şifreleri yeniden dışa aktar seçeneğini seçtikten sonra artık CSV dosya şeklinde bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Chrome Şifreleri Müşteri hizmetleri & Chrome Şifreleri Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Chrome Şifreleri üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Chrome Şifreleri hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *