Avast Devre Dışı Nasıl Bırakılır?

Özellikle bilgisayar kullanıcılarını tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Güvenlik yazılımlarında çok dikkat çeker. Avast uygulaması, diğer virüs programları kadar kolay olarak bilgisayardan kaldırılabilen bir uygulama değildir. Bu uygulamayı devre dışı bırakmak daha kolay oluyor. Fakat tamamen bilgisayardan bu uygulamayı kaldırmak, bilgisayarda sorunlara sebep olabilir.

Avast Devre Dışı Bırakma İşlemi

Bir virüs programı olan Avast, devre dışı bırakmak cihazınız için kesinlikle tavsiye edilen bir konu değildir. Cihazınızı sürekli arka planda aktif bir şekilde güvenliğini izleyen virüs programları, cihazınızın daha uzun süre bozulmadan ve daha iyi çalışmalarına yardımcı olur. Cihazınıza herhangi bir virüs bulaşmasını engellemeyi sağlamak için yapılmış programdır.

Elinizde bulunan bilgisayarınızın özellikleri çok fazla uygulamayı kabul etmiyor olabilir. Bilgisayarınızın özellikleri kısıtlı ve sizde sürekli çalışmanız gerekiyorsa, virüs programının sürekli arka planda çalışmasını istemiyor olabilirsiniz. Böyle bir halde sisteminiz aşırı zorlanabilir veya ekranda donmalar olabilir.

Bu şekilde şikayetleriniz oluştuğu zaman, virüs programını tamamen cihazdan kaldırmak yerine tercih edebileceğiniz bir alternatif, programı belli bir zaman için devre dışı bırakmak olabilir. Çok fazla dosya indirmek ve belli başlı uygulamaları yüklemek ikinci nedenler arasında sayılabilir.

Kırılmış olan uygulamalarda ya da güvenilmeyen uygulamalar indirmek istediğinizde sizi engelleyebiliyor virüs programları. Böyle bir durum olduğunda yine programı tamamen kaldırmak yerine, programı devre dışı bırakabilirsiniz.

Devre Dışı Bırakma Aşamaları

  • Avast virüs programının Windows sisteminde sağ alt köşede küçük bir işaretinin olduğunu göreceksiniz.
  • Sağ alt köşede direk Avast simgesini bulamadıysanız, yukarı bölümünü tıklayın. Bu bölümü tıkladığınızda açılacak olan, bildirimler kısmından sağ Avast ikonunu tıklayın.
  • Bu bölümden Avast kalkanlar ve kontrol yazan kısmı tıklayın. Daha sonra da devre dışı bırakma bölümünü tıklayın. Kendi isteğinize göre ne kadar süre devre dışı bırakmak istiyorsanız süreyi tıklayın.
  • Onaylandığınıza dair size bir uyarı mesajı gelecektir. Bu mesaja evet demeniz gerekiyor.

Bu işlem kolay bir şekilde virüs programının devre dışı bırakmanızı sağlayacak bir yoldur. Virüs programı içerisinde doğrudan bulunan korumayı devre dışı bırakmakta yapılabilir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Avast Devre Müşteri hizmetleri & Avast Devre Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Avast Devre üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Avast Devre hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *