Akıllı Telefonlarda Kamera Sesi Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefonlarda kamera sesi nasıl kapatılır? konusunda izlenecek birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden bazıları deklanşör sesini kalıcı bir şekilde yok ederken, bazılarının da geçici etkileri mevcuttur. Bu yöntemlerden şu şekilde bahsedilebilir:

Android Telefonlar İçin Geçerli Olan Ses Kontrol Tuşları Yardımı

Bu yöntem, Android telefon ve tabletlerde kamera uygulaması için kullanılan hızlı ve geçici bir etkiye sahip bir yöntemdir. Sadece bir süreliğine uygulanır.

iPhone Telefonlar için Geçerli Olan Sessiz Tuşu Kullanma

iPhone telefonlarda sessize alma tuşu mevcuttur. Genel olarak bu tuşlar kontrol tuşlarının üstünde yer alıyor. Bu yöntem aracılığıyla telefona ait tüm sesler tamamen kapanır. Geçici bir etkiye sahiptir ve sesleri açmak için sessiz düğmesini yukarı doğru çevirmek gerekir.

Android Telefonlar İçin Geçerli Olan Kamera Ayarları Kullanılarak Uygulanan Yöntem

Bu yöntemi uygulayabilmek için şu adımlar izlenir:

  • İlk önce telefonda yer alan kamera uygulaması açılır.
  • Daha sonra seçenekler üzerine dokunularak ayarlar simgesi tıklanır.
  • Ardından karşınıza denklaşör ve Kamera Sesi ayarları çıkacaktır.

Kamera sesinden hoşlanmayan kullanıcılar, devre dışı bırakma seçeneğini kullanabilirler. Bu işlem ile aynı zamanda diğer sesler de susturulmuş olur.

Kamera Sesini Kapatmak İçin Kullanılan Uygulamalar

Kamera sesini kapatma, çeşitli programlar kullanılarak da yapılabilir. Bunlardan biri VSCO uygulamasıdır. Bu uygulama ile kamera sesi kapatma işlemi gerçekleştirmek için izlenecek adımlar şunlardır:

  • İlk olarak VSCO adlı uygulama Play Store’dan ya da App Store’dan indirilir.
  • Ardından uygulamaya kayıt olunur.
  • Daha sonra Studio seçeneğine tıklanıp kamera düğmesine dokunulur.
  • Ardından sessiz görüntü yakalamak amacıyla deklanşöre dokunulur ve işlem tamamlanır.

Bu uygulama fotoğraf günlüğü uygulamasıdır. Bu uygulamada deklanşör sesi bulunmaz, arayüz ise sadedir. Uygulamada Filtre, HDR, panorama gibi seçeneklerde yer almaz. Bu uygulama ile fotoğraflar, hafızadan kolay bir şekilde uygulamaya aktarılabilir. Ayrıca filtreleri, kontrastı, doygunluğu gibi seçenekleri ayarlamak için de editörü kullanabilirsiniz. Uygulama, 7 gün boyunca ücretsiz deneme hizmeti sunar. Bu hizmeti sunmasının amacı ise uygulamayı kullanmak için daha sonra uygulamayı satın almak gerektiğidir.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Akıllı Telefonlarda Müşteri hizmetleri & Akıllı Telefonlarda Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Akıllı Telefonlarda üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Akıllı Telefonlarda hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *