İndirim Kodu Kullanmanın Avantajları

Öncelikle indirim kodunun avantajlarından bahsetmeden evvel şu bilgiyi sizlerle paylaşarak durumun önemini anlamanızı sağlamak isterim. Tuik (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre bulunduğumuz yıl itibariyle bir önceki seneye göre internet üzerinden yapılan online alışverişler tam olarak %30 artmış durumdadır. Bu durum artık yakın gelecekte nereye varacağını çok net gözler önüne sermektedir. Artık en temel ihtiyaçlarımız olan market alışverişleri için bile interneti tercih ediyoruz. Artık eskisi gibi aile içerisinde sabah ekmeği kim alacak kaygısı bile ortadan kalkmaya başladı. Çünkü bir tıkla dakikalar içersin de ekmeğinizi taze olarak kapınıza getirmek için sırada bekleyen bir sürü işletme sitesi bulunmakta.

Neden İndirim Kodu Kuponları ?

Gelelim asıl konumuza. Verdiğimiz örnekte görüldüğü üzere bir ekmek için bile onlarca alışveriş sitesi varken bunların arasında nasıl seçim yapacağız. İndirim kampanyalarıyla bu işletmeler öne çıkarak dikkat çekmeyi böylelikle tercih sebebi olmayı planlıyor. Fakat henüz çoğumuzun pek bilmediği yada kullanmaya üşendiği “indirim kodu” pazarlaması bu tür geçici kampanyalardan çok daha avantaj sağlamaktadır. Bir kere indirim kodu bir tür hediye çeki yerine geçtiği için müşteriyi özel hissettirmektedir. Müşteri sahip olduğu indirim kuponunu mutlaka bir yerlere kayıt etmek, not almak isteyecektir. Bu sebepten dolayı müşteri indirim kodu kullanarak alışveriş yaptığı internet sitesini bir daha unutmaz. Müşteri sadakati için mutlaka her internet üzerinden hizmet ve mal sunan işletmenin müşterilerine indirim kodu gibi kupon promosyonları sunması önemlidir. Bu durum alışveriş yapan müşteriler içinde önemlidir. Her alışveriş yapacağı zaman onlarca seçenek ve doğruluğu kesin olmayan indirim kandırmacalarından öte direkt olarak sepetinde (ödeme aşamasında) kullandığı kupon kodunun kendisi, sunmuş olduğu indirimi canlı bir çekil de görecektir.

Peki Bu İndirim Kodu Nedir?

Kısacası daha öncelerde somut mağazaların müşterileri için sunduğu hediye çeki, kupon zarfları, indirim numaraları gibi promosyon ödüllerinin dijital ortamda karşılığına “İndirim Kodu” denmektedir. Kod denmesinin sebebi ise “INDIRIM15” gibi kısa, yapılan indirimi vurgulayan nitelikte dijital rakam ve harflerden oluşmasından ötürüdür. Tabi indirim kodu yerine indirim kuponu, promosyon kodu veya hediye çeki gibi halen lanse edilen yerlerde vardır. Bu tanımlamalarda gayet doğrudur.

İndirim Kodu Nasıl Kullanılır ve Nereye Yazılır?

Aslında oldukça basittir indirim kodu kullanımı. Var sayalım www.örneksite.com adlı bir online alışveriş sitesinden ürün/ürünler alacaksınız. Yine varsayalım elinizde bu siteye ait “İNDİRİMİN20” kodlu bir kupon kodu var. Zaten klasikleşmiş olan beğendiğinizi ürünü eklediğiniz “SEPET” dediğimiz kısım her alışveriş sitesinde olmazsa olmazdır. Seçtiğiniz ürünlerinizi sepetinize ekledikten sonra yine genelde çoğu sitenin sağ üst köşesinde yer alan “SEPETİM” bölümüne tıklayarak aldığınız ürün veya ürünlerin bir listesini göreceksiniz. Sepet sayfasının genelde toplam ödemeniz gereken tutarın bulunduğu konum altında veya üzerinde “İndirim Kodu” yazan veya dediğimiz gibi hediye çeki, promosyon kodu gibi ifadelerde olabilir, yazan kısma elimizde ki örnek kod olan “İNDİRİM20” ibaresini yazıyor ve “KULLAN” yada “EKLE” diyerek indirimimizi almış oluyoruz. İndirim aldığınızı toplam tutarın altında bulunan eksi() ibaresiyle yada genelde yeşil vurgulamayla göreceksinizdir.

Bizim tavsiyemiz online alışverş sitelerinden ürün almadan önce indirim kodu sitelerini ziyaret ederek o siteye ait indirim kuponu olup olmadığın kontrol etmenizdir. Önerdiğimiz indirim kodu sitesi ise https://indirim.in çünkü biz aradığımız bir çok indirimin kodunu orada bulduk 🙂

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
İndirim Kodu Müşteri hizmetleri & İndirim Kodu Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için İndirim Kodu üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca İndirim Kodu hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

  1. Ecem

    Harika bilgilendirme. Şimdiye kadar neden indirim kodu kullanmamışım diye sordum kendime.