Aile Hekimi Sorgulama & Randevu Alma

Aile Hekiminizi Sorgulama / Randevu alma  / Hekim Değiştirme

Aile Hekimi Sorgulama İşlemleri

Bildiğiniz üzere kısa zaman önce sağlık bakanlığının yeni projesi kapsamında ailelere özel aile hekimleri belirlenmeye başladı bu sistem genelde oturduğunuz mahalleye yakın sağlık kurumlarında bulunan  hekimlerin   rast gele seçilerek atanmaktadır. Bunun başlıca sebebi eskiden sağlık kurumlarında saatlerce sıra beklemek gerekirdi ve bazı hekimlere diğerlerine göre çok daha fazla iş yükü olurdu. Artık bu uygula ile internet üzerinden kolayca Aile hekiminizi sorgulayabilirsiniz ve randevu alarak zahmetsizce gidip muayenenizi olursunuz. Aile hekimliği sisteminin bir çok avantajı vardır, aile doktorları sizi yakından tanıyarak hastalıklarınızı da daha iyi takip etme şansı bulur gerekirse telefon ile kendisinden sağlık sorunlarınızla ilgili yardım alırsınız.

TC No İle Aile Hekimi Sorgulama

TC kimlik numarası, anne adı, baba adı gibi kolay ve anlaşılır bilgileri girerek aşağıdaki bağlantıdan size bakan aile hekimini öğrenebilirsiniz.

TC KİMLİK NO İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMAK İÇİN TIKLA

Aile Hekimi Sorgulama ekranı

Yukarıdaki bağlantıları kullanarak resimde gördüğünüz gibi TC ile aile hekiminizi sorguladığınızda size atanmış olan aile hekimi ve çalıştığı sağlık kuruluşu ve adresini öğrenebilirsiniz.

E Devlet Üzerinden Aile Hekimi Sorgulama

PTT Şubelerinden almış yada alacak olduğunuz e devlet şifresi ile turkiye.gov.tr üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kulana bilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ İLE AİLE HEKİMİ SORGULAMA İÇİN TIKLA

Aile Hekiminden Randevu Alma

Tüm Hekim sorgulamaları yanı sıra online şekilden yine Merkezi hastane Randevu Sistemi (MHRS) sayesinde kolayca internet üzerinden randevularınızı alarak istediğiniz zaman aile hekimlerine görüp muayene olabilirsiniz.

TC İLE AİLE HEKİMİNDEN RANDEVU İÇİN TIKLA

Aile Hekiminden Randevu Alma

Yukarıdaki bağlantıdan resimde de gördüğünüz üzere Tc kimlik numaranız ve MHRS üzerinden oluşturmuş olduğunuz şifreniz ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa yine Şifre yazma yerinin altında “Yeni Üye” yazan yere tıklayarak üyelik oluşturabilirsiniz yada edevlet şifreniz mevcutsa giriş ekrenın altında ki “e-devlet ile giriş” seçeneğini seçerek girebilirsiniz.

Sisteme griş yaptıktan sonra  RANDEVU AL yerine tıklıyoruz
Sizin aile hekiminizin çalışma saatlerine göre yanda çıkan listeden bir saat ve tarih seçiyorsunuz.
Randevuyu onaylayarak güvenlik kodunu girip işlemi bitiriyorsunuz.

Telefon ile Aile Hekiminden Randevu Alma

Aile hekiminden telefon ile randevu

Yukarıdaki işlemlerden daha basit olan Merkezi Hekim Randevu sitemi telefonundan direk sağlık kuruluşlarından randevunuzu alabilirsiniz.

Hızlı Hekim Randevu Telefonu
 182

Yukardaki numarayı tuşladıktan sonra sizi kolayca yönlendireklerdir böylelikle telefonla aile hekiminden randevu almış olursunuz

Aile Hekimi Değiştirme

Maalesef internet üzerinden Aile hekiminizi değiştirmeniz mümkün değildir. Bunun için kimlik kartlarınız la beraber size en yakın olan sağlık kuruluşlarına başvurarak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Yorum Gönder

Görüş, öneri, istek ve şikayetlerinizi paylaşabilirsiniz. *