Aile Hekimi Sorgulama & Randevu Alma

Aile Hekiminizi Sorgulama / Randevu alma  / Hekim Değiştirme


eDevlet Üzerinden Aile Hekimi Sorgulama işlemi nasıl yapıldığını merak eden bir çok vatandaşımız var. Bildiğiniz üzere kısa zaman önce sağlık bakanlığının yeni projesi kapsamında ailelere özel aile hekimleri belirlenmeye başladı bu sistem genelde oturduğunuz mahalleye yakın sağlık kurumlarında bulunan  hekimlerin   rast gele seçilerek atanmaktadır. Bunun başlıca sebebi eskiden sağlık kurumlarında saatlerce sıra beklemek gerekirdi ve bazı hekimlere diğerlerine göre çok daha fazla iş yükü olurdu. Artık bu uygula ile internet üzerinden kolayca Aile hekiminizi sorgulayabilirsiniz ve randevu alarak zahmetsizce gidip muayenenizi olursunuz. Aile hekimliği sisteminin bir çok avantajı vardır, aile doktorları sizi yakından tanıyarak hastalıklarınızı da daha iyi takip etme şansı bulur gerekirse telefon ile kendisinden sağlık sorunlarınızla ilgili yardım alırsınız.

PTT Şubelerinden almış yada alacak olduğunuz e devlet şifresi ile turkiye.gov.tr üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kulana bilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA İÇİN TIKLA

Aile Hekiminden Randevu Alma

Tüm Hekim sorgulamaları yanı sıra online şekilden yine Merkezi hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde kolayca internet üzerinden randevularınızı alarak istediğiniz zaman aile hekimlerine görüp muayene olabilirsiniz.

TC İLE AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU İÇİN TIKLA

Sisteme giriş yaptıktan sonra  RANDEVU AL yerine tıklıyoruz Yukarıda resimde de gördüğünüz üzere Tc kimlik numaranız ve MHRS üzerinden oluşturmuş olduğunuz şifreniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa yine Şifre yazma yerinin altında “Üye Ol” yazan yere tıklayarak üyelik oluşturabilirsiniz yada edevlet şifreniz mevcutsa giriş ekrenın altında ki “e-devlet ile giriş” seçeneğini seçerek girebilirsiniz.

Sizin aile hekiminizin çalışma saatlerine göre yanda çıkan listeden bir saat ve tarih seçiyorsunuz.
Randevuyu onaylayarak güvenlik kodunu girip işlemi bitiriyorsunuz.

Edevlet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Alma Sistemi

Ayrıca eDevlet üzerinden de çok kolay bir şekilde randevu alabilirsiniz bunun için tek yapmanız gereken, öncelikle edevlet sitesine şifrenizle giriş yapmanız gerekir.

 

Ardından size aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayınız. Hemen ardından “UYGULAMAYA GİT” butonuna tıklayınız. Son olarak yukarıda ki resimde gördüğünüz üzere “ONAY” butonuna basarak, size uygun randevuyu almak için bekleyiniz.

EDEVLET ÜZERİNDEN AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLA

Telefon ile Aile Hekiminden Randevu Alma

Aile hekiminden telefon ile randevu

Yukarıdaki işlemlerden daha basit olan Merkezi Hekim Randevu sitemi telefonundan direk sağlık kuruluşlarından randevunuzu alabilirsiniz.

Hızlı Hekim Randevu Telefonu
182

Yukardaki numarayı tuşladıktan sonra sizi kolayca yönlendireklerdir böylelikle telefonla aile hekiminden randevu almış olursunuz

Aile Hekimi Değiştirme

Normalde yakın zamana kadar internet üzerinden Aile hekiminizi değiştirmeniz mümkün değildi. Bunun için kimlik kartlarınız la beraber size en yakın olan sağlık kuruluşlarına başvurarak bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyordu. Artık eDevlet üzerinden Aile Hekimi Değiştirme işlemini de yapabiliyoruz. Bunun için eDevlet sitesine Tc kimlik numaramız ve şifremizle giriş yaptıktan sonra, aşağıda size vermiş olduğumuz bağlantıya tıklıyorsunuz.

Aile Hekimi Değiştirmek için Tıklayınız.

Ardından “UYGULAMAYA GİT” butonuna tıklıyoruz. Bundan sonra sizi yönlendireceği e-Nabız sistemi üzerinden formu eksiksiz doldurarak kayıt  işlemini gerçekleştiriyoruz. Son olarak aile hekiminizi değiştirebilirsiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Aile Hekimi Müşteri hizmetleri & Aile Hekimi Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Aile Hekimi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Aile Hekimi hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *