Opel Müşteri Hizmetleri & İletişim Bilgileri

Opel Müşteri Hizmetleri


Opel Müşteri Hizmetleri

Binek otomobillerden ticari araçlara otomotiv sektöründe oldukça geniş bir alanda hizmet veren OPEL müşteri hizmetleri her an müşterilerine yardımcı olmak için yetkili servis başta olmak üzere bir çok iletişim yoluyla sizleri beklemektedir. Opel Tğrkiye müşteri hizmetleri iletişim bilgileri aşağıda sizlere detaylı olarak sunulmuştur.

Opel Çağrı Merkezi

Türkiye içerisinde arayabileceğiniz yetkili Opel çağrı merkezi numarası 444’lü olarak başlamaktadır. İletişim ücreti standart tarifeniz üzerinden ücretlendirilir.

Opel Telefon Numarası

444 67 35

Tel 2 :
(0232) 853 14 53

Opel Diğer İletişim Bilgileri

Farklı yollardan Opel ile iletişim kurmak isterseniz. Sitesi üzerinde bulunan detaylı iletişim formu ve Opel Türkiye adres seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

OPEL İLETİŞİM FORMU

OPEL Türkiye Adres
General Motors Türkiye Ltd. Şti. Kemalpaşa Yolu, 35860, Torbalı/İZMİR

OPEL Hakkında

Opel, 1862 yılında Almanya Hesse’de doğmuştur. Başlarda küçük garajdan bozma bir hengamede dikiş makinesi üreten Adam Opel tarafından kurulmuştur. Yıl 1899’a geldiğindeyse artık o meşhur arabalarını üretmeye başlamıştır. 1929 yılı itibariyle şirketleşen opel 2017 yılında bünyesine PSA Peugeot Citroën markalarını katmıştır. Bir çok ülkede üretim tesisleri bulunan Avrupa’nın en eski otomobil üreticisidir. Bu köklü markanın otomobilleri Türkiye’de de oldukça sevilmekte ve ilgi görmektedir. Ticari unvanı General Motors Ltd. Şti. olarak geçmektedir.

Opel hakkında bizlere sormak istediğiniz yada paylaşmak istediğiniz öneri, şikayet mevcutsa yorum olarak paylaşabilirsiniz.

1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 3,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...
Opel Müşteri Müşteri hizmetleri & Opel Müşteri Çağrı merkezi numaraları
Aklınıza takılan tüm sorulara ceva alabilmek ve şikayetlerinizi gidermek için Opel Müşteri üzerinden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Opel Müşteri hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfanın altındadır.

] }
Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *

Yorumlar

 1. Gülizar

  Sahip olduğumuz opel marka 35 ACD 505 plakalı aracımızın ani gelişen arızası sebebi ile götürmüş olduğumuz Opel Egem yetkili servisi aracımızın arızası ile ilgilenmek için randevu talep etmiş olup iş bizi terslemeye kadar gitmiştir. Ani gelişen arıza için üstüne bayramda uzun yola çıkacak aracımızın arızası ile ilgilenmeye tenezzül bile etmeyen EGEM OPEL YETKİLİ SERVİSİ ile ilgili tüm yetkililere ve gerekirse Almanya’ya kadar şikayet edeceğimi bilmenizi isterim.

 2. Süleyman EMEN

  Sn. Opel Almanya Yetkilileri
  Sn. Opel Türkiye Yetkilileri

  10 NG 848 plakalı 2015 model OPEL marka 2.el aracımızı Takas yoluyla 08.08.2019 tarihinde NESKAR OTOMOTİV’e sattık karşılığında şirket yönetim kurulu üyesi olduğunu bildiğimiz Sn. Burcu ERDEBİL hanımdan sıfır km 2018 yılı üretimi 34 BVU 239 plakalı (sonradan plakası 10 ACG 979 değişmiştir) WOVZCBHZOJS305300 şasi nolu aracı sıfır km olarak yine aynı tarihte 08.08.2019 da noter satışı ile satın aldık.

  Dünya genelinde bir çok ÖLÜMLERE, Ekonomik, Sosyal, ve psikolojik olumsuzluklara yol açan COVİD-19 korana virüs salgını (pandemi dönemine) rastlaması sebebi ve maalesef ki ölüm korkumuz nedeniyle ilk İlk 15.000 km bakımımızı ancak 25.01.2021 de 19.566 km de yaptırabildik

  Aracımızın bakımı bitip Servisten yaklaşık 5-10 km uzaklaştığımda aracımızın gaz yemediğini fark ettik.50-60 km hızla zar zor bandırmaya gittik Servisin mesaisi bittiği için ertesi gün 26.01.2021 de Körpe Oto Kurtarma çekici firmasıyla aracını Neskar Otomotiv’e çektirdik.

  Aracımızı şirket çalışanlarından Birkan Suva teslim aldı. Birkaç gün sonra bizi servisten arayarak aracımızın su hortumunun çıkmış olduğunu gerekli testleri ve onarımı yaptıklarını ifade ederek aracın hazır olduğunu bildirmeleri üzerine Sn.Efe TUKSAL takriben 19.800 km de 27.01.2021 tarihinde aracı onarımı bitmiş şekilde teslim almıştır

  Ancak ne hikmetse 2 gün boyunca serviste uğraşılan onarım ve müdahale yapılan aracımızla ilgili tarafımıza her hangi bir ücret yansıtılmadığı gibi herhangi bir doküman MÜŞTERİ ŞİKAYETİ,ARIZA KAYDI, BELGE,RAPOR,İŞ EMRİ DÖKÜMANI da oluşturulmamıştır.

  26 Nisan 2021 günü oğlum bizi yazlığa götürürken hararet göstergesinin yükseldiğini görünce servis ile irtibata geçtik ve 26.04.2021 de tekrar çekici ile servise çektirdik. Pandemi nedeniyle sanıırm tam kadro çalışılmadığından epey bir zaman aranmadık oğlum tarafından arandığında ise bizlere aracımızın su hortumunun değişmesi gerektiğini şu anda parçanın ellerinde olmadığı sipariş vermelerinin gerektiğini 1.000-1.500 TL masraf olduğu belirtildi.

  Aracın garanti kapsamında olduğunu beyan etmemize ve bir ücret ödemek istemediğimizi belirtmemize rağmen maalesef ki NESKAR tarafından kabul görmedi ikame bir aracımız olmadığı için mecburen onarımın ücretli olarak yapılmasını kabul ettik ve parçanın bir an önce sipariş verilerek getirilip onarılması için onay verdik

  fakat yine servis tarafından pandemi nedeniyle olsa gerek epey bir zaman aranmadık birkaç gün sonra biz aradığımızda ülkemizin tam kapanma nedeniyle parçanın kapanmadan önce gelemediğini belirttiler mecburen aracımız 26 Nisan – 17 Mayıs arasında hiçbir şey yapılmadan serviste kaldı.

  Tam kapanma dönemi bittikten sonra 18.05.21 de yine biz servisi aradığımızda sorunun su borusundan kaynaklanmadığını silindir kapak contasının yandığını fark ettiklerini ifade ettiler. Masrafın takriben 100.000 tl civarında olduğunu aracımızın ilk bakımını pandemi nedeniyle de olsa 4000 km geç yaptırdığımız için garanti dışı kaldığını ancak iyi niyet çerçevesinde servisin %45 bizim ise %55 ini karşılamamız gerektiğini bizlere sözlü olarak ilettiler.

  Aracın bakım yapıldıktan sonra su hortumunun çıkması sebebiyle çekiciyle servise gelmesinden (27 Ocak 2021) ile – aracın hararet yaptığı (21.04.2021) 84 günde 1833 km yapılmıştır bu süre zarfında evimiz ve yazlığımız gidiş geliş 40 km uzaklıkta olup, kısa mesafede kullanılmıştır,

  1-Dünya genelinde ilan edilmiş ve mücbir sebep olarak görülmüş COVİD 19 korana virüs (pandemi döneminde) yalnızca 4.000 km geç bakım yapıldığı için silindir kapak contasının yanmış olacağı teknik olarak doğru bulmuyoruz. Kaldı ki yetkili servislerin mücbir sebep olmadan 3 ay-3.000km bakım için tolerans tanıdıklarını bilinmektedir

  2-Kaldı ki aracımızın bakımdan çıktığı günün akşamında gaz yememesi ertesi gün çekici ile gönderilip su hortumunun yerinden çıktığını belirterek gereken müdahale ve onarımın yapıldığını belirtilmesi ve bu araç girişi ve arıza kaydımızla ilgili her hangi bir kayıt belge ve iş emrinin olmaması iyi niyetli düşüncemizi olumsuz etkilemiştir. Bu durumun gerek OPEL Türkiye gerekse OPEL Almanya olarak araştırmanızı yetkili servisin açık şeffaf ve her bir işlemi belgelendirecek şekilde TÜKETİCİ haklarına göre davranılmadığının sebeplerini öğrenmek istiyoruz.

  3-Aracımız 2018 üretimidir ancak aracımız Neskar Otomotivin yönetim kurulu üyesi olduğunu bildiğimiz Sn. Burcu ERDEBİL tarafından 28.03.2019 trafiğe tescil edilmiş olarak hiç kullanılmamış biçimde SIFIR KM olarak alınmıştır fakat servis kayıtlarında trafiğe çıkış tarihinin ve garanti sürecinin 31.12.2018 de başladığı tespit edilmiştir aracın OPEL TÜRKİYE tarafından NESKAR’A ilk fatura tarihinden yani bayinin stoklarına girdiği tarihten ilk tescil tarihine kadar şayet 6 ayı geçmişse prosedürlere göre ilk bakım yapılmalıydı şayet stok süresi 1 yılı geçmişse tam bakım yapılmalıydı maalesef ki servis kayıtlarında aracın stokta durmasıyla ilgili bir bakım yapıldığı görülmemiştir şayet aracımızda teknik bir sorun var ise bu sorunun stok süresinde yapılamayan araçta bulunan sıvıların viskozitesinin sıvı özelliğinin bozulması sebebiyle ve bizden önce zamanında yapılamayan bakımlardan kaynaklandığını düşünmekteyiz,

  Oğlum Efe iyi niyetle çalışanların mağdur olmaması için sandık motor değiştirilmesi şartıyla iyi niyetle 25.000 TL ye kadar katkı sunacağımızı belirtmiş. İnanın bana şayet bu oluşan teknik arızada bizim ihmalimizin bulunduğunu düşünseydim masrafın tamamını karşılamayı önerirdik.

  Teknik arızada bizim bir müdahalemiz olmadığını düşündüğümüz için oğlum tarafından iyi niyetle söylenmiş katkı payını vermek istemiyoruz sorun teknik bir sorun olduğu için masrafın %100 nün OPEL olarak karşılanmasını ve mağduriyetimizin giderilmesi için yardım ve desteklerinizi rica ediyoruz.

  Bu süreçte bir yanlışlılığımız yada eksikliğimiz var ise 27.01.21 de 3 arama kaydımızı 28.04.21 de 6 adet arama kaydımızı,05.05.21 de 1 adet arama kaydımzı,10.05.21 de 2 adet arama kaydımzı,17.05.21 de 4 adet arama kaydımzı,18.05.21 deki 2 arama kaydımızı dinleyebilirsiniz.

  Selam ve saygılarımla

  Temas kurulacak kişi
  Süleyman emen

 3. Halil Fırat

  Opel güzel araba amma kaputu tampon u peş peşe para etmez

 4. Halil Fırat

  Bende memnun değilim zargi

 5. Seda yilmaz

  Seda YILMAZ
  en geç bu ayın 10unda gelecek olan parasını ödediğimiz hatta parayı ödeyebilmek için arabamı sattığım. araba hala kocaeli’nde güncelleme için bekliyor ve ben 1temmuza tatil aldım parasını ödedim araba gelmiyor bu yüzden tatile yatırdığım param gidecek artı 10nunu baz alarak konuşuyorum 20gündür işe 32 km uzaktaki toplam 64 km hergün gittim pandemi gibi bir süreçte beni bu şekilde mağdur etmeniz hem maddi hem manevi olarak çok kötü ki ben firmanıza güvenerek istenilen zamanda tam olarak paranızı yatırmama rağmen bakın şimdi günlük taksi masrafımımı yoksa param yetmediğinde pandemi de binmek zorunda kaldığım toplu taşıma araçlarını mı yoksa 20 gündür düştüğüm durumları mı ya da size parayı yatırmasaydım o paraylabir aylık süreçte banka faizinden alacağım parayı mı ve şimdi de tatile ödediğim parayı mı anlatayım ACİL DöNÜŞ BEKLİYORUM bir de hiç bir şekilde bana çözüm üretmeyen opal merkezi de şikayet ediyorum. Bunlara acil cevaplarınızı bekliyorum..
  Seda Yılmaz

 6. MUSA

  UŞAK OPEL SERVİSİNİZDEN 15.06.2022 DE YENİ CROSLAND ALDIM 19.06.2022 GÜMRÜĞE GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER. AMA HALA ARAÇIM GÜMRÜKTE YURDİŞİNDAN 2-3 GÜNDE GELİYOR. TÜRKİYE İÇİNDE HALA GÜMRÜKTE ACİL CEVAP BEKLİYORUM. 0549 4840220 MUSA ŞELENBAŞ

 7. MUSA ŞELENBAŞ

  UŞAK OPEL SERVİSİNİZDEN 15.06.2022 DE YENİ CROSLAND ALDIM 19.06.2022 GÜMRÜĞE GELDİĞİNİ SÖYLEDİLER. AMA HALA ARAÇIM GÜMRÜKTE YURDİŞİNDAN 2-3 GÜNDE GELİYOR. TÜRKİYE İÇİNDE HALA GÜMRÜKTE ACİL CEVAP BEKLİYORUM. 0549 4840220 MUSA ŞELENBAŞ

 8. Hicran Taş Uğur

  Merhabalar,
  Bu maili size Global Design Mimarlık Güvenlik Sistemleri Tic.Ltd.Şti adına yazıyorum.
  Kurumunuzun satıştan sorumlu Kahramanmaraş bayisinden 2020 Ocak ayında  satın almış olduğumuz 2020 model Opel Astra Hatcback araç ile ilgili süregelen sorunun çözümü hakkında desteğinize ihtiyaç duymaktayız. Şöyle ki; 
  İş bu 27 AER  057 plaka sayılı aracın bakımları Gaziantep’te yetkili kılınan Bosch oto servisinde yapılmıştır. Geçen hafta içerisinde araçta bir sorun meydana gelmiş, bu sebeple araç  yetkili Adım otomotive çekilmiş, yetkili servis çalışanları araçta meydana gelen sorunun üst kapakta olduğuna ilişkin tahmin yürütmüş, her ne olursa olsun aracın yetkili serviste bakımı yapılmış olmasına rağmen hasarın garanti kapsamında değerlendirilemeyeceği belirtilmiştir. 
  Oysa aracımızın garanti süresi dolmamış olup halen garanti kapsamında olması bu sebeple servis tarafından yapılacak müdahalenin de ücrete tabi olmaması gerekmektedir. Ancak Gaziantep yetkili servisi bu konuda müvekkilime sıkıntı çıkartmakta, şirket aracı uzun süredir serviste atıl olarak bekletilmektedir. 
  Yukarıda açıklamış olduğumuz sebeplerle, bahse konu aracın garanti süresi devam ettiğinden, tamirat sürecine bir an evvel başlanması ve müvekkilimden herhangi  tamirat adı altında bir bedel talep edilmemesi gerekmektedir. Talebimizin değerlendirilerek tarafımıza acil bilgi verilmesi aksi takdirde yasal yollara müracaat edileceği tarafınıza ihtar olunur.

 9. Adem YILMAZER

  Koskoca bir firmanın, web sayfasında, ilgili birimlerine yazılı olarak şikayet-bilgi edinme vb taleplerimizi, düşüncelerimizi iletebileceğimiz bir linkin olmaması büyük bir eksikliktir. Umarım kasıtlı değildir.

 10. Adem YILMAZER

  Koskoca bir firmanın, web sayfasında, ilgili birimlerine yazılı olarak talep-şikayet-bilgi edinme vb duygu ve düşüncelerimizi iletebileceğimiz bir linkin olmaması büyük bir eksikliktir. Umarım kasıtlı değildir.

 11. Ibrahim Kurşun

  H kasa astram var teyp kodu isteniyor nereden bulabilirim

 12. erol boz

  MERHABALAR DEĞERLİ OPEL YETKİLİSİ
  Öncelikle selamlar saygılar başarılar. Ben Erdemli ilkokulunda çalışan bir memurum (VHKİ) olarak görev yapıyorum. Genelde kampanyalarınızı takip ediyorum. Biraz bireysel emeklilikte parama var. Bir OPEL Combo almaya niyetliyim. Aslında geniş bir SUW araç daha güzel ama ona gücüm yetmez. Şimdi demek istediğim. Ben bir Opel combo alacağım lakın kampanyaları biraz eksiğimden dolayı hep kıl payı kaçırdım. Şöyleki ARDEN opel bayi Süleyman bey ve asistanı seher hanımı izledim ordaki fiyatlardan bir combo almak istedim. Mesaj attım kaç kere seher hanımla konuştum. Combo enjoy alacaktım. Kampanyalı fiyatı 174 bin idi. Bazı özelliklerini sordum ARDEN OPEL bayi seher hanıma, birde peşin o kadar para çıkartabilir miyim diye bir destek bakayım dedim. Neyse peşin parayı tamamladım hemen aradım seher hanımı o araç satıldı deyince başımdan kaynar sular döküldü. Ne Hayeller kurmuştum Seher hanım bana enjoy style al dedi tavsiye ederim dedi biliyorum daha güzel dedim ben bir daha para bulmaya çalışayım dedim bir gün sonra kampanyalı peşin fiyat enjoy style parasını 180 bin ayarladım. Tekrar aradım bana oda satıldı maalesef dedi yine hayal kırıklığı yaşadım. Nerdeyse ağalayacağım ((zaten ben çocuk esirgeme kurumunda ve yetiştirme yurtlarında büyümüş Anne Baba desteği olmayan biriyim. Küçüklükten beri her işim çok zor olmuş aksilikler çıkmış. Hiç işim rastına gitmemiş ti. buda öyle oldu ama ne yaparsın kısmet olmadı mı olmuyor.)) neyse seher hanım 102 beygirlik essentiyal modeli kaldı dedi özelliği fazla olmasada acaba gücü yetrmi diye araştırayım. Yarın size döneyim dedim. Ve ilginçtir dönüş yaptığımda oda satılmıştı bir insan bu kadar mı bahtsız olur. İşte durumum böyle bana araç almam konusunda yardımcı olabilirmisiniz? biraz indirim yapsanız bir araç sahibi olabilsem. Birde bazı kesimlere kampanya yapılıyor vergi tabelası olana ziraat bankası çalışanına, MEB personelinde kampanya yapsanız faydalansam olmaz mı özellikle bize okulda böyle araç çok lazım. Bayrak törenlerinde bayramlarda flama taşıma Tören alanına temsili öğrenci ve öğretmen götürmek gerekli malzeme, kitap taşıma v.s için MEB personelinde çok gerekli eğer kampanya yaparsanız ben dahil çok kişi faydalanır. Eğer bir Opel araç alabilmem konusunda bana yardım eder, Hayallerimi gerçekleştirmeme yardımcı olursanız sizlere çok dua eder minnettar kalırım selam ve dua ile. Belki de bu kadar aksilik sonu hayırla bitecek İnşallah Rabbimin benim ihtiyacımı görmesi için size yolladı bir kapı açtı. Bu linkteki hikâye gibi https://www.youtube.com/watch?v=MuIQz-WMEbc

  Erol BOZ
  Tel: 0537 241 4963
  Adres Erdemli İlkokulu Müdürlüğü
  Alata mah. Necip Fazıl cad No: 48 Erdemli Mersin
  [email protected]

 13. İsa Karakaş

  Merhabalar,2012 yılında aldığım 01/ Asa/12 plakalı Opel astra H aracın ilk sahibiyim.Opel Astra aracımı severek kullanmaktayım.Dün Soğutma suyu kontrolü arızası verdi.Yetkili servisinizde düzenli olarak bakımlarımı yaptırıyorum.Bu arızanın kronik bir arıza olduğunu internetten araştırdım.Bunun benden kaynaklanmadığını,kronik arızanın tarafınızdan yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesini istiyorum,aksi takdirde tüketici mahkemesine başvuracağım.Teşekkür ederim.

 14. Vakkas AVCI

  İyi günler hayırlı İşler dilerim. 09/11/2019 tarihinde Gaziantep Citroen Adım otomotiv den Opel Astra sedan sport ful paket engelli aracı aldım. 11/01/2021 tarihinde çok kötü Trafik kazası geçirdim ekspertiz raporu ile ağır hasarlı hurdaya ayrıldı şu durumda Aksigorta Şirketi iş ortağı olan hasar Müdürlüğü aksam oto firmasında bertaraf hurda belgeli raporum ve 155.000 milyar tl IBAN hesabıma yatırılacağını bekliyorum aracımın rayiç bedeli 200.000 milyar tl ama ne yazıkki Aksigorta Şirketi ÖTV muafiyeti yasal olarak Şehit, Gazi ve Engelli aracı 5 yılı tamamlamadan Yangın Sel Deprem ve kaza sonucu hurdaya ayrıldığı takdirde ötv alınmayacaktır. Ama ne yazıkki Aksigorta Şirketi 45 milyar tl kestiler bu şikayet değildir istek tercihim yeni Opel Croslaant dizel otomatik vites EDİTİON Açık Gri renk bu yardımcı olursanız Teşekkür ederim Saygılar. Ama bu bayi tercihim Şanlıurfa Gapel Opel Yetkili Bayiden almak istiyorum. Gsm:0533 3876627

 15. Gökhan ÖZEROL

  25.02.2021 tarıhınde INAN opel servisinde aracımın bakımı yapıldı
  işlem no : 10225013 PLAKA : 34 PCT16
  İşlemeler bıttıkten sonra aracıma takılan parcaların kutuları koyuldu.
  kontrol ettgımde takılan tum parcaların GM olması gerekırken EUROREPAR marka TUNUS malı bir urun oldugunu gordum.
  Opel musterı hımetlerını arayıp sıkayet dosyası actırdım.OPEL türkıye olarak bu urunu kullanmak ıle ılgılı karar aldıgınız soylendi.
  Hiç bir bilgilendırme olmadan bu urunlerın arabamda kullanılması benı son derece rahatsız ettı aracımın ustundekı tum parcalar GM ıken bu tıp karar alamazsınız alsanız bile müşerinize bakım oncesı bılgı vermek zorundasınız
  sizden talebım orjınal GM marka takılacagını dusunerek ödedıgım bu bedelın ıadesıne veya takılanların cıkarılıp olması gereken parcların takılması yonunde 1 cozum sunmanız.Bunun dısındakı her cozumunuz ıcın tüketici mahkemesıne başvuracağımı sizlere belırtırım.
  SAYGILAR GÖKHAN ÖZEROL

 16. Salih Boyraz

  Ben Salih Boyraz, Aracım 48 JT 201 Astra K 1.4 Turbo benzin otomatik Excellence. 54bin km’de.
  Daha 2 ay önce 29 Aralık 2020’de, 53.542 km’de Aydın Surtaş yetkili servisinde, ana bakımını 2.500TL. karşılığında yaptırdım. Yağ, filitreler, bujiler, V- kayışı hatta hayati olmasa da teknik danışmanın isteği üzerine lastik basınç sensörü dâhil değiştirildi. Daha önceki periyodik servisleri de her yıl, garanti süresi bitmiş olsa bile, düzenli olarak yetkili OPEL servislerinde yapıldı. Son derece titiz bir kullanıcı olduğum için bulunduğum şehirde (Bodrum) yetkili servis olmasa bile her bir aracım için ayrı ayrı gidiş geliş 300 km’den fazla yol yaparak Aydın yetkili servsine her yıl iki aracımı (diğer aracım 2014 model Corsa 1.3 Disel 48BE289 kayıtları kontrol edebilirsiniz) periyodik bakım için götürüyorum. Servis kitapçığında yazılanları harfiyen uygulanıyor. Bütün bunları, bu dikkati özeni öncelikle markaya duyduğum saygı dolayısıyla ayrıca bir arıza durumumda ise markanın beni mağdur etmemesi için yapıyorum. Çünkü her yıl iki araç için iki defa 300 km uzağa servis bakımı için gitmek ve sanayideki ustalardan iki kattan fazla para ödemek hem kullandığım arabaları hem de kendimi garantiye almak içindi.
  Ama Astra K aracım daha bakım sonrası 1.000 km yapmadan 24 Şubat 2021’de seyir hâlinde iken sarsılmaya ESP uyarı lambası yanıp sönmeye başladı sonrasında motor arıza lambası yandı. Bunun üzerine araç çekici ile yetkili servise çekildi.
  Önce krank keçesinden yağ kaçırdığı söylendi sonra da 1. Silindirde kompresör yok motor inecek dendi.
  Lastik değişimi hariç her bakımı ve onarımı yetkili OPEL servisinde yapılan ve yetkili personel dışında tornavidanın değmediği, orjinal parça dışında hiçbir parça yağ kullanılmayan ve ortalama 10bin km’de yağ değişimi, periyodik bakımı yapılan aracın motorunun 50bin km’lerde bu hale gelmesi marka için nasıl bir ayıp.
  Zeten 1.4 Turbo Benzin 150PS motorlarda piston kırma benzeri ağır motor arızaları yaygın olarak karşılaşılan kronik bir sorundur. Yaptığımız araştırmalar sonucunda hem Türkiye hem de Avrupa’da aynı arızanın 1.4 Turbo 150 PS motorlarda kronik olarak yaşandığını tespit etmiş bulunmaktayız. Hatta OPEL bu hatayı kabullenmiş gerek yeni nesil yağ geliştirerek gerek motor değişimine giderek müşteri mağduriyetini gidermeye çalışmaktadır. Hatta AVRUPA ve İNGİLTERE sahasında aynı motor arızası ve piston sorunları karşısında firma hatasını kabullenip müşteri aracının motorunu sıfır motorlarla değiştirmekte iken OPEL TURKIYE’nin benim aracımda yaşadığım aynı arıza için %30’nu karşılayacağını teklif etmesi hem marka hem de benim için bu arızadan daha büyük ve kabul edilemez bir ayıptır. Sonuç olarak fabiraka çıkışı var olan bir hata ortaya çıkmış ve müşteri olarak ben bu hatadan dolayı mağdur olmuş, aracımın satış bedelinde değer kaybına uğramışken ve günlerdir araçsız kalmışken bir an evvel bu arızanın giderilip müşterinin memnun edilmesi gerekirken; benzer pek çok vakada emsal teşkil edecek müşteri lehine uygulamlar varken bana yapılan bu teklif açıkcası markanın hatasını müşteriye yüklemektir. Zaten sahibi bulunduğum iki Opel marka aracımın birkaç seferlik periyodik bakımlar için yetkili servise ödeyeceğim miktarın pazarlık konusu yapılması, OPEL markası için ayrıca bir ayıp ve %30’nun karşılanmasını teklif etmek kaldırmaya kalkışmaktır. Bu durumda benim yapmam gereken ise iki opel aracımı satmak olacaktır herhalde.
  Müşteri kullanımından kaynaklanmayan, tamamen fabrikasyon hatası olan ve yüzlerce emsal vakası bulunan bu arızanın OPEL tarafından standartlara uygun ve garantili olarak giderilmesini ve bu arızadan dolayı araç çekici masraflarının, bu süre zarfında kiralık araç ücretinin, Aydın servise gidiş dönüş masrafının ve aracın değer kaybının karşılamasını TKHK’nin ilgili maddesi uyarınca talep ediyorum. Aksi taktirde yaşatılan bu mağduriyet, ADAM Opel Rülsselsheim ALMANYA, sosyal medya ve hukukî merciler ile paylaşılacaktır.

 17. Gazi CANDAN

  2017 10 DJ 372 Pılakalı opel korsa kızımın aracını balıkesir opel servisine götürdüm.Hem servisdekiler yekersiz,hemde hiiç uygun davranışlarda bulunmayan personellerle karsılştım.Aracımın hem arızacı yapılmadı?hemde arıza tesbit edilme ücreti adı altında benden 350 tl.ücret aldılar.Opel daha önceki yıllarda daha iyiydi,şimdi ne oldu da bu servis bu hale geldi.benim bu maduriyetim çözülmesini.Aksi takdirde konun Almanyaya kadar götüreceğimin bilinmesini rica ediyorum.Telefon nummaram:0505 705 10 55

 18. AHMET

  Sayın Opel yetkilileri internet sitelerinizi dizayn eden kişi ya da kurumlar ziyaret edilmemesi üzerine kurgulamış. Sitenize bakmak için ilk girişte NEDEN onay vermek zorundayım. Değerlendirme dışı kalmak istediğimde de siteye devam edemiyorum. Sonuç olarak ürün, hizmet ve kampanyalarınızı göremiyorum
  Bir site girilmemesi üzerine daha ideal tasarlanamaz…

 19. Melahat Çokyavuz

  03 eylül 2020 tarihinde 16AIF570 plakalı 2020 model aracımla kaza yaptım.O tarihten buyana aracım Neskar Bursa/Nilüfer servisinizde.Servis çalışanlarınız özellikle Ferhat bey son derece ilgili.Aracın %99 kısmı tamamlandı.Ancak beklenen bir küçük parça sebebiyle aracı teslim alamıyorum.Biz Opel ailesi olarak gereksiz bekleyişi Opel’e yakıştıramıyoruz.İlginizi umuyor sağlıklı günler diliyorum.

 20. MUSA ŞEKERCİ

  Sn Yetkili
  18 mayıs 2017 yılında zonguldak Ereğli opel bayisinden almış olduğum 2017 model opel astra sedan 1.4 turbo aracımın (ARACIMIN GARANTİSİNİ 2 YIL DAHA UZATTIĞIM İÇİN ARACIN ŞU ANDA GARANTİSİ DEVAM ETMEKTEDİR.)yaklaşık 2 yıl önce motor sıcaklığı 90 dereceye geldiğinde radyatör fanının çalışmaya başlayıp daha sonra hiç durmadığının farkına vardım..motor hararet sıcaklığı 93 derece yi geçmediği için herhangi bir başvuruda bulunmadım. Fakat E baktığımda bu araçların bazılarında bu sorunla karşılaşıldığında okuyunca yaklaşık 2 ay önce zonguldak ereğli Yetkili servis olan opel aysa ya müracaat ettim. devirdaim pompası ve termostat değişimi yapıldı. Aracı aldığımda arızanın devam ettiğini farkettim. tekrar müracaat ettiğimde tekrar baktılar.bir çözüm bulamadılar.. Opel’in genel merkezine bildirdiklerini euro 6 motorlarda böyle olduğunu söyleyerek beni gönderdiler.Fakat aracı alırken müşteri temsilcisi Fikret bey de olan aynı model araç ın normal bildiğimiz gibi termostat açıldıktan sonra fanın devreye girdiğini orada aracıma bakan Özgür bey ifade etti..ben bu arada araştırmalarıma devam ettim.Yine istanbulda opel bayisi olan opel opak ve opel gtc servislerindeki teknik personelle yaptığım görüşme sonucunda 2017 model araçlarda fanın termostad açıldıktan sonra devreye girmesi gerektiği yeterli dereceye düştüğünde durması gerektiğini ifade ettiler..
  5 kasım 2017 tarihinde aracımın su sistemi arka flaşöründen su kaçağı sebebiyle zonguldak ereğli yetkili servisine başvurdum. arka flasör değiştikten sonra sistemin havasıda alındığı için soğutma fanın termostad acıldıktan sonra devreye girdiğini söyledi. bende makina mühendisi ve kurumda araçlardan sorumlu yetkili olarak çalışmamdan dolayı olayı anlayabiliyorum. termostad tarafının hortumuda ısınmış fanın ondan sonraya devrey girdiğini gördüm.Özgür bey de olayın çözüldüğünü söyledi.. olayı takip ederek zonguldak’a yola çıktım. yolda tekrar fanın sürekli devrede olduğunu termostatın açmadığını, hortumun soğuk olmasından anladım..Sistem termostatın arkasında hava yaptığı için termostat suyla buluşup sıcaklığı algılayamadığı için açmamaktadır.. Buda fanın 2.. 3.. kademeler de çalışmasına sebep olmaktadır.Ertesi günü kendim sabah motorun havasını aldıktan sonra aracı çalıştırdım. O gün aracı denedim.normal çalıştı. gün içerisinde bir sefer stop ettim. 4 saat sonra tekrar calistirdim. Fan normal çalıştı. Yani önce termostat açıyor. FAN daha sonra devreye giriyor. 30 sn soğutma yaptıktan sonra tekrar duruyor. yani fan termostat devreye girdikten sonra çalışıyor. Olması gerektiği gibi çalışıyor..Yani termostad girişindeki hortumunda ısındığını tespit ettim.bir gün bekledikten sonra ertesi günü tekrar aracı çalıştırdım. takip ettim. fan 90 derecede çalışmaya başladı..Fakat termostat açmamıştı hortum soğuktu. yol yaptım.rolantide çalıştırdım.. Motor radyatör arasındaki hortum cok sıcak.fan 2.kademede çalişiyor. fakat termostat- radyatör arasındaki hortum soğuktu.fan aracı stop edinceye kadar yaklaşık 45 dakika hiç durmadı. Termostat ile radyatör arasındaki hortumda hava birikmesi yaptığı icin termostat açmamamişti..Diyeceksiniz ki hararet göstergesi niye 110 derecelere yükselmiyor.Zannediyorum. fan sürekli radyatörü soğuttuğu için motor radyatör arasında olan hortumdan yani aynı hortum içinden su geliş gidiş yaparak sıcaklık farkı oluşturarak motoru soğutmaya çalışmaktadır. Bu konuyla ilgili opel genel merkezinede müracaatlarım. olmuştur..maalsef bazı opel yetkili servislerin çaresizlikten yan sanayii termostat takarak soruna çözüm bulmaya çalıştıkları duyumu alınmaktadır. SORULARIMA SERVİSLER CEVAP VEREMEMEKTEDİRLER. GENEL MERKEZDEN TEKNİK BİLGİSİ OLAN BİR YETKİLİ İLE İLETİŞİM KURMA TALEBİM REDDEDİLDİ. NOTER KANALI İLE MÜRACAT ETMEM GEREKİRMİŞ
  ..Kurum ve toplumdaki konumum ve hasta olan babam itibarı ile araca cok gerek duymaktayım.Dışarıdan araç kiralamak zorunda kalacağım..Aracımın tamirinin yapılarak mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.
  Bu konuyla ilgili hukuki yollara başvurma hakkımın saklı olduğunu beyan ederim..Saygılarımla. 07.11.2020

  GSM, 05333948629

  Musa ŞEKERCİ
  İmza

 21. Kamil Demir

  Merhaba,
  2011 model Zafira Touer bir araba satın aldım.Kullanma klavuzu Almanca.Turkce PDF formatında aradım bulamadım.opel sitelerinde 2012 sonrası kasalar için olan kitaplar var.lutfen bana arabama uyumlu e-kitap yada indirme linki gönderir misiniz.teşekkürler.

 22. Feridun Alkın

  2016 model dizel otomatik insignia aracım var. 3 kez tekrarlayan bir arızadan bahsetmek istiyorum . Aracımı kumanda ile açtıktan sonra alarm devreye giriyor aralıklı olarak belli süreyle ötüyor . Bir süre sonra susuyor sustuktan sonra araca bindiğimde vites belirleme ışıklarının devre dışı kalıp lastik konumlarının belirlenemediği uyarısı ile karşılaşıyorum. 1. De servise götürdüm aracımın normal olduğu bilgisini aldım uyarılar kaybolmuştu . İkinci kendiliğinden düzeldi . Şimdi 3. Sü oldu ne yapmalıım. Giderilmesi gereken bir arıza mı söz konusu nerden yardım alabilirim .saygılar

 23. FERİDE

  Öncelikle belirtmeliyim ki , sizin sürekli problem yaşadığım sıfır aracınız ve buna istinaden sürekli sizlerden destek istememe rağmen yardımcı olmadığınız için inanılmaz kızgın ve öfkeliyim.
  Sizden almış olduğum Opel Corsa aracım sürekli stop etti ve yolun ortasında trafik içerisinde tırların arasında kaldım.Ölümle burun buruna geldim.
  Bu şikayetimden dolayı aracımı defalarca servisinize verdim. Bu problemim aracımı ilk aldığm yıl olmaya başladı Aracı sıfır almıştım bayinizden
  Ancak maalesef hiçbir şekilde garanti kapsamına sokup yararlanmamı sağlamadınız.
  Her yere o dönemlerde de mailler attım telefonlar açtım
  Bugün aynı sıkıntıyla karşı karşıyayım ve hala dosya ile ilgilenen kişiden bana dönüş yok.
  Acil ve ivedilikle benim sorunumun çözülmesini talep ediyorum.Servisiniz ise bana şanzıman sorunu olduğunu bildirdi ve astronomik rakamlar telafuz edildi.
  Aracımı geri iade almanızı , yaşadığım ölüm tehlikelerinden dolayı maddi manevi dava açabileceğim hakkımı saklı tutuyorum ve sorunuma müşteri memnuniyetine uygun çözüm üretmenizi talep ediyorum.

 24. oğuz oymak

  Merhaba izmir mercanlardan aldığım Opel corsa aracımın ön kaportada kaput altı izolatürü bulunmaktadır. İnternetten izlediğimiz tanıtım videolarında varken bizim olmaması çok can sıkıcı bir durum,bu ne amaçla koyulup koyulmamasını hepimiz biliyoruz.. Muadili diğer firma araçlarına baktığımızda var,hatta artı olarak yazlık kışlık paspas verilmekte çevremiz tarafından ve böyle eksikliklerden dolayı asla ama asla bu aracı ve opeli iyi yönde göstermiyor ne yazık ki verdiğimiz parayı an itibariyle sorgulamaya başladık..
  Lütfen gereğini yapılmasını rica ediyorum en yakın zaman da tarafımıza geri dönüş bekliyorum.

 25. Veysel Murat Akgül

  2018 model opel grandland sahibiyim.Aracım 28.000 km.de. Fren yaptığımda ve dönüşlerde ses çıkardığı için ( 1 haftadır ) servise götürdüm. Fren balataları ve diskleri bitmiş diyerek değiştirdiler.Ses kesildi. Bu hizmet için 3700 TL ödedim. Servisten memnunum ancak 28.000 de bir aracın fren balata ve disklerinin bitmesi tuhaf değil mi? Bu aracı defolu-çürük-çıkma malzeme ile mi üretiyorlar?Opelin güvenilirliği nerede kaldı? Artık birine Opeli önerirken kırk kere düşünürüm. Opel için çok ayıp.

 26. Ahmet ateş

  Opel insiğnia aracımın ğüvenlik kodu nu bilmiyorum nasıl bulurum yardımcı olurmusunuz lütfen 35tıb94 plakası

 27. Önder

  Kocaeli izmit opel bayisinden almış olduğum grandlandx aracım ekim 10 da teslim edilecekti malesef 18 oldu araç daha bayiye inmedi mevcut aracımıda sattığım için çok ciddi sekilde maduroldum gereğinin incelenip yapılmasını rica ediyorum teşekürler

 28. Fırat Türkman

  Merhaba yaklasık 10 yıldır h j ve k kasa opel astra araçlarımı severek kullandım 2016 model astra k excellence aracım led matrix arızasını vermeye başladı garantisi bütti yanlız hep serviste yaptım bakımlarını kronik arıza oldugu söyleniyor servislerce bana bu konıda yardımcı olup elazığ opel fırat servisinden yardımcı olunmasını beklemekteyim şimdiden teşekkür ederim..

 29. sevkan sezer

  39 es 602 plakalı aracımın mayıs ayında sanrof camı kırıldı yetkili servis opel inan corlu cam sipariş gecildi 1 ay bir sürede parca temin edilemediğinden opel türkiye şikayet dosyası acıldı.her hafta tarafıma opel türkiyeden telefonla aranarak parcanının izmir gümrük tse denetiminde olduğunu ve elerinden bişey gelmediğini beklemem gerektiği söyleniyor üzeinden tam 6 ay gecti hala durumda bir değişiklik yok daha ne kadar bekliyceğim hakında da bilgi verilmiyor.malum arac dışarda hırsızı var yağmuru var.8 yıldır müşterinizimim kaskom bakımlarım yetkili serviste yaptırdım.opel müşterinsini mağdur ediyor ve giderrilmesi icin hic bir şey yapmıyor

 30. Tolga

  Dün 29/09/2020 tarihinde sahibinden.com sitesinde 850095981 ilan numarasında Corsa 1.2 elegance beyaz, siyah ve cam tavanlı 204.900 TL fiyatlı araç gördüm. Satıcı ismi Mustafa Mustafa yazıyordu. İlandaki numara ise 0535 022 60 61’dir. Bu kişiyi aradım araca talip olduğumu söyledim. Ekteki resimlerden ve açıklamalardan da anlaşılacağı üzere aracı kişi Opel GTC ( Üsküdar ) bayisinden teslim alacakmış fakat aracı kendisi ortalama 193.000 TL gibi bir rakama almasına rağmen bana 204.900 TL ye satmak istemiştir. Daha sonra Mustafa isimli kişi beni 0532 417 14 61 numaradan aradı.Bende kendisine tamam dedim oda bana bayide bir bayanın onun danışmanı olduğunu onunla görüşeceğini ve parayı ben verince faturanın adıma kesileceğini söyledi bende bu işten adliye mensubu olduğum için öngörülerim doğrultusunda şüphelendim. Bugün sabah 08:30’da Opel GTC’yi aradım ve durumu izah ettim kendisinede ilan numarasını verdim gördü bu duruma tepki gösterdi aracın satışının iptalinin sağlanacağını öngörerek söyledi ve müdürüm gelince bu hususu kendisi ile konuşucam aracın satışının iptali sağlanırsa size tahsisi hususunda görüşeceğim dedi. Saat 12:45 gibi satış temsilcisi Neslihan hanım beni aradı durumu müdürlerinin değerlendirdiğini benim haklı olduğumu söyleyip Mustafa isimli kişi ile görüştüklerini ve kaporasını iade edip aracı boşa çıkarttıklarını söylediler. Bende araç bana tahsis edildimi dediğimde hayır bayi müdürümüz plakalandırıp kendisine kullandırılıcak dedi. Bende kendilerine bu ortada dönen oyunu anlattığımı mağdur olduğumu paramın hazır olduğunu, ve aracı kendimin almak istediğimi beyan etmeme rağmen bana müdürümüz o yönde talimat verdi dedi. Ben bayiyi arayarak durumu anlatarak kötümü yaptım gidip dolandırıcılardan daha fazla parayamı satın alsaydım ne yapmalıydım beni bu konuda aydınlatırmısınız tüm çabalarıma rağmen aracın ücreti mukabilinde bana tahsis edilmesi gerekirken bayi müdürüne tahsis etmek nasıl bir saçmalıktır. Ben müşteriyim müşteriye tahsis edilmesi gereken araç usulsüz bir şekilde bayi müdürüne tahsis ediliyor bu konuda şikayetçiyim bu şikayetimi ayrıca PSA grubuna, Cumhuriyet Savcılığı’na, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ileteceğim. Tolga Işık 0554 113 36 00

 31. abdulkadir acartürk

  sayın opel yetkilisi 52 PB191 plaka nolu araç sahşbiyim .5 YIL ÖNCE OPEL ATEŞ TEN (ORDU)OPEL MOKKA satın aldım
  Bir süredir arabadan gelen sesin sebebini geçen haftaservisiniz bulamadı.Ayrıca arıza ile ilgili uyarı ve ikaz işaretleri de uyarı vermedi.en kısa zamanda servise gitmemizi yazıyordu.ilk götürmemizde birşey olmadığını arızayı giderdiklerini söylediler abartılı bir ücretle.(piyasaya göre)tekrar ses gelmeye başladı ve uyarıda servise gitmesi yazdı tekrar gittik bu sefer arızayı yaptıklarını aslında geçen gelişinizde vardı ama belki ondan değildir diye ve bize fazla masraf çıkmasın diye orayla uğraşmadıklarını söylediler bir miktar daha para alındi bizden.ama ses yine gitmedi geçen hafta götürdüğümüzde zrzbz biraz kalacak motorla alakalı dendi bayağı bir masrafı var diye ifade edilmedi.üstelik yerine araba bile verilmedi.parçalar yurt dışındasn gelirse araba verilecekmiş.bu yöntem heralde opele mahsus bir yöntem çünkü diğer firmalar arabayı hemen temin ediyorlar müşteri mağdur olmasın diye ama opel de sadece para ön planda ki hala araba verilmedi aldığıma çok pişmanım tıpkı diğer müşteriler gibi 5 yaşında 55 000 km.de bir arabanın motoru nasıl susuz kalır ve kısa bir süre önce bakımı yapılmışsa.aldığımız günden bu yana sürekli arıza .Bugün gelen telefon 23.500 liralık ücreti olduğunu belirtti yapımını onayladık.bakalım yerine ne zaman araba verilir 8 günden beri beklemedeyiz.hem ücret mağduriyetimin giderilmesini hem de OPEL ATEŞ ORDU bayisine daha kalifiye eleman alınmasını rica ediyorum.Herkesede anlatıp opele uğramamalarını söylüyorum.Bilginize

 32. Ahmet Küçük

  Merhaba adım Ahmet Küçük Opel Astra kullanmaktayım. Bir trafik kazasına karıştık. 21 Ağustostan beri aracım Malatya şampiyonlar resmi opel servisinde onarım bekliyor. Ak sigortadan kaskolu olan aracımı tamir edilecek parçalarının fiyatını ilk etapta işçilik hariç 51.000 verirken 2. kez her ne sebepten ise işçilik dahil 33.000 fiyat verilişini, %100 farklı fiyat vermenin ilkesel bir açıklamasını anlayamıyorum. Opel gibi ciddi bir kurumun %100 indirim adıyla böyle bir tutarsız fiyat vermesini yakıştıramadım. Bu tutarsız fiyat belirleme araçların pert ya da onarım kararını direkt etkileyen ve bizlerin mağduriyetine sebep olan hususlardır. Bir diğer yakıştıramadığım husus 40 günü aşkın bir zamandır hala aracıma bir işlem yapılmamıştır. Sigorta şirketine sorduğumda bu gecikmenin sebebinin opel servisinden kaynaklandığını ifade etmektedirler. Zira opel servisi bize fiyat belirleme sürecine 10 günü aşkın bir zamanda ancak netleştirebildi şeklinde ifade ediyorlar.Gecikmenin servisten kaynaklandığını iddia ediyorlar. Bu kayıtlardan ve yapılacak basit bir tahkikattan anlaşılabilir. Daha bugün yani 40.gün durumu sorduğumda bir çok parçanın yurt dışından geleceğini ifade ederek onarımın bundan sonrasının da yaklaşık 1 aylık bir zaman alacağını ifade ediyorlar. Almanya 3 saatlik mesafe son tahlilde. Uzay veya Başka bir gezegen değil bu kadar niçin sürer diye sorduğumda tatmin edici bir cevap yok maalesef. Kapı, Çamurluk ve bir kaç parçanın değişimi yaklaşık 3 ay sürecekse bu nasıl 21.yüzyıl, bu nasıl dijital ve hız çağı anlamakta zorlanıyorum. Durumdan şikayetçiyim, işlem yapılıp problem en kısa zamanda çözülmediği takdirde mağduriyetime neden olanlarla hukuk önünde hesaplaşmak zorunda kalacağım. Enerjimi böyle lüzumsuz ama can sıkıcı işlerle harcamak istemiyorum. Gerkenin yapılmasını arz ederim.

 33. selami Şentürk

  48NP041 plakalı aracımı 2 eylülde turgut servisine götürdüm.Basınç sensörü arızası ve partikül temiziği yaplacağı söylendi parça siparişi verildimüşteri hizmetleri ile görüşmelerimden sonra 14 eylüle randevu verildi.Aracı 14 eylül pazartesiyetkili servis turgut a götürdüm.16 EYLÜL ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR ARACIM ÜÇ GĞN SERVİSTE KALDI.Çarşamba günü aracı teslim aldım basınç sensörü değişti partikül ve egsoz temizliğinin yapıldığını söylediler.2786TL

 34. Engin ASAN

  2016 model Mokka aracım var. Aracı Ankara Reis Oto dan ikinci el olarak aldım. Tüm bakımları Reis oto ve Samsun Demir Oto da yani yetkili servislerinizde yapıldı. Aracım 103.000 km de ve zincir sesi geliyor. Samsun Demir Oto bana 7.500 TL hesap çıkardı. Bütün bakımları yetkili servislerde yapılan aracın zinciri bu kadar kısa sürede nasıl ses yapar. Garantisi bitti ama ben memurum. Az yol katediyorum. 103 bini 4 yılda yapabildim. Çok yol yapsaydım iki yılda 100. Bin olsaydı ne olacaktı. Mağduriyetimin firma ya da servis tarafında giderilmesini bekliyorum. Önce size yazıyorum. Sonra danışmanım aracılığıyla Almanya Opel e müracaat edeceğim. Bu maili daha önce de yazdım cevap alamadım. Lütfen yardımcı olunuz.

 35. Engin ASAN

  Yaklaşık 15 yıldır Opel kullanıyorum. Son aracı Mokka 2016. Aracı 2. el olarak Ankara Reis Otomotivden aldım. Garantisi devam ediyordu ve tüm bakımları serviste yapılmıştı. Ben aldıktan sonra da tüm araçlarımda olduğu gibi Samsun Opel (Reis – Demir )servisinde yaptırdım. Aracım 103.000 km de ve triger zinciri ses yapmaya başladı. Görüştüğüm bir çok usta bakımı serviste yapılan aracın zincirinde bu kadar çabuk bozulma olmayacağını belirtiyor. Ayrıca servis zincir değişimi için 7.500 TL fiyat çıkardı. Orjinal zincir fiyatlarını araştırdığımda 650 -1500 TL arasında olduğunu gördüm. garantisi geçen yıl dolan bir aracın zinciri neden ses yapar? (Bütün bakımlarını kendi servisiniz yaptığı halde ) Ne yapma öneriliyor merakla bekliyorum

 36. Onur Tekin

  Merhaba ben Onur Tekin. Kayseri İnciroğlu Opel Yetkili Servis’inde görev yapan hasar servisi müdürü Ayhan Bey’den aracımla ilgilenip sorunu olabilecek en hızlı şekilde çözdüğü için çok ama çok memnun oldum. Bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Böyle personellerle çalıştığınız için de size de teşekkür ederim.

 37. cem karadağ

  Mersin öğütler Opel yetkili satıcısında 13/07/2020 tarihinde %86 engelli olmam nedeniyle kendi kullanacağım araç için ÖTV muafiyetinden faydalanarak Grandland X model w0vzcyhz1ls153887 şasi numaralı araç için sipariş verdim ve tarafıma sipariş fişi verildi.

  Bana söylenen 181.000,00 TL bedeli ve mecbur tutulan 2.000,00 TL seramik kaplama bedelini banka havalesi ile temmuz ayında ödedim. Çünkü bana hesabı kapatmazsam ağustos ayında zam geleceğini ve bunu yansıtacaklarını bildirdiler. Telefon konuşmaları ve WhatsApp mesajları kayıtlıdır saklıyorum. Ağustos geldiğinde aracı alamayacağımı çünkü 303 bin tl olan engelli aracı muafiyet üst limitini aştığını söylediler. Opel merkezini aradım şikayet kaydı oluşturdular. Daha sonra öğütler bayinden arandım ve ayarladık aracı alabileceksin ancak 11 bin vereceksin dediler. Arabaya ihtiyacım olduğu için itiraz etmedim. Seramik kaplamayı iptal edebildim ve 9 bin tl ilave bedeli de hemen ödedim. Araba siparişten 2 ay sonra geldi. Öğütler otodan da mesaj geldi arabanızı teslim alabilirsiniz diye.
  Mesajdan 1 gün sonra ÖTV artışı yapılınca aracın satış bedeli 303 bin tl nin üzerine çıkmış oldu ve aracı alamayacak duruma geldiğim söylendi.
  Opel merkezden konu edilen aracın GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) na beyan edilen bedelinin 120.450 TL olduğunu öğrendim. Üzerine firma karı, %80 lik ÖTV ve KDV konsa dahi 303 bin tl yi geçmeyeceğini gördüm. Dolayısı ile temmuz ayında parasını ödediğim aracı rahatlıkla %80 oranlı yani arttırılmış ÖTV ile alabiliyor olmam lazım.
  Aracı bana ÖTV siz vermemekte direniyorlar ve vermeyecekler. Çünkü aracı bir başkasına 400 bine kadar satabilirler. Belki bir tanıdıklarına ÖTV siz bile satabilirler. Benim 2 aydır ödediğim para ile başka başka arabalar ithal edildi ve belkide satıldı. Yani bu yöntemi kullanarak peşin ödeme yapanların paraları ile kendi sermayelerine dokunmadan paralar kazanıldı. Araca yapılan zamlar kadar benim paramı arttırıp vermeyecekler.
  Ben kredi çektim ve eşimin bileziklerini bozdurdum. Zararım büyük bu ebatlarda yeni bir araba da bulamıyorum. Firma da yardımcı olmuyor.
  Şikayetim parasını ödediğim tarihte GİB e 120 bin tl olarak bildirilen aracın zamlarla ÖTV sınırını artırılması. Keyfi zamlar yapılması ve aracı alamayacak duruma getirilmem. Aracın geç getirilmesi, ödediğim paranın kullanılması. Gönderilen mesajlara ve telefon konuşmalarına rağmen fiyat sabitlemesi yapılmaması.
  ayrıca yeni öğrendiğim bir bilgiye göre bu gibi firmalar sistemlerinden bana satışın tamamlandığını yada bayiden birinin adına yada bayiye aynı fiyattan satışın tamamlandığını bildirip sistemlerinden düşürüp, tescil işleminden önce veya sonra arabayı opel bayi binasında yüksek fiyatla satıyorlarmış. yani opel genel merkezine daha az para aktarılıyormuş aradaki fark direk bunların cebinde kalıyormuş. kısacası opel yetkili bayisi aslında bir oto
  galeri gibi kullanılıyor olabilir. markayı kullanıp galericilik yapılıyor olabilir. Mağduriyetimin giderilmesini isterim tabi ama daha çok istediğim ise usulsüzlük yapanların cezalandırılması.

 38. Mesut PİRİ

  21/08/2020 tarihinde Konya’da yolda kaldım Konya Opel Özkaymak saat16.30/17.30 aradım ama kimseler telefona bakmadı . Ve yolda mahsur kaldım.ertesi gün geri döndüler şaka gibi.

 39. Kerim Tarhan

  Aracım İsparta Opel Mutsan servisine Triger değişimi ile gitti aracımın ne turbosu nede motoru sağlam kaldı
  Yanlış işçilikten dolayı turbo ve motorum zarar gördü Aracımı bilerek o servisten alıp Antalya Opel servisine soktum
  İsparta Mutsan Opel servisi kendi yaptıkları hatanın bedelini bizlere ödetiyorlar bu olayı yargıya taşıyacağım
  Araç plaka KRMT3232
  Tlf 05445763858

 40. erdal

  Benim aracım 2009 Opel Corsa 1.2 d enjoy easy yarı otomatik vitestir. Aracımda 1. Vitesten 2. Ci vitese geçişlerde ve 2. Ci vitesten 1. Ci vitese geçişlerde vuruntu sesi veriyordu. Diyarbakır Opel yetkili servisine 2 defa aracımı arıza tespite koyup, arıza tespit ücreti ödedim. Şanzıman Adaptasyon ayarı verdiler ve ya düzelir ya da tam bozulabilir dediler ve giderek daha da bozuldu.

  Bir de hava yastığı arıza kodu da yanıp sönüyordu onu da yapamadılar. Kısacası çözüm bulmadılar. Opel yetkililerine sesleniyorum bana bu konuda yardımcı olun. En sonunda şanzımanı söküp dışarıya tamire götüreceğiz dediler. Eğer bir yetkili servis böyle söylüyorsa millet ne yapsın.

 41. Günay POSTACI

  OPEL ASTRA EKSANTRİK ARIZASI
  2016 Model Opel Astra J kasa Edition Plus aracıma 19.09.2017’de, Ankara Konya Yolu Opel Opal Yetkili Servisinde, Olgun LPG firmasına Landirenzo marka yağlamalı sistem LPG montajı yaptırdım ve aracıma Olgun LPG firmasından ek garanti alarak aracımın garanti süresini üç (3) yıla 19.09.2020’ye uzattım.
  04.10.2019’da aracım eksantrik dişli arızası verdi ve Opel Opal Yetkili Servisinde arıza tespiti yapıldı. Opel Opal Yetkili Servisi arızanın LPG’den kaynaklı olduğunu, Olgun LPG yetkilisi ise arızanın LPG’den kaynaklı olmadığını, Opel’in bu model araçlarında sorunun kronik olduğunu belirterek garanti kapsamında masrafları karşılamadılar.
  Eksantrik dişlilerini Olgun LPG firmasından 1350,00TL karşılında alarak, Opel Opal Yetkili Servisinde 350,00TL işçilik ücreti karşılığında toplam 1700,00TL’na yaptırdım. Ancak parça garanti süresi olan bir yıl dahi tamamlanmadan eksantrik dişlileri aynı arızayı tekrar yaptı ve 11.08.2020 ‘de Opel Opal Yetkili Servisi de arızayı teyit etti. Bir yıl içerisinde aynı sorunla karşı karşıyayım ve aracı bu şekilde kullanıyorum. Mağduriyetimin giderilmesi için gereğinin yapılmasını rica ediyorum. 17.08.2020

  Günay POSTACI
  0 535 9602346
  0539 4508653

 42. Ümit arslaner

  Siz önce servislerinize dikkat edin ben çankırıda ikamet ediyorum 2017 model astra j kasa arabam var Ankara opal servisten randevu aldım servise gittim arabanın bakımları bitmiş 1108 tl borcunuz var Yag bakımı ve diğer bakımlar tamam yalnız hava filitresi elimizde yok değişmedi dediler değişmeyen filitrenin parası olan 150 + KDV ödedim biz size haber verince gelir değiştiririz diyor arkadaşım Ankara içinde değilim Çankırı dayım diyorum elimizde yok bir şey yapamam takmadıgın filitrenin parasını neden alıyorsun diyorum kampanya paketi bozulmaz diyor bende lanet olsun dedim ödedim şaşmaz oto sanayi sine gittim 50tl ye değişti kendimi enayi gibi hissettim

 43. Gül

  Şubat ayında engelli raporu ile araç alımı için başvurduğumuz Muğla TURGUT OTOMOTİV OPEL Bayine
  Özellikle bu uzun ve zorlu süreçte her türlü olumsuzları tersine çeviren,her aradigimizda içten,samimi,sempatik ve çözümsel tavırlarıyla bizi aileden biri gibi hissettiren satış temsilcimiz Sayın ÇAĞATAY DEĞİRMENCİ Beye sonsuz teşekkür ederiz.
  Ayrıca onun şahsında tüm Muğla TURGUT OTOMOTİV OPEL Bayi çalışanlarına bizlere sağladıkları kolaylık ve oluşturdukları güvenden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.
  Sevgi ve Saygılarımızla
  Gül- Karip TİLKİ

 44. ASLIGÜL GÖZÜ

  3 Haziran 2020 tarihinde Adana Onatça da araçlar hakkında biilgi aldık. Görüşme sonrasında bir grandlandx aytaşı gri renk yolda olduğunu en geç ay sonuna kadar geleceğini söylediler. Ve sözde bizim adımıza bloke ettiler. 256000 tl ye anlaştık. 3000 tl kapora aldılar. Temmuz ayı geldiğinde aracın gelmediğini söyleyerek bir üst modeli teklif ettiler. 20.000 tl fazla ödeyerek onu almamızı önerdiler. ve agustos başı geleceğini söylediler. MALESEF o da gelmedi şimdi de aracın 300 000 tl yi geçtiğini söylüyorlar.
  Nasıl kurumsal bir şirket olmayan araca kapora alabilir?? Nasıl mevcut piyasa şartlarını bu denli ticari ahlaka uygunsuz bir şekilde kendi lehine kullanabilir??
  Kaporasını ödediğimiz ve ay sonu geleceğine emin olduğumuz yeni aracımız için bizde eski aracımızı sattık. ve 2 aydır aylık 5 bin lira karşılığı kiralık araç kullanıyoruz. Bu magduriyeti kim ödeyecek???
  Bir an önce kaporasını aldıkları aracımızın teminini ve magduriyetimizin giderilmesini istiyoruz..Bu ve buna benzer yazılarımızı ilgili tüm yasal birimlere aktaracağımdan ilk evvela size yazmak istedim. tüm yasal haklarımı saklı tutuyor sizden haber bekliyorum.

 45. BURAK BOZATLI

  MERHABA, (ARIZA KAYDI HAKKINDA)
  Adıma kayıtlı bulunan 2016 tarihli (TRAFİĞE ÇIKIŞ TARİHİ 02/01/2017 olan OPEL ASTRA HATCHBACK DİZEL Marka aracımı SIFIR olarak aldım. Aracımın bakımını düzenli olarak yaptırmaktayım. Memnuniyetle kullandığım aracınızda ,Belli bir süre sonra uyarı lambası yanması sebebi ile, ikamet ettiğim BURSA da Yetkili Servise götürdüğümde TORK KONVEKTÖR ARIZASI olduğunu, ŞANZUMANIN değiştirilmesi gerektiğini belirttiler ve FAİŞ bir rakamla karşı karşıya kalmış bulunmaktayım. 2 yıl içinde sıfır olan araçta bu şekilde bir arıza kaydının çıkmasının kullanım hatası ile olmadığını , fabrika hatası olduğunu düşünmekteyim.
  KONU HAKKINDA TARAFIMA DÖNÜŞ YAPILMASINI BEKLER, GEREĞİNİN YAPILMASI HUSUSUNDA YARDIMCI OLMANIZI TALEP ETMEKTEYİM . Teşekkür Eder İyi Günler Dilerim….

 46. cüneyt 5323669899

  sahibi olduğum 2017 model (DAHA 38000 kmde) tüm bakımları serviste yapılan opel astra j kasa aracımın eksantrik dişlisinden ses gelmekte erzurum opel erdemir yetkili servise götürdüm servis müdürü erkan beyle görüştüm bugune kadar olan bütün bakımları belirttiğim serviste yapılmasına ragmen aracın lpgli olmasından dolayı garanti dışı dediler ve 2000tl masraf çıkardılar bu araç skoda fıat yada başka marka bir araç olsaydı iyi niyet garantisinden halledilirdi ancak bahsedilen arızanın lpg ile hiçbir alakası olmayıp tamamen bu araçlarda kronik bir arıza oldugunu araştırmalarım neticesinde öğrendim zaten LPG bahane edilemez çünkü fabrikanında lpgli olarak sattıgı bu model araçlar var ilk defa opel marka bir araç aldım sakın alma diye defalarca söylediler ama inanmadım çok haklıymışlar bin pişman oldum lanet olsun böyle bir arabayada böyle garanti anlayışınıda bu araç bu kmde bu arızaları veriyorsa ilerde daha nelerle karşılaşıcam Allah bilir bu arızanın kronik oldugu bütün forum sitelerinde var zaten ben basın mensubuyum bu konuyu medyaya taşımazsam erzurum yerel gazetelerinde manşet yapmazsam şerefsizim o kadar şikayetci var zaten ben bu yüzden satlığa çıkardım aracı eşime dostuma akrabama OPEL marka olan araç altın olsa uzak durmalarını artık heryerde her ortamda söyleyeceğim yaşadığım bu mağduriyetten dolayıda Yasal olarak ilgili mercilerde hakkımı arıycam yazıklar olsun zehri zıkkım olsun kazandığınız paralar

 47. satılmiş özdemir

  mrb opel astra g classic twinport z16xep motor 145binde lpg mevcut 2006 model 1.6 16v kac numara motor yağ koymaliyim.

 48. şeref dovan

  opel odak topkapı 2017 de opel astra j 1.6 arac aldım servisde landroze lpg marka tüp takıldı garantisi devam ediyor 2018 de araba motor ışıgı yakmaya başladı serviste motor eksantirik dişli arızalanmış dediler garantiden degiştiler aynı arıza şu anda 4 üncü oldu yapiyor 3 üncü degişdigim 5 ay anca oldu 20 gün oldu servise gittim servis sucu gazcıya atıyo gazcı sucu servise atıyor gazcıyı arıyom servisle konuşayım size dönüş yapıcam diyor servisi arıyom gazcı ile konuşalım size dönüş yapıcaz diyorlar hala bekliyom arayan yok soran yok arabanın garantisi var ben cebimden degişsem degişcekler oelden midem kalktı nalet olsun bunlara mahkemeye vericem bunları en sonunda yapıcak daha kolay cözümü olan varsa yassın

 49. GÜLBİN-CENGİZ OĞUZ

  15.06.2020 TARİHİNDE ANTOTO ANTALYA OPEL MERKEZ SERVİSİNİ ARADIM VE 16.06.2020 TARİHİNE SAAT 10.00’DA 30.000.-KM BAKIMI İÇİN RANDEVU ALDIM.ALANYA’DA İKAMET ETMEKTEYİM VE RANDEVU SAATİNDE OTOMOBİLİMİ SERVİS GÖREVLİSİ ONUR YAZICIOĞLU’NA ARAÇI ANAHTARI İLE BİRLİKTE KABUL İŞ EMRİ İLE TESLİM ETTİM.
  SONRASINDA ARAÇ BAKIM İŞLEMLERİNİN SAAT 15.00’DE BİTİRİLECEĞİ VE HAZIR OLACAĞI KONUSUNDA TARAFIMIZA TELEFON İLE BİLGİ VERİLMİŞTİR.
  BUNUN ÜZERİNE ARAÇ BAKIM BEDELİ OLAN 1.010,03.-TL’SINI İLGİLİ SERVİS KASASINA KREDİ KARTI İLE ÖDEDİM VE SERVİS DANIŞMANI ONUR YAZICIOĞLU ARAÇ ANAHTARINI BANA VERİRKEN,ORJİNAL VE OTOMATİK ARAÇ ANAHTARIMIN KIRIK OLDUĞUNU FARK ETTİM.BUNUN ÜZERİNE BEN BU ANAHTARI SİZE SAĞLAM BİR ŞEKİLDE TESLİM ETTİM VE AYNI ŞEKİLDE BANA TESLİM ETMELİSİNİZ DEYİNCE,SERVİSTE BULUNAN USTAYA BİR SORAYIM DEDİ VE YARIM SAAT SONRA GELDİ VE YAPAMADIĞINI BEYAN ETTİ.
  SONRASINDA VOLKAN ELEKTRONİK ANAHTAR-RAMAZAN CÜCEOĞLU’NU ARADI VE ORAYA YÖNLENDİRDİ.GİTTİĞİMİZDE ANAHTARCI BUNUN ZORLAMA SONUCUNDA KIRILDIĞINI BEYAN ETTİ VE BİZE YENİ BİR ANAHTAR YAPTI VE KARŞILIĞINDA 80.-TL’SI ÖDEDİK.ÖZEL BİR İŞ İÇİN ANTALYA-LARA’YA GİTTİK VE ARACI KİLİTLEMEYE ÇALIŞTIĞIMIZDA YENİ ANAHTARIN ARACI KİLİTLEMEDİĞİNİ FARK ETTİK.
  BUNUN ÜZERİNE HEMEN ANAHTARCIYI ARADIK VE GETİRİN TEKRAR BAKALIM DENDİ.
  ANTALYA’NIN O BUNALTICI SICAĞI VE YOĞUN TRAFİĞİNDE TEKRAR O KADAR YOL KATEDEREK MURATPAŞA İLÇESİ’NE GERİ GELDİK VE NİHAYET SORUN GİDERİLDİ.AMA,GÜNÜMÜZ ZEHİR OLDU.SİNİRLERİMİZ BOZULDU.BİR DE CEBİMİZDEN PARALAR ÇIKTI.
  BU TAMAMEN OPEL SERVİSİNİN KUSURU VE SORUMLULUĞUR.UĞRAMIŞ OLDUĞUM MADDİ VE MANEVİ HASARLARIN KARŞILANMASINI TALEP EDİYORUM.
  BİR DAHA DA BU SERVİSE ARACIMI GÖTÜRMEK İSTEMİYORUM.

  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

  CENGİZ-GÜLBİN OĞUZ
  ALANYA/ANTALYA

 50. Mustafa Yaşar Doğan

  Opel Corsa 35ACP251 plaka nolu şase nolu aracın sahibiyim 22/05/2020 tarihinde süratim 40 km ilken önümdeki bir araca çarptım ve çarpışma olduğu anda araç takla attı yaklaşık 10 mt ters bir şekilde sürüklendim,karşıdan bir araç gelmemesi bir şans oldu.Ben o araçtan sağ bir şekilde çıkmayabilirdim veya kırıklarla çakabilirdim şans eseri herhangi bir sağlık sorunum olmadı.
  Bu kadar düşük bir hızda aracın takla atmasına hiç bir anlam veremedim ve bu bana aracın ne kadar güvensiz olduğunu,araçta denge problemi olduğunu görmemi sağladı.
  Bilirkişi raporunu alınca ve servisten teknik bilgileri alınca fotolar ve şahitler ile birlikte tüm yasal haklarımı kullanmak için gerekli girişimleri başlatacağım
  Bilgilerinize

 51. Murat gözelyurt

  Merhaba;( 2016 Opel Corsa e 1.2 manuel ) aracımı Yozgat’ta yetkili servis olmadığı için bakım konusunda zorluk yaşıyorum.Motor yağ olarak kullanım klavuzunda mümkünse DEXOS 1 kalitesinde yağ kullanın diyor yağ firmalarını araştırdığımda (DEXSOS 1 GEN 2) diye üretim yapılmaya başlanmış.Bu sanırım dexsos 1 den sonra çıkan bir kalite benim aracımın istediği şartları karşılıyormu bilemedim bir yetkili servisi aradım net bir cevap veremedi yağ konusu çok önemli biliyorsunuz lütfen yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim..

 52. Soner

  Opel Isparta şubesinde hasar danışmanı Ali Çallı isimli şahıs müşterilerine hitap konusunda sorunu var gereken uyarı yapılmazsa daha yetkili mercilere şikayet edeceğim

 53. Mahmut olgaç

  Chevrolet cruze aracımın 05/10/2019 tarihinde Gaziantep opel yetkili servisinde (Teymur) termostat gövdesi değişti. 02/03/2020 tarihinde Aracımın arıza lambası yandığı için ve bu firma yetkili servisi bıraktığı için Şanlıurfa opel yetkili servisine (Gapel) götürdüm. Yapılan kontrollerde termostat gövdesinin arızalı olduğu ve garanti kapsamında değiştirilemiyeceği söylendi. Faturamda takılan orjinal parçalar bir yıl garantilidir yazıyor. Dolayısıyla bu parçanın garanti kapsamında değişmesi gerekmiyormu? Lütfen beni bilgilendirin

 54. İbrahim Özkan

  Yorumum TV reklalamınız haklında. Alman mühendisliği diye birşey olamaz. Ancak alman mühendisleri diye söyleyebilirsiniz.

 55. Hakan Bodur

  Opel 2012 model GTC 14 Turbo Otomatik aracımla(06 GD 3698) kaygan zeminde kayarak sol ön köşesinden öndeki araca çarparak kaza yaptım aracımda far camı çatladı sol çamurluk kısmen hasar gördü, sol çamurluk, sol ön far ve tırnak, Korna vs parçaların değişmesi gerektiği Mapfre Sigorta genel Ankara servisince yapılan expertiz raporu ile belirlendi ancak bu parçaların Opel Türkiyede bulunmadığı ve Mar oto aracılığı ile yurtdışına sipariş verildiğini yurdışı sipariş belgesi tarafıma talebim üzerine yazılı olarak gönderildi takribi geliş süresini bilmediklerini ancak bu tür tedariklerin takriben 3 ay gibi süre aldığı tarafıma şifai olarak belirtildi Aracım Servise ait sigorta şirketince Kaskolu olduğu ve parçaların yurt dışından Türkiyede bulunmaması ve yurtdışından şipariş edilmesi halinde, poliçede belirtilen sözleşmeleri gereği İkame araç’da temin edilmesinin mümkün olmadığı belirtilmiştir.Servisin mağduriyetimin giderilmesi için parçaların piyasadan da temini için çaba sarfettiğini ancak bulamadığını öğrendim. Öncelikle talebim arcımın parçalarının bir an önce temin edilerek gerekli onarımın yapılarak tarafıma teslim edilmesini aksi takdirde markanın 10 yıl süre geçmemesine rağmen ülkemizde filen kullanımda olan araca ait parçaları bulundurmayarak mağduriyetime sebep olmalarından dolayı Türk Ceza kanunun ilgili hükülerine göre yasal yollara başvuracağımın bilinmesini saygılarımla arz ederim..

 56. emre karataş

  üç ay önce aldığım 21.03.2019 trafiğe çıkışlı 2018 model opel insignia aracıma araç sıfır km olarak alınırken kocaeli akper opel bayinizden 3 yıl garantili seramik kaplama yaptırılmıştır. aracın seramiğinin görünüşünden ve seramikten kaynaklı memnuniyetsizliğimden dolayı ikamet ettiğim konya ilinde ki özkaymak opel bayinize götürdüm ve şikayetimi dile getirerek incelenmesini rica ettim. özkaymak opel bayinizde ki uzmanlarınızın incelemesi sonucu araca yapılan uygulamanın seramik kaplamaya benzemediği daha çok boya korumaya benzediğini dile getirdiler. bende konuyu görüşmek üzere aracın seramik kaplamasının yapıldığı kocaeli akper opel bayinizle iletişime geçtim. iletişim kurmuş olduğum satış müdürü ahmet bey aracı kocaeline getirmemi söyledi. konya da oturduğumu belirtmeme rağmen ahmet bey müşteri memnuniyetini gözetmeksizin aracı ancak kocaeline götürürsem yardımcı olabileceğini söyledi. gerekçe olarak da işlemi dışarıda anlaşmalı olduğu bir firmaya yaptırdığını aracı onların incelemesi gerektiğini belirtti. biz bu gibi durumları yaşamamak için 2-3 kat daha fazla vererek serviste yaptırmamıza rağmen böyle bir durumla karşılaşıyoruz. sanki biz dışarıda yaptırmayı bilmiyoruz. bu görüşmeden sonra opel 0850 399 67 35 şikayet hattını arayarak durumumu dile getirdim ve aracımın konya özkaymak opel bayinde incelenmesi talebinde bulundum. fakat geri dönüş yapıldığında kocaeli akper opel bayinizdeki yetkililerin aracı kocaeline götürmem gerektiğini söylemişler ve isteğim olumsuz neticelenmiş bulunmaktadır. konuyu mail yolu ile size dile getirerek müşteri memnuniyeti adına yardımcı olmanızı olumsuz dönüt vermeniz durumunda üzülerek durumu müşteri heyetine taşıyacağımı bilmenizi isterim. sürecin bu şekilde olumsuz şekilde devam etmesi neticesinde opel firması ve opel araçları hakkında olan olumlu düşüncemin değişeceğini bir opel müşterinizi de kaybedeceğinizi bilmenizi isterim.
  durumun incelenmesini ve olaya opel gibi büyük bir firmanın sağduyulu ve müşteriden yana olan tavrını ortaya koyarak bakmasını rica ederek sonuçlandırılmasını temenni ediyorum.

 57. Hüsnü Sezer

  İnsignia aracım kaza sonucu 22/12/2019 tarihinde Pendik Opel ATM servisine çekildi.bir hafta içinde kasko işlemleri tamamlanarak parça teminine geçildi.aradan 1.5 ay geçmesine rağmen gerekli parçalardan birisi ana depodan servise ulaşmadı ve ana deponun bu konu ile ilgili maillere cevap vermediğini öğrendim.sorunun giderilmesi için gereğinin yapılmasını rica ediyorum

 58. Ceyhun

  2006 Corsa c marka aracımı servise bıraktım tam 1 ay yakın arka cam bekliyorum teşekkürler

 59. Cüneyt okur

  Muğla merkez bayır yetkili servisde kazalı aracimin yaklaşık 1 aydır parçası temin edilemedi üstelik ne zaman geleceği de belli degil

 60. Ahmet Kazgan

  Bõyle birşey olmaz daha opelmi kesinlikle almam kimseye de tavsiye etmem hakkınızda iyi bir şey söylemem kõtu sõylerim 15 gündür Opel Corsa tamponu Malatya bayi getiremedi bõyle şacmalik opelde gördum

 61. Naif Gürbüz

  Ben ankarada 06HNG26 plaka araç sahibiyim şofür koltuğun en üst kısmında 5 cm ebadında zedelemeye benzer kısım vardır ben bu arabayı aralık 2018 de aldım servise götürdüm genelmüd karar verir denildi ikigün sonra kulanım hatası denildi ben bunu alırken kesin varmış çünkü bariz görünen yerde değil ben bu konuyu Almanyadaki yetkililelere ulaşmasını istiyorum mağdurum bir vinlex koltuğun bu parçası beni arabamdan soğutu bu üçüncü opel aracım yazık oluyor bize garantiden yaralanmak istiyorum 05325918754

 62. Cemal Güngör. 533 529 72 43

  Opel yetkilisinin dikkatine,
  34RL 5752 plakalı aracın 30 aya yakın sahibiyim. aracı aldığım tarihten bu güne kadar araçtaki hataların giderilmesi için servis yetkililerinden en ufak bir yaklaşım görmediğim için sizlere bu yazıyı yazma gereği
  Duydum. Aracı aldığım ilk aydan itibaren turbo yazısının R’ si düşmüş harf için para talep edildi. Yeni
  Bir aracın üzerindeki harf düşüyor garantisi yok. Şoför kapısının eşik kısmının altındaki halı sürekli çıkıyor.
  Efendim halı fabrika ölçülerindeymiş peki araçmı geniş , yıllardır değişik markalarda araclar kullandım
  Böyle bir vurdumduymazlık ilk defa başıma geliyor. Aracı bakıma verdiğimde her şeyi halledeceklerini
  Söylüyorlar üç yıl dolmak üzere değişen hiç bir şey yok. Servisler kara vermek konusunda yeterli değil olan biz araç sahiplerine
  Oluyor. Hiç bir şeye çözüm üretilmiyor para alırken iyi sorun gidermeye gelince kimse elini taşın altına
  Koymuyor.
  Lütfen bana yardımcı olun bir yol gösterin .

 63. Bekir soğukpınarlı

  Merhaba 2014 opel astra j sport stil paketi hb  1.6 bci 136 b izmir mercanlardan aldım araç 2014 kasım ayı üretimi 12ocak2015 trafik çıkışı 2016 ilk bakımı garanti kapsamında sürtaş izmir bornova da yaptırdım 35 HIZ 50 plakalı aracım gözümün önünde yağı ve fitre değişimini yaptılar diğer bakımlarını yağı ve fitre değişimini kendim yaptım 2017 yılı  sağ çamurluğun alttan ve marşpiyer ucu 2cm kuşadası migros park esnasında levaya sürttürdüm İzmir oto King tarafından kaskomla yaptırdım bunun dısında tüm aracın orijinal olup vidaları dair dokunulmamıştır 19mayıs 2019 akşamı
  Evimin önüne park ettim ve sabah ön sol
   far tampon opel astra krom kaplama logosu alt üst hava petekler yüzeyi kırık ve hafif çizik gördüm muhtemelen  yoldan geçen başka araç tarafından sürtülmüş.20 mayıs akşamı 16 .30 gibi iş çıkışı bornova sürtaş götürdüğüm ve 21 Mayıs Salı sabahı 09.00 2019 a randevu verildi arabamı opel izmir bornova naldöken sürtaş oto bıraktım Berrin hanım ortalama tamir süresini bir hafta oldunu  söyledi ve 25 mayıs cumartesı 14.30 gibi arandım aracınız hazır ve onarıldı 17.00 a kadar gelip alabilirsiniz dediler.tüm bu işlemler kassko poliçem tarafından yapıldığı 35 HIZ 50 plakalı aracımı teslim alırken tamamen ön tampona odaklandım  yapılan ön tampon  değişikliğinin faturasını imzaladım ve aracımı teslim aldım  ankara asfaltı kemal paşa yolu sanayi bölgesi bir kaç defa iş yerime aracımla gittim geldim ve bu sürede aracımın iç kısmında bazı değişikler olduğunu fark etmeye başladım genelde çalıştıgım için arabam park halinde evimin önünde durmaktadır bu yüzden fazla kilometresi yoktur 51.000 km da ki 22 Haziran İstanbul a seyahat esansından bir şeylerin değiştiğinde şüphelenmeye başladım o yüzden arabamı incelemeye başladım öncelikle müzik çalarımın çevresindeki plastik aksamalar değiştirildiğini fark ettim sonra dikiz aynamın bir değişikliğne uğradığını fark ettim ön göğüslük,ön cam tarafını plastik döşemelerinin değişik olduğunu gördüm, direksiyon simidinin alt fonksyonel  kısmının renk uyumsuzluğunun farkına vardım ön göstergelerin yol bilgisayarımın yüzeyi ve yazılımın değişik olduğunun farkına vardım eskiden kapılar açıldığında kapın açık uyarısı veriyordu şimdi ise hem uyarı hem de yazılı uyarı veriyor ve ayrıca taban halıflex, gaz pedalı , arka kapılar iç kısım döşemeleri, kapı fitilleri,vites kolu çevresi,alt ön tekerlek diskleri,rot körükler, sanrof hiç kullanmadım nereyse sıfıra yakındı şimdi ise tamamen yıpranmış vaziyette,  arka bagaj,iç dış komple değişikliğe uğradığını fark ettim 2011-2012 model opel astra spor stil paketi araçları incelediğimde arabamın bu yıllara ait parçalarla ve ya yan sanayi parçalarla değiştirilmiş olduğu fark ettim mağduriyetimin giderilmesi talebinde bulunuyorum izmir bornova naldöken sürtaş otoya hiç yukarı ki değişik şüphelerini belirtmeden Opel Türkiye İstanbul müşteri hizmetlerini aradım yukarıda ki değişikler belirttim müşteri hizmetlerinden Betül Hanıma bunları anlattım ilgileneceklerinı söylediler Opel izmir sürtaş oto ya gidip gitmediğimi sordular bende gitmediğini belirttim sebebi kamera kayıtları varsa şahit silinebileceğinden diye söyledim mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesini talep ederim uzman expertis tarafından incelenmesine talep ediyorum  umarım kısa süre için de bir yanıt alırım gerekirse haklarımı adli yollarla arıyacağım

 64. yılmaz

  2014 Model Opel Astra Aracımın sinyal sesi çok yüksek ve kısamıyorum. Kitapçıkta yazan comfib işaretine basıyorum ancak kitapçıktaki gibi ses ayarlarına ulaşamıyorum bir türlü. Ne yapabilirim

 65. Mesut istemi

  Merhaba adım mesut İstemi aracı Opel Erdemir’den Opel astar sıfır araç olarak 2016 Aralık ayında aldım…geçen yol aracım yolda kaldı motor gücü zayıf uyarısı geldi…garanti kapsamındaydı hiç bir kullanıcı hatası yoktu…Opel odak servisine götürdüm aracın pedalını sadece temizlediler sorun yok dediler fakat 2 gün önce tekrar aynı sorunu verdi ve son 2 aydır da kontak sorunu olmaya başladı…ve internette baktığımda bu 2 sorun Opel astrada yaşayanlar var…Opel Erdemir ve odak ise pedalı değiştirip size 2500 tl masraf çıkaracağız diyorlar ama sizin üretim hatanız geçen yıl ki sorununuz halledilmedi..ben 5 defadır eşim ve çevreme sıfır Opel almaktayım ve böyle olmasaydı daha da alacaktım…lütfen acilen bu konu hakkında bir şey yapmanızı beklemekteyim aracım sorunsuz ve ücretsiz halde acilen sorunun giderilmesini beklemekteyim..şimdiden ilginiz için teşekkürler haberinizi acilen bekliyorum…

 66. Alikirmizigul

  Ankarada opel vetranin otomatik vites kolu sarteri bulamadim yardimci olun

 67. Ahmet Kayhan

  23 kasım 2018 tarihinde erzurum opel bayiinden 2018 model opel astra sedan araba aldim. Arabayi tüplü olarak aldim. Aracin stepne yerine simit tüp takiliydi. Ancak stepne, kriko ve bijon anahtari verilmedi. Bunları sorduğumda “lastik tamir kiti verdik o nedenle bunlar yok dendi” tamir kiti içinde de sadece köpük, köpüğü basacak bir cihaz ve çeki demiri var bunlarin dışında başka bir şey yok. Sizce olmasi gereken bu mu? Bence stepne bijon anahtari kriko bunlar araçla verilmek zorunda. Konu hakkinda bilgi istiyorum. Bunlar verilmesi gerekiyorsa tarafima gönderilmesinin sağlanmasıni istiyorum.

 68. ertan sarıçam

  ERDEMİR OPEL BAYİSİS VE OPEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAKKINDA

  Sahibi bulunduğum MOKKA marka 75 AU 875 Pilakalı aracımı bahar bakımın yaptırmak içim 18.02.2019 tarihinde ERZURUM ERDEMİR servisine götürdüm. Yağ filitesi, yağ tapa contası, ve GM motor yağı 4 lt değişikliği ve diğer parça değişim ve bakımları yapıldı. 286098 seri nolu ve 18.02.2019 tarihli fatura ile 1.195.86 tl bedel ödedim.
  Hastanede amelyat beyin amalyatı olmuş olmama sebebiyle 21.02.2019 tarihinde ARDAHANA dönmek üzere ERZURUM dan haraker ettim. Araç Tortum -OLTU arasında motor yağı şanbasının yanması üzerine sağa çektim ve park ettim. Motor ön kaputunu açtığımda motordan dumanlar çıkmakta idi. Motor biraz soğuduğunda yağ cubuğunu çektim ve yağ durumua baktım motorda yağ olmadığını tesbit ettim. Durumu hemen yetkili servise bildirdim, sonrasına opel merkeze bildirdim. Sevisten opel yol yardımı istemem rağmen yol yardımının olmadığı söylenerek telefon yüzüzmüze kapatıldı. Opel merkezide bu konuda yardımcı olup her hangi bir yönlendirmede bulunulmadı.
  Kasko aracılığ ile temşn ettiğimiz çeki sayesinde Erzurum servise aracımı gece getirdimim. Amelyatlı olmam be başımda 17 dikiş olmasına rağmen dağın başında eşim,oğlum ve ben kışın ortasında TORTUMUN DAĞINDA kaldım. Ne servisten nede genel merkezden yardımcı olma noktasında hal hatırımızı soran müşterisisne sahip olan her hangi bir yetkili aramadı ve sormadı. Ertesi gün erkenden servise gittiğimde akşam park ettiğimiz yerden aracımın yerinin değiştirilerek lifte çıkarılmış olduğunu yani aracın çalıştırıldığını gördüm. Aracım bu arızadan dolayı yolda motor kilitleseydi ve trafik kazasına sebep olsaydım, ölümcül kazaya sebeyiyet olsaydım veya hayatımı kayıp etseydim, bu durumun hesabını hangi vicadanla ödeyeceklerdi. Demeki çoğu kazalara servis görevlileri sebebiyet olmaktadır. benim, eşimin ve oğlumun hayatına kast etilmiştir, fakat sanırım konunun önem ve hassaiyetinin farkında değillerdir.
  Servic tarafından motora konulmayan yapın sebebini yeterli ve doyurucu bilgi alamadım. Çünkü ben aracımla Ardahan dan- Erzurumua sürerek gitmiştim ve her hangi bir problem yoktu.
  Şimdi yeniden tamir için masrafların tarafıma fatura edilmek istenilmekte ve 5000 tl. civarında bir bedel istenilmektedir. Opel genel Müdüdrlüğünde görevli Fatih bey denen kişide mağduryetimin çözümü noktasında dinlemekten başka birşey yapmamıştır. Erzurum Erdemir genel müdüdrü bile aramamıştır. Sevis hatasından kaynaklı olarak mağdur edilmiş ve piskolojim bozulmuştur. DÜNYA markası bir otomobil devini de muhatap bulamam ve mağdur edilmem kabul edilebilir bir durum değildir.
  Erzurum ERDEMİR Bayisi sahibi Yüksel ERDEMİR beye şahsi imkanlarımla ulaşarak durumu iletmeme rağmen genel müdüdrün arayacığını gayri ciddiyet içersinde söylemesine rağmen bugüne kadar aranmamışımdır.
  Opel müşterisi olmamın etkin pişmanlığı be üzüntüsü içersindeğim, Hak etmediğim bir fatura ödemek zorunda kalmam canımı sıktığı gibi, bundan sonra artık opel araca hiçte binmeyi düşünmemekteyim. Opel bayisi ve genel müdüdrlüğü hakkında dava açmayınayrıca düşünmekteydim.