Android Telefonlarda Numara Nasıl Engellenir?

Telefonlara sahip olmak beraberinde android telefonlarda numara nasıl engellenir? gibi soruları da getirmektedir. İnsanlar çağrı almak istemedikleri numara veya numaraları engellemektedirler.

Numaralarımız birden fazla yerde bulunmaktadır. Banklar, bazı firmalar ve bilmediğimiz birçok yerden numaramıza ulaşım sağlanmaktadır. Bunun yanında bir de gizli numaralar tarafından aramalar gerçekleştirilmektedir. Bu durumda da insanlar rahatsız oldukları için engelleme işlemini gerçekleştirmektedir. Bunu yaparken de birden fazla yol ve yöntem söz konusu olmaktadır. Bunlar gerçekleştirildiğinde aramalar otomatik bir şekilde reddedilir.

Android Telefonlarda Numara Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Bu numara engelleme yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Operatörlerden engelleme
  • Telefon Ayarlarından Engelleme
  • Uygulamalar İndirerek Engelleme

Bu durumlar ile engelleme gerçekleştirilebilir. Özellikle uygulama indirme konusu insanlar için artık pratik bir yöntem haline gelmiştir. İnsanlar daha çok son iki seçeneği daha çok kullanmaktadır. Çünkü ücret ödeme söz konusu değildir.

Operatörlerden Numara Engelleme

Bu android telefonlarda da diğer telefonlarda olduğu gibi operatörler aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bunu ise numaranızın kayıtlı olduğu operatöre gerekli bilgileri yazıp göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Genellikle hepsinde büyük harflerle çağrı engelle yazarak ve engellemek istediğiniz numarayı yazarak engelleme yapabilirsiniz. Tabi bu durumda da belli bir servis ücretine tabii olabilirsiniz.

Telefon Ayarlarından Numara Engelleme

Elinizde bulunan android cihazınızın ayarlar kısmına giriş yapınız. Burada yer alan çağrı ayarlar kısmına giriş yapınız. Bu bazı telefonlarda arama ayarları olarak da olabilir. Buradan ise çağrı reddetme seçeneğine basınız.

Reddetme listesine girip + seçeneğine tıklayınız. Buraya ise engellemek istediğiniz numarayı giriniz ya da rehberden seçiniz. Bu şekilde istemediğiniz kişiden çağrı alma olayınız otomatik olarak reddedilecektir.

Uygulamalar İndirerek Engelleme

Bütün bu yöntemlerin yanında bir de pratik olarak karşımıza çıkan uygulama indirme yöntemidir. Birçok telefonda yer alan uygulama indirilen yerden çağrı ve arama engelleme uygulamaları indirerek buradan numara engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki bu uygulamaların da güvenilir olması oldukça önemlidir. Çünkü bu uygulamalar içerisinde rehber ve diğer size ait kişisel bilgilerin paylaşımı söz konusu olacaktır. Bu açıdan oldukça önemlidir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Android Telefonlarda Müşteri hizmetleri & Android Telefonlarda Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Android Telefonlarda üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Android Telefonlarda hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *