Bilgisayardaki Müzikler Spotify’a Nasıl Eklenir?

Spotify oldukça kullanışlı bir müzik uygulaması olmasına rağmen, şarkıların farklı versiyonlarına ulaşmak isteyen kullanıcılar bilgisayardaki müzikler Spotify’a nasıl eklenir? sorusunu sormaktadırlar. Spotify’ın bünyesine eklediği yerel dosyalar özelliğiyle bilgisayarınızdaki müzikleri uygulamaya yükleyebiliyor ve istediğiniz zaman bu müziklere erişim sağlayabiliyorsunuz. Spotify’ın kullanıcılara sunduğu bu özelliğin detaylı incelemesini yazımızda bulabilirsiniz.

Hangi Müzikleri Spotify’a Ekleyebilirsiniz?

Spotify, telif hakkı bulunan müziklerin yerel dosyalar klasörlerine aktarılmasına izin vermemektedir. Bu yüzden başka kaynaklardan indirdiğiniz müzik dosyalarının telif hakkı bulunmadığından emin olmanız gerekiyor. Ekleyebileceğiniz müzikler telif hakkı içermeyen konser kayıtları, akustik versiyonlar veya remix versiyonları olabilir. Aynı zamanda .mp3 veya .mp4 formatlı dosya türlerini eklerseniz, dosyaların içe aktarımı konusunda sıkıntı yaşamak durumunda da kalmazsınız.

Bilgisayardan Spotify’a Müzik Ekleme Adımları

Bilgisayarınızdan Spotify’a müzik eklemeniz için takip etmeniz gereken işlem adımları ise;

  • Spotify masaüstü uygulamasını çalıştırın.
  • Spotify kimliğinizle uygulamada oturum açın.
  • Ayarlar menüsüne girin ve ‘Yerel Dosyalar’ başlığının altında bulunan ‘Yerel Dosyaları Göster’ butonunu aktif hale getirin.
  • Yine yerel dosyalar başlığının altında bulunan ‘Kaynak Ekle’ butonuna basın.
  • Açılan dosya seçme ekranında müzik dosyalarını seçin.
  • Seçtiğiniz müzik dosyalarının uygulamaya yüklenmesini bekleyin.

Bu adımları uygulayarak müzik dosyalarınızı uygulamaya yüklendikten sonra, artık şarkıları bilgisayarınızdan uygulama üzerinden dinlemeye başlayabilirsiniz.

Mobil Cihazınızda Yüklediğiniz Müzikleri Dinlemek

Spotify’a bilgisayarınızdan aktardığınız müzik dosyalarını mobil cihazınızdan da dinleyebilmek için Spotify Premium üyeliğe sahip olmanız gerekiyor. Spotify Premium üyeliğe sahipseniz, hemen işlemlere başlayabilirsiniz.

Öncelikle Spotify masaüstü uygulamasında bir çalma listesi oluşturmalısınız. Uygulamanın sol alt menüsünden çalma listesi oluşturma seçeneğine ulaşabilirsiniz. Çalma listesi klasörünü oluşturduktan sonra, yerel dosyalar ekranına geçiş yapın ve eklediğiniz müziklerin yanında bulunan üç nokta simgesine basın. Açılan seçenekler arasından ‘Çalma Listesine Ekle’ seçeneğine tıklayın ve oluşturduğunuz çalma listesi klasörünü seçin. Tüm şarkıları aynı adımlarla çalma listenize ekleyin.

Mobil cihazınız üzerinden aynı Spotify hesabınızla oturum açın ve çalma listesinin bulunduğu klasöre ulaşın. Spotify Premium üyeliğiniz sayesinde hem mobil cihazınızda çalma listesini görüntüleyebilir, hem de şarkıları çevrimdışı olarak da dinleyebilir veya indirebilirsiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Bilgisayardaki Müzikler Müşteri hizmetleri & Bilgisayardaki Müzikler Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Bilgisayardaki Müzikler üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Bilgisayardaki Müzikler hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *