IMEI Sorgulama – Cep Telefonu Kayıt Bilgisi ve Çalıntı Sorgulama

IMEI Numarası Sorgulama

Imei sorgulama ve öğrenme

Türkiye de bir kaç sene öncesine kadar tüm kayıtlı yada kayıtsız imei telefonları herhangi bir işlem yapmadan kullanabiliyorduk. Bunu fırsat bilen bazıları kaçak yollarla ülkemize telefon sokarak vergisiz satım yapıyorlardı bunlarla kalmayıp telefon çalınma ve kaybolma olaylarında mağdur kişilerin elinden bir şey gelmeyip, telefonu çalan ve bulan kişiler özgürce kulana biliyorlardı.
İşte bunlardan dolayı ülkemizde artık kayıt altında olmayan cep telefon imeileri kullanılamıyor.
Bazı telefoncular başka telefonların imai numaralarını istediğiniz telefona uygulayabiliyor fakat bu yal ve güvenli bir durum değildir. şöyle düşün ki bir çalıntı telefonun, yada bir suçla ilgili bir imeili sizin telefonunuza çaktığı zaman çok zor durumlarda kalabilirsiniz. Bu yüzden bu yolu kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
Telefonlarınıza yasal yollardan imei kaydı yaptırmak isterseniz artık günümüzde bu çok kolay PTT şubelerinden gerekli vergi ve masrafları ödeyerek yaptıra bildiğiniz gibi isterseniz hava alanlarında uçaktan iner inmez yurt dışından gelen telefonları gerekli masrafları ödedikten sonra kolayca kayıt altına alabiliyorsunuz. Cep telefonunuzun imeilini öğrenmek için arka kapağı çıkartıp etiketin üzerinde ki bilgilerden öğrenebileceğiniz gibi daha kolay yolu olan *#06# tuşlayarakta öğrenebilirsiniz.
Telefonunuzun içerisinde ki ile arkasında yazan numarayı karşılaştırarak cep telefonunuzun kendi imeilimi yada orjinal mi diyede öğrenebilirsiniz.

Cep Telefonu IMEI Sorgulama ve Öğrenme

IMEI Numaranızı telefonunuzun arama ekranından *#06# yi tuşlayarak kolayca öğrenebilir ve aşağıdaki linkten
IMEI sorgulayabilirsiniz.

Resmi  Imei Numarası Sorgulama

Yukarıdaki resmi devlet sitesi üzerinden hızlıca üyelik yada bir işlem yapmanız gerekmeden imei sorgulamak için bağlantıya tıklayarak imei no yu yazıyorsunuz ardından güvenlik numarasını girerek cep telefonunuzun imei kayıtlı olup olmadığını yada çalıntı, kayıp olup olmadığı hakkında bilgi alabiliyorsunuz
.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *